Inteligentny odkurzacz

O tym MaxV w Nadgryzionych dużo gadaliśmy, bo Wojtek, największy przeciwnik robotycznych odkurzaczy jakiego kiedykolwiek poznałem, dostał go do testów. Tutaj od 00:07:40 się rozgaduje:

i w kolejnym epizodzie robiliśmy follow-up. W skrócie test skończył się tak, że kupił tego samego robota ¯_(ツ)_/¯. Dla niego stacja i mop to były bardzo ważne kwestie.

Ale jak się chce samego robota, to wybór jest ogromny. Ja do dziś mam pierwszą generację Xiaomi z lidarem i nie mam pojęcia po co bym go miał wymieniać na nowszy, no ale nie mam zwierzaków etc. Na najniższej mocy od 6.5 roku działa każdego dnia.

4 polubienia

Osobiście mam roidmi eve plus.
Jeśli chodzi o testy na hejdom to brakuje jednego modelu nowego, który sam bym rozważał.

https://mobirank.pl/2022/03/12/wszechstronny-roidmi-eva-dostepny-na-indiegogo/

Jeżeli dobrze rozumiem to ten odkurzacz dopiero będzie wysyłany pod koniec 2022, stąd pewnie brak go w rankingu.

To tylko kwestia linku jaki wrzuciłem. Z tego co rozumiem już można to kupić. Na Amazon czy Ali. Xiaomi Roidmi EVA - Robocleaners

1 polubienie

Dwa pytania:

  • czy Roborock S8 jest obecnie najlepszą opcją w okolicach 2000-2200? ( tutaj piszą, że chyba tak
  • czy @Tadek ma już swój odkurzacz? :slight_smile:
1 polubienie

Jak potrzebujesz lepszego mopowania to możesz rozejrzeć się za jakimś Dreame z obrotowymi mopami, bo to od Robo to takie bardziej przecieranie. Jako odkurzacz chyba top cena/jakość.

1 polubienie

Ja nie potrzebuję :slight_smile: Jestem zdania, że mopować i tak trzeba samemu. Żona ma odmienne zdanie.

EDIT: Ale Xiaomi mnie przekonuje bardziej niż Dream, bo do tego modelu raczej nie będzie problemu z ew. częściami zamiennymi.

Skoro nie potrzebujesz mopowania to S8 będzie świetnym wyborem. Jak robiłem research na temat odkurzaczy to właśnie myślałem o nim albo Roborock Q Revo. Padło na drugi właśnie ze względu na mop.
Na Twoim miejscu brałbym S8.

1 polubienie

Ciągle nie ma bo nie ma zgody głównodowodzącej odkurzaniem

3 polubienia

No u mnie dzisiaj padło hasło, że czwarty dzień z rzędu była konieczność odkurzania (zima, kominek, kurz) i mam się zająć zakupem :slight_smile:

3 polubienia

No to stało się. Stary i w sumie niechciany (trafił do mnie za free) Lenovo T1 PRO (ciekawe w czym PRO?) zdechł i nawet nie szukam serwisu. Od razu kliknąłem Dreame L10s Ultra i muszę powiedzieć, że po dwóch tygodniach jestem bardzo zadowolony.
Sprząta pięknie, z przeszkodami radzi sobie pięknie, aplikacja jest ok więc mogę spokojnie polecić ten odkurzacz. Baza jest dość pokaźna no ale poza workiem na brud mieści jeszcze zbiorniki na czystą i brudną wodę oraz detergent. Jestem naprawdę zadowolony z tego jak domywa podłogę no ale obrotowe mopy robią robotę. Na jednym ładowaniu ogarnia mi trochę powyżej 100m2 przy prawie najwyższej sile ssącej i największym nawilżeniu mopa. Co prawda musi jechać sobie po nową wodę w międzyczasie no ale musi się doładowywać prądem.

9 polubień