iPhone 11 - Apple September Event

Myślę, że od lat założenie jest takie żeby wymieniać co dwa lata jednak.

Jason Snell powiedział w Upgrade coś szalenie ciekawego, co jeśli zostanie porządnie zaimplementowane jest moim zdaniem rewolucją miażdżąca konkurencje.

W nocnym trybie iPhone ma tryb statywu. Telefon wykrywa akcelerometrem, że jest nieruchomy i znacząco wydłuża czas naświetlania zdjęcia.
Nie mogę znaleźć na razie na jak długo, ale jeśli to będzie coś sensownego typu kilkadziesiąt sekund, to mozemy otrzymać naturalne zdjęcia np. galaktyki bez większej ingerencji AI.

Jeśli to info jest prawdziwe i czas naświetlania może być naprawdę długi (nadal nie do końca wiem jak to działa w aparatach telefonów) to może to być coś przepotężnego. Nie mogę się doczekać.

1 polubienie

Dziwi Cię to? Przecież to polandia, gdzie rząd obiecuje rozdawać prezenty z pieniędzy innych - to jak tu ma być dobrze?
Poczekaj, dojdziemy do pensji minimalnej 4k pln to chleb będzie 100pln kosztował…

A żeby być bardziej w temacie - cieszy mnie obniżenie ceny XR. Wycofanie XS też, bo planuję w końcu zmienić swojego 6s na coś nowego i teraz będę miał wybór, bo chcę nówkę na fakturę :slight_smile:
Jedyne co, to że IP8 stracił wersję 256GB, ale z drugiej strony cena za 128GB jest zachęcająca… 2599 zł za nowy telefon z jabłkiem na obudowie w wersji 128gb? Kusi…

Apple TV i Apple Arcade - powiem tak. Za dużo VoD jest na rynku, więc trzeba żonglować usługami. Ale jakbym dostał rocznego triala to … kto wie :slight_smile:
A co do arcade - dojrzewam do sprzedaży switcha (czyli aktualnie ostatniej posiadanej już konsoli) bo i tak zauważyłem, że z braku czasu gram głównie na telefonie, więc to dla mnie może być opcja :slight_smile:
A cena na rok wychodzi taniej niż gra na switcha :smiley:

1 polubienie

Wszystkie terminy premier nowych systemów podali, ale zapomnieli o macOS - na www jest info, że October…

Czy ktoś wie czemu w Polsce telefony (11 pro i max) zdrożały? W USA ceny się nie zmieniły (tylko nie piszcie ze to przez kurs PLN)

zawsze kurs jest oficjalną argumentacją.

Zdrożały? Czyli wcześniej kosztowały mniej? :slight_smile:

Tak, XS i XS max kosztowały mniej

Ale pytałeś o 11 a nie XS/SXMax :smiley:
Ale wiem o co ci chodzi i odpowiedź jest jedna - a czemu nie?
W stanach XR 128gb wychodzi $649 czyli jakieś 2,5k pln - a u nas 3399 minus 636 VAT czyli 2763 pln netto (bo tak by pasowało porównywać). Czyli w kantorze Apple 1$=4,26pln (drogawo).
Wyjście masz jedno - nie pasuje, nie kupuj.

Nie chce obrażać nikogo ale zadałem logiczne pytanie. XS max kosztował w USA 1099,- i tyle samo kosztuje 11 pro max. W Polsce XS max na starcie kosztował 5479,- a 11 pro max 5699,-

1 polubienie

Ja też nikogo nie chcę obrażać - po prostu zwracam uwagę, że na takie pytanie (raczej) tutaj nikt nie zna odpowiedzi. Możemy spekulować, czy to kurs dolara (choć jak pokazałem raczej nie), czy po prostu taka polityka firmy. A politykę mają taką jaką mają bo mogą i nic im nie zrobisz.
Owszem, można napisać maila do Apple z pytaniem - jeśli byś to zrobił podziel się odpowiedzią, sam jestem ciekaw. Ale poza tym mogę zgadywać i mój najlepszy strzał to
podnosimy ceny bo możemy.

1 polubienie

Na apple.pl 11 Pro kosztuje 5199.
Musimy też pamiętać, że cena 999$ jest bez cła i naszego VAT.

Ja robię tak już od dawna. Nie widzę sensu wymiany telefonu co roku. Ale jak ktoś jest freekiem i chce mieć zawsze nowy to już jego wybór.

Bo tak powiedziało Apple i tyle. Ciężko w zasadzie powiedzieć co jest przyczyną wzrostu ceny. Brana pod uwagę zapewne jest sytuacja w kraju, kurs PLN względem USD i jego wachania, może nawet kurs Euro. W zasadzie tego się nigdy nie dowiemy. Apple raczej nie ujawni jak ustala ceny produktów w każdym kraju.

Nikt się nie obraża.
PS: przeczytaj co napisali poprzednicy

Tak trochę z innej beczki - czy mi się wydaje, czy zniknęło 3D Touch z IP11 ?

Zniknęło, wszystkie mają teraz Haptic touch.

Wszystko się zgadza.
9/9/2019 telefon za $1099 jest o $53 dolary netto droższy, niż tak samo wyceniony model 9/9/2018.

Doliczając tylko VAT wychodzi ponad 250zł.

Wiec 11 Pro jest właściwie o 30zł tańszy od Xs Max :smiley:

A mnie tam się nie podobało. Dużo wepchnęli demek i nudnych przerywników. Gry pokazane w Apple Arcade raczej u większości wywołały “meh…” niż zaciekawienie nową usługą. A na pewno mogliby wybrać dużo ciekawsze i bardziej porywające gry z obecnego katalogu. Na plus i zaskoczenie na pewno ceny subskrypcji – o wiele niższe, niż się spodziewałem, i to w dodatku jako subskrypcja rodzinna. Liczyłem po cichu na jakiś bundle AM + Arcade + ATV+, no ale może kiedyś. Na plus rok darmowego TV+ przy zakupie nowych urządzeń – zawsze coś. Sama usługa ciekawe co będzie miała do zaoferowania, pewnie póki co nie za dużo i podczas triala da się obejrzeć to co nas interesuje i poczekać aż się rozbuduje katalog. Zmiażdżyliby, gdyby TV+ dawało dostęp do filmów z iTunes, no ale wiadomo, licencje.

Telefony (i ogółem większość rzeczy) wydają się trochę wydane w pośpiechu, chociaż same w sobie fajne, ale dla właścicieli modeli z poprzedniego roku dla mnie nie przekonują do zmiany. Sam iPhone 11 – sprzeda się bardzo bardzo dobrze. Pro nie wiem czy w tym roku zasługują jeszcze na ten przydomek, ale nie mogę się doczekać na modele 2020 z USB-C, 90Hz ekranami (albo i lepiej), brakiem notcha (mam nadzieję) i tak dalej.

Zabrakło wzmianki o nowym iOS i MacOS, a przecież nie wszyscy oglądają WWDC. Zabrakło konkretnych dat wydania tychże systemów, trzeba było szperać w internecie. Podsumowując: dla mnie było meh i czekam na 2020, wtedy mam nadzieję, że mnie przekonają do Pro. A Watche fajne.

1 polubienie

Nie mają 5G, nie rozstaje się z “X’em” i czekam do następnego roku :frowning:

Kurcze, faktycznie lipa. Przecież wszędzie wokół nas 5G już hula w powietrzu jak szalone, a nam tylko telefonu brakuje. Chyba się przesiądę na Note’a.

2 polubienia

Ta, argument o 5G jest tez dla mnie kiepski, ale jeden z moich kolegów powiedział mi w sumie ważna rzecz, a tak często myślą ludzie. On kupuje telefon na 4 lata. W tym czasie 5G będzie, wiec… to nie dla niego. Sam ma 7-kę i jest dla niego ok.

Taka argumentacja ma sens. Dla mnie jednak to lipa bo to będzie chyba jedyny rok kiedy iPhone zostanie ze mną dłużej niż generację.

3 polubienia