Gorzkie żale

Ja po 2 tyg. od planowanej wizyty u stomatologa musiałem wrócić, bo mi się ząb ukruszył na twardej kukurydzy. Człowiek się sypie. :confused:

Tydzień oczekiwania na wizytę. Ale mam gabinet na osiedlu i zajęło to łącznie z 15 minut. A i dostałem zniżkę. Przynajmniej na paragonie była.

dobra zaczynam powoli wracać do polski…

1 polubienie

W tym tygodniu miałem pierwszą (dość spontaniczną i nieplanowaną) rozmowę kwalifikacyjną w kierunku przebranżowienia się na Java developera.
Fail.
W sumie wiedziałem, że szukają kogoś z większym doświadczeniem, gotowego samodzielnie od razu wejść w projekt, więc finał był raczej oczywisty, ale i tak trochę przykro…
Rozmowy są jak naleśnik. Pierwszy do wyrzucenia.

A jak znowu nie pójdzie to wymyślę inne porównanie :slight_smile:

Pocieszające, że zabrakło “tylko” tego doświadczenia, bo świetnie się rozmawiało. “Mięta” była po obu stronach i dobrze się bawiłem. Z drugiej strony, coraz bardziej zdaję sobie sprawę z tego, że ten brak bieżącego doświadczenia będzie mi cholernie ciążył.

1 polubienie

To pokaż doświadczenie. Zrób kilka projektów na github

3 polubienia

To jest racja z tym doświadczeniem, uważam, że ogólnie bariera wejścia dzisiaj do IT jako Software Developer/DevOps itp. jest coraz większa. Wszędzie się już oczekuje sporego doświadczenia. Nawet jak ktoś poszukuje juniorów to takich ze sporym zacięciem i wiedzą. Ostatnio mam przyjemność uczestniczenia w rekrutacjach do mojego zespołu właśnie osoby ze sporym doświadczeniem i na kilkanaście rozmów nie zatrudniliśmy nikogo a CV były napompowane takimi rzeczami, że wydawali się idealni, weryfikacja ściem trwa kilka minut. Każda rozmowa toczy się oczywiście do końca. O innych aspektach jak wrażenie jako osoby z którą chce się pracować mogę pisać osobne tematy bo też z tym ciężko.

5 polubień

teraz na devopsow onpremowych bedzie coraz większe ciśnienie i nawet nieważne ze kolo nic nie umie jak kce sie uczyć to ma robote od reki od teraz do emerytury za 15k na uop, takie czasy nastają niestety.

1 polubienie

W sensie w końcu docieramy do cywilizacji chociaż z jednym zawodem. Czemu “niestety”?

Czemu niestety?

Pewnie chodzi o to, że to stawka dla ludzi którzy kompletnie nic nie potrafią a obstawia się, że może będą rokować w przyszłości. Co jest jedna wielką niewiadomą z perspektywy pracodawcy.

1 polubienie

Obstawiam, że takich osób nie bierze się pod uwagę przy rozmowie. A jeśli tak jest, to nie jest to raczej stawka 15k :slight_smile:

A tak jest chyba wszędzie. Albo ma się nosa / szczęście i się dobrze obstawi, albo trzeba poświęcić dużo czasu na uformowanie pracownika. Wraz z upływem lat podczas rozmów kwalifikacyjnych większą uwagę zwracałem na charakter pracownika.

Padło już pytanie “czemu niestety?” :slight_smile:

Zrobił się trochę wątek “o pracy i pracowaniu”

1 polubienie

CV „papier” wszystko przyjmie :wink:
W dobie naprawdę braku kadrowych naprawdę nic mnie nie zdziwi :slight_smile:

Ps. ostatnie posty śmiało można przenieść :slight_smile:

3 polubienia

siade do kompa i odpisze dlaczemu „niestety”, i o co kaman z tym. teraz padam na ryj po powrocie z wakacji:)
#jetlag :frowning:

3 polubienia

Coś mi w nocy zdrenowało baterię iPada. Od 23 z 80% do 0. I jeszcze jest napisane, że niedostępne jest pokazanie zużycia wg aplikacji. Więc nie wiem co jest odpowiedzialne. Zdażyło się to po raz pierwszy w czasie 10 dni bo tyle widzę. Niewspółmierne zużycie względem aktywności.

Moja drukarka HP przestała działać, wtedy kiedy najbardziej jej potrzebuje :face_with_symbols_over_mouth:

1 polubienie

Mnie ostatnio mocno w nocy drenował (ale nie tak, jak Tobie) Pocket Casts i Waterminder (podejrzewam jego widżet na ekranie blokady).
Masz je u siebie?

Nie mam żadnego z nich.

Tam bardzo nie lubię dźwięku powiadomień w iPhonie, że wyłączyłem je wszędzie :nauseated_face:
Dzięki Apple nie zerkam co chwilę na telefon :smile:

1 polubienie

chyba właśnie straciłem prace :confused:

7 polubień

Chyba współczuję. Ale z drugiej strony, to jest idealna sytuacja, by znaleźć lepszą, bo nie ma wymówek :smiley:

1 polubienie

jak bym chciał lepszej to bym sam poszukał

i nie jest to idealna sytuacja w moim przypadku

2 polubienia