🎲 Gry bez prądu

Większość moich ulubieńców już padła, ale nie widzę nigdzie PENNY DREADFUN: Duchy, Demony, Dickensy.

Fenomenalny tytuł, ufundowany na wspieram.to, kupiłem w ciemno (tzn. po poczytaniu co tam twórcy mówią o grze) i to jest jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Świetnie narysowana, fenomenalnie napisana (nawet instrukcja!), prześmieszne gagi, wartka gra. Mimo, że w sumie jest dużo tekstu do czytania w tej grze to jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś się nudził. Każdy kto do nas przyszedł grać był nią zachwycony (jak ktoś w Poznaniu, to zapraszam na partyjkę).

XIX wieczny Londyn, ućkła królowa i jej szukamy. Możemy być Dickensem, Wildem, Alicją w Krainie Czarów, możemy zwiedzać Londyn, pić z Monetem, zajrzeć na Rave Party, szukać Jaskółki (Afrykańskiej!) i wiele innych. Rozgrywka trwa niezauważalne godziny.

Tu fundowali, a tu ich facebook.

5 polubień

Jaram się! Tylko dlaczego dopiero w listopadzie?

Mistrz Baśni to RPG dla dzieci 5+, oparte na bajkach i baśniach, bez przemocy. Jest też na stronie projektu przykładowa sesja dzieciaków z Baniakiem.

2 polubienia

Gry Planszowe | Jutro i tak się wyda Rebel małą wyprzedaż swoich tytułów robi.

1 polubienie

Ostatnio pykaliśmy sobie w Terraformację Marsa, ale ciężko jest się spotkać na wspólną sesyjkę. I co? Na Humble Bundle jest pakiet planszówek gdzie za 6 zielonych jest między innymi wcześniej wspomniana Terraformacja :smiley:

1 polubienie

Humble Digital Tabletop Bundle 2 jakby ktoś strony nie kojarzył.

1 polubienie

Co polecacie? W co gracie?

Gry imprezowe:

Na trzeźwo:

Alias, Kobiety vs mężczyźni
wiek:15+, od 4 graczy, około 30min, kalambury

Niekoniecznie na trzeźwo:

Karty Dżentelmenów
Wiek: 18+, od 3 graczy, polski odpowiednik Cards Against Humanity

Można z dziećmi:

Zamek
wiek: 10 lat, 2 graczy, budowanie dziedzińca zamku

Spacer po Burano
wiek: 10+ (chociaż mój 8-latek załapał w lot), 1-4 graczy, strategia karciana

Gra słów
wiek:5+, 3-10 graczy, kalambury i memory w jednym

Biznes po polsku
Wiek: 6+, 2-4 graczy, Monopoly z modyfikacjami

Pędzące ślimaki
Wiek:5+, 2-5 graczy,

1 polubienie

Bardzo polecam Sagradę! Bardzo ładna, dobrze wykonana i chyba ciężko, żeby się znudziła :slightly_smiling_face:

gloomhaven

A ja polecam poniższe gry:

W sumie taki temat już był 🎲 Gry bez prądu

1 polubienie

Dzięki za czujność, połączyłem tematy.

To ja ze staroci wydawanych jeszcze przez Encore podam : Labirynt Śmierci, Gwiezdny Kupiec i Odkrywcy nowych światów… co ciekawe na Aledrogo te gry chodzą naprawdę drogo po 400-700 zł … z nowych Catan. :slight_smile: i część z tych które grupowicze juz podali wyżej… A z kart… Brydż… :slight_smile: tak podwyższam średnią wieku forum…

3 polubienia

6. bierze

Wiek: 10+, 2-10 graczy, do 10 minut na partię, trzeba rozegrać kilka partii

Fajna gra towarzyska, można wciągnąć starsze dzieci, łatwa do nauki, po 1-2 partiach wszyscy wiedzą wszystko. A wtedy zaczyna się kombinowanie.
Karty sztywne, pudełko wygodne, potrzebna tylko kartka papieru i coś do pisania do liczenia punktacji.
Więcej o samej grze:
https://xpil.eu/szesc-bierze-recenzja-karcianki-dla-calej-rodziny/

159343342_465047584855014_6433023918896696188_n

o kurcze lata temu mialem dwie pierwsze, pewnei wyladowaly w smietniku :frowning: z nowszych mialem taka w swiecie Tolkiena, to byl wypas

1 polubienie

Uwielbiam Dixit, Tajniacy, Ego i Karty Gentlemanów

Pozwolę sobie na małe lokowanie produktu. Znajomy strzela zajebiste fotki planszówek, polecam obserwować jego profil na instagramie i fejsie:

Interesowaliście się nową planszówką w świecie Wiedźmina? Póki co podbija kickstarter i polską platformę zagramw.to

https://www.kickstarter.com/projects/goonboard/the-witcher/

Sam wsparłem standardową wersję ale deluxe kusi.

1 polubienie

Jeżeli ktoś był zainteresowany Wiedźminem to radzę się pośpieszyć bo kampania się kończy.

Najnowszy nabytek:


Od lewej:
Gra dla śmiechu, raczej dla dorosłych, przewidywanie i sekreciki

MasterMind w wersji obrazkowej. I łatwiejszy.

Dla dzieci, rozwinięcie Memo

1 polubienie

I przyszło dzisiaj:


Gra na szybką licytację i jeszcze szybsze decyzje

Oraz odgadywanie słowa za pomocą znajomych:

1 polubienie