Google Stadia

Wyciekły informacje na temat Google Stadia. Będzie wersja darmowa. Będzie też subskrypcja. Gierki trzeba kupować. Wymagania? 10mb downloadu, 1mb uploadu. Cena za “founder edition (pad+3mc suba+chromecast ultra)” = około £100.

Wchodzicie w to? Ja chyba… tak :o

1lajk

Więcej informacji od Verge:

Coz mogę powiedzieć, temat sledzilem od kiedy 3 miesiące temu Google powiedział co produkuje. Teraz preorder zrobiony i tylko się zastanawiam jak oni widzą brak laga przy 35mbit i streamowaniu gry w 4k 60fps. No cóż, będzie testowane.

W ogóle… BALDURS GATE 3 AAAAAA

1lajk

Ja niby chcę kupić preorder/wersję founderowską, ale z drugiej strony - kurde, chcę chyba trochę poczekać i zobaczyć, czy to będzie faktycznie miało ręce i nogi. To mimo wszystko pierwszy strzał Google’a w konsole, a pierwsze generacje sprzętu zwykle nie są najlepsze.

Ja akurat:

a) Mam wolne fundusze
b) Znajomych, którzy też się rzucają na stadie
c) wszystkie możliwe sprzęty na których to ma działać

Nie często jestem aż tak early adopterem (że sprzętu growego tylko switch wlecial z pre ordera), ale tutaj akurat wszystkie gwiazdy ustawiają się idealnie dla mnie na ten sprzęt. Pożyjemy, zobaczymy. Ogólnie uważam, że w streamingu jest przyszłość, więc się ciesze, ze coś sensownie ruszyło w temacie.
Nie wiem tylko właśnie, jak będzie z wydajnością, ale to już trzeba testować.

1lajk

£119 za founders edition, w cenie 3 miesiace subskrypcji pro, chromecast ultra i pad. Cena za subskrypcje pro £8.99/miesiac w 4k 60fps. Tez sceptycznie podchodze do tych 35mb. Mam shielda i gforce now slabo mi dzialal przy 60mb.

2lajki

Też swoje doczytałem:

Subskrypcja nie jest obowiązkowa. Daje 4k i dostęp do pewnej biblioteki gier (stopniowo rozszerzanej).
W przyszłym roku dojdzie opcja basic, która pozwala grać za darmo w kupione przez siebie gry w full HD.
Tak, dobrze czytacie, można kupić grę na stadie i grać docelowo na każdym możliwym sprzęcie w full HD, bez płacenia Google.
Tak, kompletnie nie rozumiem jak to się googlowi opłaca :wink:

Do tego wychodzi na to, że w tym roku pograja tylko ludzie z founders edition. Normalna subskrypcja ma ruszyć na początku przyszłego roku, a później właśnie darmowa opcja.
Widocznie nie są pewni wydolności serwerów, żeby puścić je wszystkim za $10 miesięcznie wszystkim.

1lajk

Bardzo na to czekam. Tylko jak na dzień dobry będzie z działaniem w PL? Oficjalnie kupić się nie da z dostawą do PL no ale czy da się uruchomić i grać?

1lajk

Nie ma odpowiedzi i w sumie cholera wie, czy przed premierą się dowiemy. W najgorszym wypadku chyba w listopadzie będę leciał do pl, to sprawdzę :wink:

Wow.

2lajki

Teraz to już czekam totalnie!!!