Fotel do biurka

To mi wisi, nie mam podłokietników :slight_smile: Ale też mój jest też troszkę inny od marcusa.

Od spodu podłokietników masz śruby które trzeba odkręć i zdjąć pokrywę. Pod spodem będzie prowadnica ze śrubą którą musisz wyregulować tak jak ci pasuje.
Oczywiście to regulacja przesuwu podłokietnika do przodu i tyłu, bo jeśli chodzi ci o dodatkową regulację wychylenia na boki to chyba się nie da tego zrobić.

1 polubienie

Głównie denerwuje mnie na boki, ale i tak dzięki :slightly_smiling_face:

A co powiecie na to?

Po dodaniu opcji zaczyna wyglądać chyba bardzo spoko?

Dzisiaj trafiłem na video opowiadające o “aferze” jaka miała miejsce, kiedy okazało się, jakiego krzesła musiał używać prezes Nintendo przez 13 lat:

I happy end:

3 polubienia

Uwielbiam kanał tego gościa i jego historie… :smiley:

@piotrek69 jak oceniasz już z perspektywy czasu Sayl od Herman Miller? przymierzam się do tego fotela i ciężko mi pojąć na ile ta konstrukcja jest wygodna :slight_smile:

od prawie dwóch lat używam - wcześniej miałem jakieś gamingi sramingi i Sayl je niszczy na dzień dobry - może nie wygląda pro ale jest mega wygodny:)
wypożycz sobie sprawdź i będziesz wiedział czy ci pasuje

2 polubienia

Wiec tak. Jest mega wygodny, ale trzeba się przyzwyczaić do pleców, bo ja na początku miałem wrażenie, ze one się wygna i zaraz spadnę. Nie wyginają się, ale trzeba to sobie do głowy wbić, żeby w pełni wygodnie się w nim rozwalać.
Tak jak mówi @sivy - wypożycz i zobacz.
IMO wbrew pozorom trudniej jest go sobie ustawić idealnie pod siebie, niż embody. Ale jak już ustawisz, to z górki. Wyglada moim zdaniem lepiej, niż embody - mniej biurowo, ale to już kwestia gustu.

2 polubienia

Dzięki Panowie. O takie spostrzeżenia mi chodziło. Chyba sobie zamówię na testy. Właśnie wygląd mi się mega podoba. Zwłaszcza, że to ma być taki przy okazji mebel w mieszkaniu, nie mam dedykowanego pomieszczenia jedynie do pracy.

2 polubienia

dodatkowo trzeba się przyzwyczaić ze oparcie jest siatkowane wiec jest lekko chłodno/przewiewnie - na początku będzie ci zimno ale po jakimś czasie się przyzwyczaisz i przy dłuższych posiadówkach jak jest mega gorącz to nie masz pleców ujebanych w pocie jak w skórzakach :slight_smile:

5 polubień

I ta siatka to niby nie jest nic niespotykanego w krzesłach za 1-2k+ ale jakimś dziwnym sposobem w Hermanach Millerach się nic z nią nie dzieje nawet po latach (przynajmniej w Aeronie), a w krzesłach innych marek po kilku miesiącach czuć rozciągnięcie w miejscach najczęściej ugniatnych.

Może to przypadek, może kilka k PLN różnicy, no ale coś w tym jest… ¯_(ツ)_/¯

3 polubienia

dokładnie u mnie dwa ktoy katowały tą siatke i nawet śladu nie ma:)

W saylu ta siatka to nie siatka. To takie ni to guma, ni to plastik, ale bardzo wytrzymałe.

1 polubienie

W Ergohuman siatka jest ok, ale zbierają się na niej kłaki, które nie wyglądają za bardzo estetycznie i trudno jest je usunąć :expressionless: Najlepiej jest wtedy gdy tak jak na siedzeniu siatka jest powleczona cienkim materiałem, kłaki się nie zbierają, i nie grzejesz się tak jak przy klasycznych.

Czy zna ktoś może sklep ja Śląsku w którym można zobaczyć na żywo takie fajniejsze krzesła?

Mam dylemat w co pójść, teraz siedzę na takim niewygodnym najtańszym.

Najtańsza opcja ikea - może będzie po prostu good enough

Herman kusi ale jednak mentalnie ciężko mi wyłożyć tyle na krzesło …

Chętnie poszedłbym w coś po środku ale w tym zakresie cieżko o opinie, dlatego dobrze by było samemu zasiąść na żywo

Śląsk duży :smiley:

W Katowicach jest Elzap; kiedyś tam była bardzo miła i profesjonalna obsługa.

1 polubienie

Hermana kupujesz raz na dekadę. To taka sama analogia jak z cienkim i szorstkim papierem do dupy.
Na przestrzeni lat wydasz tyle samo, a różnica w komforcie nieporównywalna.

No ja mam nadzieję, że skoro gwarancja obejmuje używanie Hermana 24h/dobę przez 12 lat, to pociągnie znacznie dłużej niż dekadę :grinning_face_with_smiling_eyes:. Jak mój padnie wcześniej niż po 30 latach, to poczuję się zawiedzony. Od innych nie oczekuję niczego ponad 3 lata.

Widziałem że np. Autonomous Ergo 2 jest bardzo chwalone, ale nawet JayzTwoCents, który ma poprzedniej wersji kilka z tego co pamiętam i testował mnóstwo różnych modeli, po śladach zyżycia wróży wymianę po 5 latach. Czyli ostatecznie jak zwykle wychodzi drożej od Hermana.

4 polubienia

Jebaniutki.

11 polubień