Instalacja Discourse

Witam, czy Discourse można zainstalować na dowolnym VPS? Czy wymuszają DigitalOcean. Na nazwa.pl wychodzi w miarę tanio i tak się zastanawiam. Aha i czy jest język polski? Dziękuję.

Sądzę, że możesz zainstalować gdzie chcesz :slight_smile:

discourse/INSTALL-cloud.md at main · discourse/discourse · GitHub

2 polubienia

Dokładnie jak mówi Shaq. Ale na Digitalocean jest to mega proste. :slight_smile:

Na nazwa.pl tez nie było trudności i jak przystało na cebule, dużo taniej.

1 polubienie

Mają pod to usługę? Może jeszcze taniej jest na OVH?

Za VPS zapłaciłem 76 PLN za pierwszy rok, później nie całe 150 PLN Rocznie. 2GB RAM, 25GB Dysk.
Na OVH nie sprawdzałem.

1 polubienie

A, w ten sposób. Hmmm… W najgorszym wypadku mogę zawsze przenieść forum. Na ten moment mamy za darmo, a potem $5 na miesiąc. To nie są duże koszty, ale zdecydowanie większe niż to co na Nazwie

1 polubienie

A gdzie stoi wasz blog i gdzie macie domenę wykupioną? Bo próbuje tez jakiś połączyć bloga z Discoursem.

Blog stoi na ZenBox. Forum na DigitalOcean.

Widzę, że to co w Digitalocean jest za $5 mogę mieć w OVH za 12zl na miesiąc. Więc jeszcze skorzystamy z tego, że jesteśmy na Digitalocean za darmo, a potem chyba nas przeniosę do OVH. Dokładnie 20 czerwca będę nas przenosił. Plus jest taki, że będę mógł wtedy też oszacować jaka wielkość instancji jest nam potrzebna :slight_smile:

Dzięki za cynk!

4 polubienia

wszystko byle nie home i nie nazwa - polski rak. Najgorsza obsługa klienta w tych firmach do tego stopnia że utrudniają nawet przejście do innej firmy w momencie kończenia współpracy. Kategoryczne nie polecam.

3 polubienia

Nie, nazwa nigdy. Ja nas przeniosę do OVH.

1 polubienie

Ja w nazwie miałem już kilka hostingow, domen i nie mogę narzekać, wszystko działa, szybki Support , naprawdę jestem zadowolony. Ale to tylko moje zdanie.

1 polubienie

spróbujcie od nich wynieść domenę, to po AuthKey zaproszą was osobiście do oddziału w Krakowie (nie wiem czy to dalej tak działa, ale tak działało)

1 polubienie

Eee tam, ja bez problemu dostałem :smiley: (mówię o home.pl, na nazwie nigdy nic nie miałem)

A to ja o nazwie to wszystko. Home zresztą ma siedzibę w Warszawie, a nie w Krakowie.

To dlaczego FV przychodzi ze Szczecina?

A sorki, racja, pomyłka. Z home nie miałem jakoś dużo do czynienia, ale nazwa jest w Krakowie.

tak bo Home jest ze Szczecina, kolega z zespołu tam chwile pracował, jak się połapał co tam się odjaniepawla to uciekł szybko :slightly_smiling_face:
Home akurat z zabieraniem usług dużych problemów nie robi, u nich problemem jest praktyczny brak supportu i zlewanie klientów płacących za niby “indywidualny support”. Plotek na ten temat nie chcę szerzyć ale od kolegi wiem że to bujda na resorach.

Nazwa faktycznie robi cały czas wielkie problemy przy próbie wyniesienia domeny, ode mnie po długich tłumaczeniach że nie mam zamiaru jechać osobiście do krk żeby pokazać dowód osobisty (wysłanie im zdjęcia dowodu nie wchodziło w gre - wide ich wycieki bazy klientów), udało się uzyskać kod AuthInfo. Stanęło że podpisałem się na dokumencie który mi wysłali i przefaksowałem(sic!) bo z jakiegoś powodu zrobienie zdjęcia i wysłanie maila dla nich nie jest ok. Przy okazji powiem że znalezienie faxu w XXIw nie jest trywialne. Także nie polecam i radzę uciekać z tego betonu.

4 polubienia

@pawelorzech masz jakiś szybki przepis na ssl(https) na stronie?, jak narazie nie mogę sobie z tym poradzić.

@pawelorzech Przenoś nas na OVH. Miałem tam bloga i wszystko elegancko działało. Kiedyś potrzebowałem pomocy to feedback był szybciej, niż wypowiedzenie słowa: konstantynopolitańczykowianeczka. :smiley: