Fotel do biurka

Wąsy pomocy, szukam naprawdę dobrego i sprawdzonego ergo fotela. c

Czy te wszystkie fotele widziane na YT są takie dobre czy dobrze opłacone? :roll_eyes:

Obecnie mam MARKUS-a z Ikei i jest spoko ale jednak potrzebuje czegoś jeszcze bardziej ERGO najlepiej z regulacją wszystkiego.

3 polubienia

Herman Miller Embody
Ergonomia 10/10
Wygląd 9/10
Jakość i obsługa posprzedażowa 10/10

Herman Miller Sayl
Ergonomia 9/10
Wygląd 10/10
Jakość i obsługa posprzedażowa 10/10

Zanim podniesie się lament, że o jezus maria, jakie to drogie, że chyba mi się w dupie poprzewracało: to są krzesła, które będą Wam służyły przez 10+ lat w najwyższym komforcie, a jak popsujecie/jakaś cześć się zużyje, to zostanie to bezpłatnie naprawione.

Mam w biurze w pracy Embody już koło czterech lat, a w domu Sayla od mniej więcej dwóch i jeden i drugi wyglądają jak nowe.
Lepiej kupić jedno, mega wygodne i porządne krzesło na lata, niż kilka takich sobie za taką samą kasę.

5 polubień

Dużo dobrego słyszałem o Herman Miller.

Ten Sayl trochę kosmiczny, a ten Embody wygląda całkiem spoko, trochę jak urządzenie medyczne :smiley:

Trzeba będzie sprawdzić temat.

Spędzam ponad 1/3 dnia w fotelu więc jedyne czym się sugeruje to tym, że ma być dobry.

1 polubienie

Obecnie też korzystam z Markusa, ale w przyszłości prawdopodobnie zmienię go właśnie na Embody (czaję się na niego od dobrych kilku lat).
Powiem tak, obecnie w zbliżonej cenie są telefony, które niektórzy zmieniają co rok. Imo dużo lepiej zainwestować w dobry fotel, na którym spędza się masę godzin, niż w elektronikę, która się szybko starzeje i traci na wartości (gdy ktoś ma dylemat czy wydać tyle kasy). Plecy podziękuję i tak jak napisał @piotrek69 będzie służył latami. Jakość przede wszystkim.

2 polubienia

Warto przeglądać Amazon i dystrybutorów HM online, bo Embody jest często dostępne w niższych cenach w wersji black on black. Jeśli nie przeszkadza Wam brak możliwości skonfigurowania pod siebie, to można urwać ze $200-300, jak się trafi na dobre promo.

2 polubienia

Oj, tak. Herman Miller naprawdę wart jest ceny, ja codziennie siedzę w pracy na tym:

i to jest najlepsze, co mnie w pracy spotyka przez cały dzień x)

2 polubienia

Widzę że Herman Miller to najpopularniejsza marka wśród Wąsaczy. Też używam Aerona w swoim home office. Póki co dopiero 3 lata i jeszcze wygląda jak nowy, a kupiłem go bo miałem dość tego jak wykańczałem wszystkie wcześniejsze krzesła. Herman Miller daje 12 letnią gwarancję na wszystko i zakłada, że tyle czasu powinien wytrzymać bez problemu pracę 24h/dobę, więc mnie to przekonało. No i to że jest cały z siatki robi świetną robotę w tajskim klimacie.

3 polubienia

Widzę, że na grubo fotele - bardzo ładne. Mój kolega z biurka obok ma swoją drogą tego Embody i wygląda na zachwyconego. Sam fotel wygląda też kosmicznie. Ja akurat teraz mam jakieś normalne krzesło - w sensie, fotel do komputera. Nie jest zły, ale rewelacji też nie ma. Najlepszy fotel jaki miałem był bardzo podobny do tego Embody, ale kwota miała inną walutę… Był jak robot - można było w nim wszystko ustawić. Niestety szukałem i nie mogłem znaleźć nazwy/sklepu.

1 polubienie

dzieki za podpowiedz fotela:) byłem na etapie szukania i nie kciałem zadnego gamingowego badziewia tylko coś mega wygodnego i prosze ktos zrobił temat i odpowiedzi same się pojawiły - Herman Miller Sayl zamówiony
forum uczy, forum bawi, forum pomaga:)

2 polubienia

Jak ten Aeron? Który masz? Medium / Large? Kurde zajarałem się nim. Zamówiłbym, ale napisz w kilku zdaniach recenzję :slight_smile:

No mi ten Aeron to nawet bardziej się podoba niż Embody.

Martwi mnie tylko, że wymieniamy tu jedną firmę, a nie chce mi się wierzyć, że na rynku liczy się tykko Herman Miller, a może jest tak dlatego, że HM to taki Apple od foteli?

1 polubienie

Aeron Classic w rozmiarze B (medium) w full opcji, czyli z blokadą pochyłu i podłokietnikami (przy czym w rzeczywistości to żadne full, a raczej minimum do biura i można dopakować do droższej wersji chromowanymi elementami i chyba czymś tam jeszcze). Wersję podstawową nie wiem kto kupuje - nie wyobrażam sobie jej w biurze. Kiedyś się mocno wierciłem przy komputerze, Aeron to tak jakby uniemożliwia, tzn. w dziwnych pozycjach ma takie wyprofilowanie, które szybko ciśnie w nogi. No ale kupowałem go m.in. żeby kręgosłup jeszcze bardziej się nie krzywił, więc nie uznaję tego za wadę, a takiego siedzenia oduczyłem się dzięki niemu. Oddycha świetnie - nawet jakbym siedział bez klimatyzacji, czyli minimum 30°, to nie ma problemu.

Jest jedna wada, ale dotyczy tylko wersji Classic (to te przed liftingiem, który był 3 lata temu). Lumbar support się sam przesuwa w każdym egzemplarzu. Reklamowałem to myśląc, że może wymyślili jakiś patent blokujący, jak Peak Design w swoich torbach z samo-przesuwającymi się paskami, ale nie. I bez wsparcia tego kręgosłup jest wspierany, więc i tak większość czasu miałem to ściągnięte, no ale w tej klasie to powinno być niedopuszczalne - kiedyś sam sobie zrobię tam jakąś blokadę. Obecny Aeron (non Classic) ma całkiem inaczej to rozwiązane, więc się nic nie przesuwa. Co prawda podobno zmniejszyli mu możliwości regulacji, ale raczej i tak będą zupełnie wystarczające.

Jest jeszcze Steelcase, ale ich design to nie dla mnie. Nad HM Embody też myślałem, ale wtedy był u mnie znacznie droższy niż Aeron i to, że nie jest w całości z siatki mnie odstraszało. Więc ostatecznie go nawet nie testowałem, bo jakby się okazał lepszy pod innymi względami, to miałbym jeszcze większy dylemat co kupić.

1 polubienie

kurde dystrybutor HM w polsce jest mega fajoski - po zamowieniu fotela i pogaduszce nie dość ze dali 10% off (o który nie prosiłem) to powiedzieli ze na czas oczekiwania (28dni roboczych) aż sprowadzą mi mój zbajerzony fotel to wypozyczaj mi taki sam model i jutro do domu dowiozą:)
fuck yeah:)

3 polubienia

Każdy autoryzowany dystrybutor HM tak robi, bo HM to tak zwane przechuje.
Powiem Ci nawet lepszy numer. Ja mam w domu dwa fotele do salonu od HM i dwa razy do roku sklep, w którym kupiłem przysyła mi gościa, który mi naoliwia drewno i konserwuje skore. Za free.
I podobno będą wysyłać dopóki będę miał te fotele, nieważne, czy w trakcie, czy po gwarancji.

5 polubień

Mają takie fotele, które urywają dupę. Sam do gabinetu chcę wziąć to i ciekawe czy będą mi oliwić drewienko

powiem tak siedze w HM w wypozyczonym i jest kurwa zajebisty:) @piotrek69 dzieki za nakierowanie:)

2 polubienia

Będą, bo o nich mówię :slight_smile:

3 polubienia

Ciekawe czy to warte prawie $6000. Dam znać za 3 mc.

Warto, ale $6k to cena wyjściowa. Spodziewaj się wydać więcej.
Tylko słuchaj, bo to ważne. Drewno ma dwa wykończenia. Oliwione i lakierowane. Pierwszy odruch jest taki, żeby brać lakierowane, bo na pierwszy rzut oka wyglądają lepiej - są „bardziej nasycone” i bardziej błyszczące. Ale lakierowanych brać nie wolno, bo po kilku(-nastu) latach mogą się odbarwić.
Te oliwione są trochę ciemniejsze, mniej „popping”, ale nie zżółkną i jak bedziesz o nie dbał i konserwował, to pozostaną takie na zawsze.

Oliwiony palisander + skóra Dream Cow to idealne kombo. Dream cow to taki sweet spot jeśli chodzi o wygląd, miękkość, wytrzymałość i cenę.
Imo warto dopłacić do Dream Cow, bo jest bardzo podobna do dużo droższej Royal Hide, a skok miedzy niższa skóra, a DC jest bardzo zauważalny.

2 polubienia

Gdzie go kupowałeś? Ja zawsze namawiałem na zamawianie Aeronów za granicą, bo w Polsce widziałem je tylko z jakąś absurdalną marżą, a może po prostu nie trafiłem na dobry sklep.

1 polubienie