Inteligentny odkurzacz

Czyli dobrze zbiera sierść? To ważne przy czarny :dog2: na jasnej podłodze :see_no_evil:

Psa nie mam, ale mam długowłosego kota - wcześniej wszędzie była sierść, teraz nie ma problemu, bardzo dobrze zbiera, czy to z podłogi czy z dywanu. Pewnie ktoś powyżej ma psa i podobny odkurzacz więc będzie mógł więcej pomóc w tej kwestii

1 polubienie

Pytanko do bardziej magicznych ode mnie (czyli w sumie wszystkich tutaj).
Jest jakaś możliwość, żeby edytować mapę w aplikacji xiaomi ALE POZA APLIKACJĄ?
Mam w pokoju dywanik, który chciałbym mieć odkurzany dwa razy dziennie. Ale dywanik nie zajmuje całej powierzchni pokoju. Czy jest możliwość, żeby jakoś wydzielić ten kawałek, bo wydaje mi się, ze w oficjalnej apce nie ma takiej opcji. Próbowałem już bawić się dzieląc pokój na milion części a później te części łączyć ale nie za bardzo zdało to egzaminu. A może jakiś custom firmware(to pytanie na wszelki wypadek zadawałem szeptem;))

Z tego co się bawiłem u siebie to Node-Red z zainstalowanym odpowiednim dodatkiem jest w stanie wysyłać polecenia sprzątania tylko wybranego fragmentu mapy. W poleceniu operuje się wtedy współrzędnymi. Jeśli działa to w Node-Red to w Home Assistant też pewnie coś takiego będzie dostępne.

2 polubienia

Spróbuj wydzielić ten dywan jako osobny pokój w apce Xiaomi. Oczywiście zależy jaki masz odkurzacz, w moim S55 się da.

1 polubienie

Polecam dodatek do firmware Valetudo RE:

https://github.com/rand256/valetudo.

Masz wtedy dostęp do ustawień odkurzacza przez przeglądarkę:

Można ustawiać strefy, blokować strefy, ustawiać punkty, do których odkurzacz ma pojechać itd. Dla mnie najważniejsze, że ma serwer MQTT i z Home Assistant mogę mieć coś takiego:

Głosowo mogę podać gdzie odkurzacz ma pojechać, mam też przypisane strefy do przycisku Zigbee od Ikea. Gdy trzeba opróżnić zbiornik na kurz, głośnik Google głośno o tym informuje, a odkurzacz sam podjeżdża pod kosz w kuchni ;). Miłym dodatkiem jest odcięcie odkurzacza od serwerów Xiaomi.

11 polubień

Some next level shit man. :+1:

1 polubienie

Mało powiedziane :D. Zatrzymałem się na MQQT :smiley:

1 polubienie

Z innej beczki, w oczyszczaczu tez masz jakieś inne oprogramowanie?

Nie. To po prostu customowa karta stąd: GitHub - denysdovhan/purifier-card: Air Purifier card for Home Assistant Lovelace UI

1 polubienie

Odkopię temat, szukam odkurzacza do około 1000 zł, mopowanie totalnie mnie nie interesuje. Zastanawiam się nad roomba e5, szwagier niedawno kupił sobie Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro i sobie poleca, ale zastanawiam się czy znajdę coś wartego uwagi nie przekraczając 1000 zł. Mam nadzieję że ktoś pomoże i doradzi.

Edit chyba jednak mi mop pro jest dużo lepszy bo e5 nie ma mapowania z tego co widzę

Polecam śledzić ten, ciągle update’owany wpis na blogu Hejdom

https://hejdom.pl/blog/20-testy-porownawcze/116-ranking-odkurzaczy-ktory-najbardziej-oplaca-sie-kupic.html

Ominie Cię kupa researchu przez który ja przebrnąłem w grudniu żeby dojść do takich samych wniosków jak autor powyższego :grinning:

Celowałem właśnie w Mop Pro ale było tyle ważniejszych wydatków po drodze że jakoś się nie złożyło.

8 polubień

Dzięki @Tadek za linka, zdecydowałem się na Mop Pro, wczoraj zamówiony po 17 i właśnie przyszedł. :smiley:

3 polubienia

Szkoda, że Roomba oficjalnie nie wspiera Apple HomeKit. Odkurzacz za taką kasę powinien wspierać inteligentne zarządzanie domem.
Co do samej Roomby - miałem model 980. Zdecydowanie mogę go polecić. Teraz poluję na model s9 lub j7

1 polubienie

Póki co nie ma czegoś takiego w Homekicie jak odkurzacz.

Można go wpiąć przez HomeAssistant, ale i tak będzie zidentyfikowany jako zespół przełączników.

Podbijam temat - co jest teraz na topie co też jednocześnie myje podłogi?

Bo aktualnie patrzę na Roborock S7 MaxV: https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-automatyczny-roborock-s7-max-v-czarny-12119021158?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=4c172373-9c52-4240-926d-45308bf83ca1#

I wydaje mi się, że to dobry strzał, ale może ktoś powie, że bez sensu płacić za coś, albo że w ogóle można lepszy za podobne/mniejsze pieniądze to ja mam uszy szeroko otwarte

Ja póki co od dwóch lat używam s7 zwykłego i nie planuję go wymienić. Spokojnie 140 metrów robi

1 polubienie

To jest w tym momencie top.

Za każdym razem jak znowu powracam do poszukiwań to sprawdzam w pierwszej kolejności ten ranking:

https://hejdom.pl/blog/20-testy-porownawcze/116-ranking-odkurzaczy-ktory-najbardziej-oplaca-sie-kupic.html

Aktualizowany na bieżąco i chłopaki z Hejdom testują dużo sprzętu.

Zwykle ich ranking pokrywa się w 90% z opiniami zagranicznych jutuberów.

Aż wstyd że ciągle żadnego odkurzacza nie kupiłem :joy:

1 polubienie