Gorzkie żale

To pozostaje mi życzyć Ci miłego niepodrozowania. Wiec życzę

3 polubienia

zrzuciłbym się na ten kubek i sprezentował Martinowi

https://www.amazon.co.uk/Oh-Fox-Sake-White-Mug/dp/B00OK8ZF9Y

2 polubienia

Tak przy okazji - byłbym zaszczycony mając oficjalnie rangę forumowego trolla :smiley:

2 polubienia

Myślałem o tym, by mieć kredytówkę, głównie przez profity i to że zakupy są lepiej ubezpieczone. I nie wyszło, bo:

  • oferty premii za używanie kart są po prostu słabe. Cashback jest do sklepów, z których korzystam maksymalnie raz w roku.
  • 100 czy 150 zł do wydania w Biedronce - przecież to jest kwota którą wydam na zakupy na tydzień. Mam ciągle udostępniać swoje dane zakupowe i wiązać się z bankiem na minimum dwa lata, by dostać coś, co wykorzystam w pierwszym tygodniu?
  • mile - chyba najlepsza z opcji, ale ma sens gdy miesięcznie kupuje się kilka DKT. Przy niezbyt konsumenckim życiu gdy kupuję zwykle jedzenie i robię po prostu przelewy to takie rozwiązanie nie ma sensu.

Bardzo chciałem, ale nie wyszło. Najlepszą ofertą była karta Wizzair, ale zmieniły się banki i ją wycofali…

1 polubienie

Może mi ktoś wyjaśnić, co to jest to DKT?

DKT = Deska Klozetowa Tadka. Forumowa waluta, lepsza niż NFT.

Więcej tu

I tu rozwinięcie

16 polubień

Chyba trzeba zrobić forumowe FAQ, w którym będziemy wyjaśniać podstawowe pojęcia.

16 polubień

Np. Co to jest “życie Chada” :joy:

21 polubień

Dopisuje sie do pomysłu, musialby tylko podac adres szafki na jaki mam zamówić.

1 polubienie

Czyli tak jak tłumaczenie trzeciej generacji pięciopoziomowego memu…

6 polubień

Uporales sie z tym Flow ?

Nie. Odpalenie VPN blokuje połączenia z sieci lokalnej i nie uda się tego wyłączyć, przynajmniej nie na naszym kliencie. Nauczyłem się z tym żyć :smiling_face_with_tear:

Widzisz takie rzeczy w Polsce? Moja karta kredytowa daje mi Max darmowe ubezpieczenie w podróży. Premie milowe są dużo rzadsze, no chyba ze samolot jest Twoim naturalnym środkiem transportu częściej niż kilka razy w roku.

Polecam poczytać dokładnie, co daje karta, bo prawie każda daje więcej, niż ubezpieczenie w podróży. A to dlatego, ze każda karta ma ustalone przez issuera minimum, które oferuje. Visa od Platinum w górę (Platinum, Signature, Infinite) oferuje szereg okołopodrozowych ułatwien, jak dostęp do lounge’ow (LoungeKey), fast trackow, pakowania bagażu, ubezpieczenie od anulowania/przebookowania eventow, podróży etc. A mile można wymieniać także na towary fizyczne lub vouchery do sklepów. I to nie odkurzacz samochodowy jak na BP, tylko na przykład MacBooka. Nie opłaca się to, ale można. Wiec można zbierać i nie latać i tez mieć korzyści. Tylko jak nie latamy, to wolniej zbieramy. Jesli na stronie banku nie ma żadnej informacji, to warto się skontaktować z samymi Visa/MasterCard i dowiedzieć.
Wiadomo, ze jak ktoś ma Golda albo Classica i wydaje nim 2000 złotych miesięcznie to szału nie będzie, ale można sobie tak zbudować drogę do lepszej karty.
To raz. Dwa to KARTY FIRMOWE. Prowadząc firmę i płacąc kredytowka robimy kosmiczne wydatki i możemy zbierać przez to olbrzymie benefity.
Ok. Nie wiem jak to wyglada dziś, bo fakt że mBank już nie oferuje M&M trochę mnie dziwi i smuci, ale jeszcze pare lat temu można było normalnie w Polsce cieszyć się benefitami wynikającymi z płacenia cc.

ostatnio za laptopy płaciliśmy firmową kartą kredytowa i zrobił się problem, bo zakupy powyżej 15k nie mogą być robione w ten sposób tylko przelewem inaczej nie są uznawana ze koszt - tydzień trwało nim udało się wszystko odkręcić.

2 polubienia

To po jednym :wink:
Ale dobre info. Dziwny przepis, dobrze wiedzieć.

A będzie gorzej

1 polubienie

A czy płatność karta to nie transakcja bezgotówkowa?

Tak, ale:

Gdy wartość transakcji (płatności) przekracza 15 tys. zł brutto, płatność musi być zrealizowana w formie bezgotówkowej z wykorzystaniem rachunku płatniczego.

Płatność karta wykorzystuje rachunek płatniczy, czyż nie?:slight_smile:

Kiedy stroną transakcji jest inny przedsiębiorca, możliwość płacenia gotówką podlega ograniczeniom. Firma (przedsiębiorca) nie możezapłacić gotówką, jeżeli jednorazowa wartość transakcji przekracza równowartość 15 tys. zł brutto (czyli razem z VAT). Gdy wartość transakcji (płatności) przekracza 15 tys. zł brutto, płatność musi być zrealizowana w formie bezgotówkowej z wykorzystaniem rachunku płatniczego.

Ważne! Zmiany od 2023 roku
Od 1 stycznia 2023 roku limit płatności gotówkowych w transakcjach między przedsiębiorcami będzie wynosić 8 tys. zł brutto .

Czym jest rachunek płatniczy?

Rachunek płatniczy to:

  • rachunek bankowy
  • SKOK
  • mechanizmy pośrednie, takie jak płatność kartą czy platformy internetowe.
2 polubienia