🏀 I love this game! NBA

Oglądam sobie mecz gdzie Philadelphia podejmuje u siebie Denver i się nadziwić nie mogę. Owszem, miałem długą przerwę ale jak patrzę na tą obecną koszykówkę to brakuje mi takiego typowego centra.

No raczej już nie zobaczysz. Z takich oldschoolowych liczących się centrów to już chyba zostali tylko Jordan, Howard i Drummond.
Teraz pickandrolle gra się na power forwards a centrzy maja w repertuarze rzuty za trzy (Davis, Porzingis, KAT, Horford, Ibaka, Gasol, Embiid etc)
W ogóle to w większości drużyn zatarła się różnica miedzy PF a C.
Dlatego Gortat pod koniec kariery sobie nie radził. Póki Nash i Wall na niego grali było super, ale jak zmienił się styl gry i od każdego na parkiecie zaczęto wymagać sensownej skuteczności z pół- i dystansu, to sprawa się rypła.
Lubiłem Gortata, ale Wall miał dużo racji w tym, że bez niego Gortat w DC by nie istniał.

Mi ogólnie ten nowy styl gry się podoba, bo takie granie non stop pick and roll, oddanie do centra i punkty z paint albo zwrot na dystans szybko robi się nudny.

1 polubienie

Mi też to się podoba, po prostu przeżywam szok kulturowy :grin:

2 polubienia

To tak w temacie.

Mavs wygrywają z Bucks.
W Milwaukee.
Bez Doncica.

Oglądałem ten mecz, bo w sumie moje 2 ulubione drużyny w tym momencie grały.
Bucks dodatkowo skończyło tym samym ta szaloną serię 18 wygranych.
Naprawdę się tego nie spodziewałem. Pięknie Kp się odpalił w tym meczu, a i chłopaki z ławki pokazali, że umieją grać. Jak dla mnie szansę Mavs w play-offach właśnie wzrosły.

1 polubienie

Ooooo w dupę. Powtórkowicze marsz do Lakers @Bucks. Robi się w NBA mocno strasznie.
Jeszcze nie dziś, ale za miesiąc dwa będę musiał się z tego zacząć wycofywać:

Jak tak dalej pójdzie, to Giannis będzie mógł wygrywać mistrzostwa grając w drużynie z czterema woźnymi sprzątającymi po meczach.

Obejrzałem. Świetne spotkanie. Takie basketowe umami, czuję się nasycony. Buck mają długą ławkę i Giannis jest bestią. Trzymam za nich kciuki jakby grali w finale.

Ja ostatnio tylko Boston oglądam, bardzo mi się podoba ten zespół. Szkoda, że Smart nie gra.

1 polubienie

DAL@TOR :flushed:

1 polubienie

#WeTheNorth

1 polubienie

To chyba był najdziwniejszy mecz jaki widziałem, od okropnej skuteczności obu drużyn w 1szej kwarcie, przez ogromną przewagę Mavs, po wariacką pogoń raptors. Wtf xD

1 polubienie

Głosowaliście?

Jeszcze nie. Możesz być @vantroff zainteresowany dzisiejszym meczem w Philly :wink:

Friendship ended with Philadelphia. Now Boston is my best friend

1 polubienie

Prosze.

1 polubienie

Jak tam? Oglądacie? Ja ostatnio trochę mniej ale podcastowo jestem na bieżąco z tym co się dzieje. Oglądałem LAL-HOU iiiii TRZYMAM KCIUKI ZA LAL

Tak, chcę zobaczyć Jamesa, Howarda, Rondo, AD i Caruso z pierścieniami. Sue me

1 polubienie

Ja nie mam czasu teraz kompletnie, ale staram się oglądać większość gier Raptors i Mavs condensed. Poza tym to tylko skróty. Nie mogę wyjść z podziwu cały czas dla Doncica. To, w jak ogromnym stopniu on robi kolegów lepszymi graczami to jest kosmos.
Chłopaki wbiegają do trumny już praktycznie z zamkniętymi oczami, bo wiedza, ze Luka ich znajdzie. Masakra po prostu. Szkoda Powella straszliwie, miał swietny sezon i widać, ze już się z Doncicem rozumieją na parkiecie bez słów. Niech zdrowieje szybko. Porzingis musi się w końcu ogarnąć, bo trochę w tym sezonie lipton. Zwłaszcza teraz jest mega potrzebny.
Houston to dla mnie dramat. Moim zdaniem D’Antoni powinien zostać wypieprzony na zbity pysk już dawno. Nie może być tak, że Harden napierdziela pietnascie nietrafionych trójek w meczu, a trener mówi „ten typ tak ma”. Trener jest od trenowania zawodników i taktyki, a nie od przytakiwania Hardenowi. DRA-MAT. Houston nigdy nic nie wygra dopóki Harden będzie gwiazda bijąca indywidualne rekordy mająca w dupie wyniki drużyny. A tak to wyglada już od lat.
Musza ogarnąć porządnego trenera i GM i powinny to być dwie różne osoby. Inaczej kupa.

2 polubienia

Ja w sumie podobnie. Ostatnio czasu na media oglądane praktycznie nie mam, co rano staram się skróty wszystkiego zobaczyć i tyle.
Dzisiaj Zion w końcu miał debiut z więc tu się pewnie przyjdę. Pelican’s zapowiadają, że z Zionem na pokładzie będą walczyć o playoffy. Zobaczymy :wink:
A Mavs w moim serduszku. To jest kosmos jak Luka utrzymuje poziom w swoim 2gim sezonie. Już praktycznie połowa za nim, a tu dalej bez większych dołków. Śmieszy mnie jak ludzie wypisują, że wcale nie jest aż tak dobry, bo skuteczność rzutów nie jest na poziomie 60+% i powinien grać więcej na drużynę… W tym samym czasie Doncic i tak ma 10+ asyst, po prostu czasem nie ma komu podać.

2 polubienia

ASG

Wschód
Trae Young
Kemba Walker
Pascal Siakam
Giannis Antetokounmpo
Joel Embiid

Zachód
Luka Doncić
James Harden
Kawhi Leonard
LeBron James
Anthony Davis

Walker wygryzł Irvinga :grin: jeszcze chwilę i poznamy rezerwowych i element ciekawszy niż sam mecz czyli kogo wybiorą do swoich piątek James i Giannis :grin: Ja praktycznie ograniczyłem się do oglądania meczów Bostonu i Lakersów :wink: widziałem kilka meczy Mavs i jakoś tak mnie nie pociągnęli za sobą. Luka może i dobry ale na tą chwilę nie wiem czy jest w stanie mentalnie pociągnąć drużynę w playoffach. Co nie zmienia faktu że za jakiś czas tego nie zrobi :wink:

1 polubienie

Ten Walker cieszy bo głosowałem na niego. Fajny jest też filmik jak Trae Young się dowiaduje, że zostanie wybrany.

1 polubienie