Google Stadia

Wyciekły informacje na temat Google Stadia. Będzie wersja darmowa. Będzie też subskrypcja. Gierki trzeba kupować. Wymagania? 10mb downloadu, 1mb uploadu. Cena za “founder edition (pad+3mc suba+chromecast ultra)” = około £100.

Wchodzicie w to? Ja chyba… tak :o

1 polubienie

Więcej informacji od Verge:

Coz mogę powiedzieć, temat sledzilem od kiedy 3 miesiące temu Google powiedział co produkuje. Teraz preorder zrobiony i tylko się zastanawiam jak oni widzą brak laga przy 35mbit i streamowaniu gry w 4k 60fps. No cóż, będzie testowane.

W ogóle… BALDURS GATE 3 AAAAAA

1 polubienie

Ja niby chcę kupić preorder/wersję founderowską, ale z drugiej strony - kurde, chcę chyba trochę poczekać i zobaczyć, czy to będzie faktycznie miało ręce i nogi. To mimo wszystko pierwszy strzał Google’a w konsole, a pierwsze generacje sprzętu zwykle nie są najlepsze.

Ja akurat:

a) Mam wolne fundusze
b) Znajomych, którzy też się rzucają na stadie
c) wszystkie możliwe sprzęty na których to ma działać

Nie często jestem aż tak early adopterem (że sprzętu growego tylko switch wlecial z pre ordera), ale tutaj akurat wszystkie gwiazdy ustawiają się idealnie dla mnie na ten sprzęt. Pożyjemy, zobaczymy. Ogólnie uważam, że w streamingu jest przyszłość, więc się ciesze, ze coś sensownie ruszyło w temacie.
Nie wiem tylko właśnie, jak będzie z wydajnością, ale to już trzeba testować.

1 polubienie

£119 za founders edition, w cenie 3 miesiace subskrypcji pro, chromecast ultra i pad. Cena za subskrypcje pro £8.99/miesiac w 4k 60fps. Tez sceptycznie podchodze do tych 35mb. Mam shielda i gforce now slabo mi dzialal przy 60mb.

2 polubienia

Też swoje doczytałem:

Subskrypcja nie jest obowiązkowa. Daje 4k i dostęp do pewnej biblioteki gier (stopniowo rozszerzanej).
W przyszłym roku dojdzie opcja basic, która pozwala grać za darmo w kupione przez siebie gry w full HD.
Tak, dobrze czytacie, można kupić grę na stadie i grać docelowo na każdym możliwym sprzęcie w full HD, bez płacenia Google.
Tak, kompletnie nie rozumiem jak to się googlowi opłaca :wink:

Do tego wychodzi na to, że w tym roku pograja tylko ludzie z founders edition. Normalna subskrypcja ma ruszyć na początku przyszłego roku, a później właśnie darmowa opcja.
Widocznie nie są pewni wydolności serwerów, żeby puścić je wszystkim za $10 miesięcznie wszystkim.

1 polubienie

Bardzo na to czekam. Tylko jak na dzień dobry będzie z działaniem w PL? Oficjalnie kupić się nie da z dostawą do PL no ale czy da się uruchomić i grać?

1 polubienie

Nie ma odpowiedzi i w sumie cholera wie, czy przed premierą się dowiemy. W najgorszym wypadku chyba w listopadzie będę leciał do pl, to sprawdzę :wink:

https://twitter.com/GoogleStadia/status/1163497638496485376

Wow.

2 polubienia

Teraz to już czekam totalnie!!!

Chyba coś nie pykło. Pozostaje dalej grać w Destiny 2 (oraz inne dynamiczne gry) na swoim sprzęcie, bo Stadia na ten moment nadaje się jedynie na jakieś turowe/wolniejsze produkcje. Nawet jak to jeszcze na szybko poprawią, to pewnie jedynie do poziomu umożliwiającego casualowe granie, gdzie powiedzmy 150ms opóźnienia nie będzie komuś przeszkadzało ukończyć grę solo. Do przejścia na serio w granie w chmurze trzeba poczekać jeszcze wiele lat.

1 polubienie

Dla samego footballmanagera chyba warto :slight_smile:

FM 2020 jak najbardziej, tylko oni na start dali w większości gry dynamiczne gdzie liczy się czas reakcji.

  • Destiny 2: The Collection – dostępne na start w ramach abonamentu
  • Assassin’s Creed Odyssey
  • GYLT
  • Just Dance 2020
  • KINE
  • Mortal Kombat 11
  • Red Dead Redemption 2
  • Samurai Shodown
  • Thumper
  • Tomb Raider: Definitive Edition
  • Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration
  • Shadow of the Tomb Raider
  • Attack on Titan: Final Battle 2
  • Farming Simulator 2019
  • Final Fantasy XV
  • Football Manager 2020
  • Grid 2019
  • Metro Exodus
  • NBA 2K20
  • Rage 2
  • Trials Rising
  • Wolfenstein: Youngblood

Wiem wiem, zobacze jak to wyglada w praktyce ale chyba właśnie FM kupię na stadii.

Inne gry ogrywam na ps4 wiec średnio mnie interesują.

1 polubienie

Ja powiem tak, ja mimo wszystko jestem odrobinę optymistyczny. Ponoć hardware jest cały ok, infrastruktura jest ok, tylko sama usługa kuleje. Do tego niemieckie i skandynawskie portale, które mają ‘bliżej’ do data centrów mają lepsze zdanie niż portale z USA.
Co nie zmienia faktu, że z 4k wtopa - owszem google dawał małą gwiazdkę, że wykorzystanie 4k zależy od producenta gry, ale… wiadomo, że na mały druczek nikt nie patrzy.
W 1080p ponoć też wszystko działa lepiej.
Co ciekawe digital foundry testowało zużycie internetu przez stadię i usługa nie używa więcej niż 35 mb/s, nawet jak masz duży szybszy internet - i tu między innymi widze możliwość poprawy.
Ja jutro powinienem być w stanie sprzęt przetestować sam, wieć podzielę się opiniami.
Jak już mówiłem, moze być tylko lepiej a streaming wręcz ‘musi’ być przyszłoscią, więc niech będę early adopterem :wink:

Super. Dawaj znać :slight_smile:

Szybkie pierwsze wrażenia po ~2h grania w destiny.

Jestem zadowolony. Owszem grałem w full hd I nie miałem oczekiwań na nie wiadomo co. To ważny disclaimer, hi jednak fullhd a 4k to spora różnica :wink:

Jak tylko dojdzie do mnie kontroler i Chromecast postaram się użyć opcji łatwego nagrywania i wrzucę filmiki jak to działa, więc to później. Teraz musicie wierzyć mi na słowo.

Mam 72mbit internetu. Do najbliższych serwerowni Googla karmieniem dorzucić. Dziadowski router, od dostawcy internetu. Z warunkami jest więc ok, ale nie idealnie. Google mówi, że połączenie jest dobre i mógłbym nawet grać w 4k.

Coś co muszę potwierdzić, to szybkość. Mega na Plus. Czasy ładowania są króciutkie. Mam PS4 pro i pcta z SSD, oba się nie umywają do prędkości stadii.

Input lag: Jest, ale w takim destiny w ogóle to nie przeszkadza. Nie widzę większej różnicy między stadia i konsolą w tym względzie. Jak dorobię się sprzętu, to wrzucę filmik żeby pokazać jak to działa.

Grafika: Destiny nie jest najpiękniejszą i najbardziej wymagającą gra w internecie a moje oczy też nie są bardzo wymagające, więc ciężko mi się tu wypowiadać. W destiny nie stwierdziłem żadnych pikselacji z rozman czegokolwiek co kaleczyloby oczy. Nie jest to napewno obraz mega żyleta, ale mi to nie przeszka. Akurat w tym aspekcie może być tylko lepiej.

Samo ui i proces odpalenia gry to jest magia. Wchodzisz na stronę klikasz graj i grasz. 5 minut po otrzymaniu maila od Googla już śmiałem w Destiny. Naprawdę piękna sprawa. Samo to, że grałem na pc a później na chromebooku - magia.
IMHO wszyscy gracze, którzy przeszli na maci powinni lubieżnie zerkać w stronę stadia.

Także ten, jak dla mnie stadia cierpii na choroby wieku dziecięcego. Co muszę przyznać to, to że to jest usluga praktycznie stworzona dla Europy - lepszy Internet i mniejsze odległości do googlowych data centrów robią robotę. Do tego jeszcze błędy w marketingu (głupie reklamowanie się 60fps i 4k w momencie, gdy producent gry musi na to pozwolić nie sam Google :confused:). Obie te rzeczy z pewnością pomogły złym recenzją.
Ja będę testował dalej. Póki co przejdę dodatek do destiny, potem zobaczę co dalej.
Przeszedłem z lekko pozytywnego nastawienia, przez obawy po recenzjach, w pełni optymistyczne nastawienie.
Będę testował dalej, w innych warunkach, z kontrolerem i przy innych grach. Oczekujcie updateow.

4 polubienia

Ktoś ostro przyćpał.

1 polubienie

Dobra, śmieszny problem na który trafiłem.
Zauwazyłem, że mogę też nagrywać jednak z poziomu stadii na komputerze.
Nie mogę jednak w żaden prosty sposób dzielić się nagraniami.
Tak, google który posiada youtube nie ma chwilowo prostego dzielenia się nagraniami z gier. xD
Obstawiam, że będzie to dość szybko dodane, ale póki co śmiesznostka :wink:

1 polubienie