iPhone 11 - Apple September Event

@luke-g który AS w Sg będzie według Ciebie mniej oblegany 20-go?

1 polubienie

Changi airport

1 polubienie

Pamiętaj, ze dostaniesz wtyczkę UK

1 polubienie

Dzięki. Pamietam. Ale mam plan taki, żeby wejść na krzywy ryj z samego rana i zobaczyć, czy maja na stanie. Bo wtedy mogę sobie zrobić cebulkę i dostać Tax Refund - akurat będzie na moja wtyczkę. Jak nie będą mieli, to sobie kupię po powrocie i tyle.

1 polubienie

No racja. Ja akurat wtedy w HK będę a tam jeszcze taniej :stuck_out_tongue: kusi, ale chyba i tak oleję temat

1 polubienie

Jasssssne. :stuck_out_tongue:

W naszym kraju (czyt. w Polsce) to raczej nie problem bo prawdziwe 5G to my zobaczymy zapewne dopiero za 2 lata.

Sarkazm? Bo jakoś tego 5G wszędzie nie widzę :wink:

Bardzo indywidualna sprawa. Osobiście wolałbym aby LTE trochę poprawili bo czasami nawet w mieście transfery nie powalają. No i przy obecnych abonamentach “bez limitu ale jednak z limitem” tak szybki transfer na niewiele się zda bo skończy się nam szybki internet i pozostanie tylko ten “nieco ograniczony”.

Ogólnie to poza polepszeniem jakości połączeń jakoś nieszczególnie widzę konieczność posiadania tak szybkiego internetu w telefonie bo niby do czego będę go potrzebował? Filmy 4K? Oglądanie ich na telefonie mija się z celem według mnie. Gry po kilkanaście GB? Można je pobrać w domu “zawczasu” ewentualnie LTE też da radę.

Obraz

1 polubienie

Eeeej, ale w UK 5G jest!

Poza tym w 5G nie chodzi tylko o transfery. Każdy się tym jara, bo transfer jest sexy natomiast w 5G głównie to chodzi o latency, które będzie na poziomie internetu kablowego, a zatem <10 ms jest osiągalne plus przepustowość sieci. Nie będzie problemu z zasięgiem na masowych imprezach

2 polubienia

Przepraszam, ale jakie 4 lata, jakie 2 lata?
LTE wdrażają od 10 lat ponad i nadal tam gdzie mieszkam ledwo 3G mam więc o czym my mówimy?
5G jak wejdzie to może za 2-4 lata ale w Warszawie może. Wszyscy inni poczekają długo jeszcze.
Więc nie ma najmniejszego sensu produkować telefonu z 5G dla promila społeczeństwa.
Za rok dwa może będzie miało sens.

6 polubień

Lol, wybacz, ale rozbawił mnie Twój komentarz :slight_smile: Nie wiem gdzie mieszkasz, ale Apple czy inni producenci raczej nie kierują się tą miejscowością czy NAWET Warszawą :slight_smile: liczą się raczej takie skupiska, gdzie żyje 5 MLN+ lub kraje wysoko rozwinięte, gdzie na iPhone’a nie pracuje się 38 dni tylko <=10.

Także w PL można spać spokojnie, nie ma, nie będzie zbyt szybko pokrycia i nie ma się co przejmować 5G. W innych miejscach świata - wspomniany Londyn - tam już next year będzie hulało.

2 polubienia

Jasne, że nie przejmują się Polską.
Więc pewnie next year będzie miało sens wkładać modem 5G.

1 polubienie

Lepiej by kurcze polską Siri dali :wink:
W sumie to mi na samej Siri jako takiej nie zależy, ale dwujęzyczna klawiatura z predykcja byłaby już spoko.
A tak serio, to ja srednio jestem w temacie, bo JA 5G do szczęścia nie potrzebuje i nie sadze, żebym prędko pomyślał „ale to LTE jest wolne”.
Natomiast widziałem ten film MKBHD, z którego wynika, że z 5G jest trochę jak z WiFi 5GHz. Wszystko fajnie, póki jesteśmy blisko. I właśnie dlatego nie widze szansy na realne pokrycie Polski, czy nawet USA w najbliższych latach. Pewnie - będą zakładać, ale tego trzeba - przepraszam - pozakładać od ch**a.
Jak się uda zrobić tak, żeby przed końcem 2025 człowiek mógł przejechać z Galerii Mokotów do Arkadii nie tracąc 5G, to uznam to za wielki sukces.

1 polubienie

Tylko widzisz… znowu użyłeś argumentu szybkości. Co z responsywnością. Wpisujesz adres, klikasz search / go / whatever i czekasz przynajmniej kilka sekund, tymczasem mógłbyś dostać całą witrynę z opóźnieniem np 200 ms (total do załadowania witryny).

To jest najbardziej frustrujące w 4G. Mnie też do szczęścia nie potrzeba gigabitów, ale chodzi właśnie o brak laga. To mnie wkurza jak mało co w codziennym korzystaniu z neta.

Mimo to też uważam, że zanim to będzie dostępne to generalnie upłynie nieco czasu, natomiast… duże metropolie tylko zyskają, szczególnie tam gdzie jest ludzi od zaj*ia

1 polubienie

Trochę OT, ale widzieli, że spadły ceny Apple Watch Series 3?
Nowe ceny:

GPS

  • 38 mm:1349 zł → 999 zł
  • 42 mm: 1499 zł → 1149 zł

GPS + Cellular

  • 38 mm: 1799 zł → 1449 zł
  • 42 mm: 1949 zł → 1599 zł
1 polubienie

Bardzo sympatyczne ceny, aż się zastanawiam.

Jak kiedyś 38mm nie podobało mi się strasznie, tak cena kusi - 999zł brutto (gdzie jeszcze VAT odliczę) to prawie jak za darmo…

image

1 polubienie

W temacie spadku cen :smiley:

1 polubienie