iPhone 13 mini

Dostałem wczoraj miniacza. Zadowolony biorę go do pracy - kierowca. Wchodzę do auta 97% baterii, podłączam USB, Google Maps i jedziemy. 8 godzin później 15% baterii. :exploding_head:

Edit: Dodam ze oszczędzałem go dzisiaj. Żadnych YouTube’òw, etc.

Ale że co? Nie podłączyłeś ładowarki czy Google maps tak zżera baterię że nawet ładowarka nie daje rady?

Dobra, powiększyłem obrazek, nie było pytania.
Ciekawe jak Apple maps. U mnie na XR się ładuje jak używam map.

Na 12 Mini tez bateria się ładuje przy używaniu mapy Google. Tylko wolno.

Czy telefon był “na szybie” i było mu cieplutko?

i czy ładowarka była jakaś ogarnięta, a nie pokroju 0,2A na port?

Jak miałeś transfer danych, GPS i wyświetlacz na dużą jasność, to nic dziwnego, że dużo ciągnie prądu, dlatego dobrze mieć w samochodzie ~2A na gniazdach USB

1 polubienie

Apple CarPlay po kablu bo stare auto wiec zapewne 0.2A na porcie. Telefon na szybie wiec cieplutko mu było. Jeszcze jutro sprawdzę na innym kablu. Ale ma te same warunki co mój poprzedni telefon czyli iPhone 8+ A ten się lądował normalnie.

Tylko pamiętaj, że to mazz procka mocniejszego.
A Google o nic dobrego bym nie podejrzewał - sprawdź jak działa Apple maps w tych samych warunkach :joy:

Odkąd mam taki zestaw w aucie to nie mam już żadnych problemów z ładowaniem. Czy to w lato czy zimę, telefon na kratce nawiewu plus ładowarka green cell z quick charge na jednym porcie. Miodzio :smiling_face_with_three_hearts:
P.S ja mam iPhona X.


Ja mam 12 mini i po 11 mies 92% baterii.

2 dni temu taka sytuacja (screen ze statystykami 24h)

I po ostatniej aktualizacji 15.0.2 naprawdę ledwo dojeżdżam do wieczora (zawsze poniżej 10%) - od tygodni już chyba tak jest…

Siri?

Co mogę powiedzieć? Zdjęcia nie retuszowalem. Tez się zastanawiam wtf?!

A teraz kolejny kwiatek - średnia z 10 dni. Nic nie odinstalowywałem… to jest widok na top4…

Update: Wczoraj jeszcze miałem kawał do domu a jakoś dotrzeć trzeba było. Odpaliłem tryb oszczędności baterii i zaczęło ładować. Nawet jak odpaliłem yt. Wolno bo wolno,5% w godzinę ale jest.

Eksperyment cześć 2: jadę rano ciemno zimno (argument ze na słońcu odpada), jasność na minimum. 3 godziny minusz 25% baterii.

Cześć 3: zmiana kabla …
Po godzinie +2% z yt odpalonym.

Wiec sorry trochę za zamieszanie. Aczkolwiek i tak trzeba uważać bo nie jest to świetny wynik.

Ps. Można ładować bezprzewodowo i jednocześnie przesyłać dane po kablu?

Skoro temat dotyczy iPhone 13 Mini, którego też jestem, rozlejmy trochę mleka… Co Wam przeszkadza w tym telefonie, czego brakuje?

Czy tylko mnie drażni 3-etapowe odblokowywanie tel?

Co oznacza 3 etapowe odblokowywanie telefonu?:face_with_raised_eyebrow:

Co to jest??

2 polubienia

Zgaduję: Wyjąć z kieszeni, ściągnąć maseczkę, odblokować.

:joy::joy:

1 polubienie

Twój pixel sam pojawia się magicznie w ręce?:smirk:

1 polubienie

Już za maks kilka tygodni FaceID będzie działać w maseczce, wiec problem odpada. Chyba ze chodzi Ci o: 1. Podświetlenie ekranu, 2. Odblokowanie kłódki, 3. Swipew górę.
Na początku mnie to wkurzało po przesiadce z iPhone 8, ale teraz wydaje mi się to totalnie intuicyjne.

  1. Ekran podświetlanie sam jak podniosę telefon.

2 i 3. Czasem chce zobaczyć treść wiadomości na ekranie blokady, a w 8 trzeba było z tym kombinować i lekko dotykać przycisku, co często mi się nie udawało.

1 polubienie

Nigdy z niej nie znika :smiley:

Akurat jak Niedzielski zniesie maseczki :smiley:

1 polubienie

Wy tu sobie jaja robicie (z wolnego wybiegu), a ja naprawdę chcę się dowiedzieć co to są te trzy etapy.
Czyżby apple wprowadziło obsługę fizycznego klucza 2fa do odblokowania telefonu, a ja o tym nie słyszałem?

2 polubienia