🏎 Formuła 1

Tak trochę OT, ale związane:


  1. Tak. Tankowanie dałoby większe pole do popisu jeśli chodzi o silnik, styl jazdy i planowanie całego wyścigu.Musieliby jedynie zapobiec licznym pożarom które były jeszcze kilka lat temu (mechanicy stający nagle w płomieniach to niezbyt ciekawy widok.
  2. Normalnie
  3. Nie powinno być ich więcej niż teraz, ale osobiście nie podoba mi się system dwóch kierowców w jednej drużynie, wolałbym jednego głównego + ograniczone finansowanie.

Taka ciekawostka :slight_smile:

1 polubienie

Miało być bez ciekawostek o RK. Jest do tego osobny temat przecież :wink:

  1. Nie wiedziałem czy tam zajrzysz
  1. Nie proponuję dyskusji, to po prostu muzyczka, ale inspirowana jednym z kierowców :smiley:
1 polubienie

Nie zajrzę :stuck_out_tongue:

Co ten Leclerc… :eyes::eyes:
Jebaniutki.

Bez spoilerów proszę :slight_smile: właśnie wyszedłem z basenu bo byłem z synem i obejrzę jak wrócę :slight_smile:

1 polubienie

Dobra. Obejrzałem. Nadal nie kumam czemu Ferrari w q2 od razu idzie w soft zamiast medium i na nich do q3 przechodzić.

Raz: w Sochi jest stosunkowo łatwo wyprzedzić na pierwszym okrążeniu w slipstreamie na pierwszej prostej, wiec potrzebują na pierwsze okrążenia tyle pomocy, ile tylko mogą.
Dwa: różnica w degradacji mieszanek w Sochi jest stosunkowo niewielka, wiec to nie ma aż takiego znaczenia.
Trzy: jest szansa, ze będzie jutro padać. Prognoza ciagle się zmienia ale pare razy dzis patrzyłem i pojawiało się info o możliwym deszczu - lepiej zacząć na softach, bo inaczej może się ich nie użyje wcale.

Powiem nawet więcej. Nie do końca rozumiem co mercedes chce osiągnąć w ten sposób.
Nie mogę znaleźć logicznego wytłumaczenia dla tego posunięcia poza jakimiś wydumanymi Hamilton dwa pit stopy, z czego pierwszy praktycznie od razu, a Bottas ciągnie na medium dopóki może.
Mam nadzieje być jutro zaskoczony jakaś genialna zagrywka ze strony Mercedesa, ale na teraz nie mam pojęcia co oni kombinują. Mam wrażenie, ze to trochę takie „Ferrari jest szybsze, wiec zróbmy na odwrót, bo jak zrobimy tak samo, to ich nie dogonimy.”

Teoretycznie daje to tyle, że ruszasz (kiedy bolid jest obciążony paliwem) na bardziej wytrzymałych oponach, a sorty używasz jak jest lżejszy, więc więcej kółek na nich wyciągniesz. Niestety, przy obecnej polityce oszczędzania paliwa niewiele to zmienia. I dlatego brakuje mi tankowania, kiedy można było cisnąć ile fabryka dała, a nie jakieś zjebane oszczędzanie paliwa, pilnowanie chwilowego zużycia itp. To ma być F1 a nie eco race!

To jest argument który by mnie przekonał, ale nie w Sochi. Właśnie o to chodzi, ze tu jest przecież nawierzchnia gładziutki jak pupa niemowlęcia, wiec te wszystkie kombinacje maja mniejsze znaczenie.
Mercedes ewidentnie kombinuje z dwoma pit stopami, ale nie mogę dalej wykombinować gdzie i jak. Moim zdaniem zapowiada się super wyścig. Pomijajac już nawet Mercedesy i Ferrari, to roznice w midfieldzie byly na quali tak malutkie, ze musi się coś ciekawego tam dziać.

Prosze trzymać kciuki w moim imieniu za McLarena :stuck_out_tongue:

A co do tankowania to się nie dogadamy :wink:

Niedługo maclaren-mercedes :wink:

1 polubienie

Trochę do tylu jestem, bo syna usypiałem wiec oglądam z 20 minutowym opóźnieniem, ale… już po pierwszym okrążeniu przychodzi mi do głowy, że dziennikarze elevenF1 powinni zapytać szefów Haasa czy wybór GRO jest naprawdę dobrym pomysłem na 2020 i czy nie lepiej wziąć KUB który dowozi samochód do mety :slight_smile:

No i Ferrari przekombinowało.
Ciekawe czemu KUB ściągnęli dwa razy na początku.

No i skończyłem oglądać wyścig.
Dla Ferrari kara (karma) za ręczne sterowanie. Szkoda, że trafiło na VET a nie LEC.

No i ciekawe co się stało, że Williams ściągnął KUB z toru.

Miało być bez spoilerów, nie? :wink:
Ja dopiero za kilka godzin będę mógł obejrzeć, wiec pewnie w poniedziałek dopiero coś napisze.

A to przepraszam :slight_smile: i poczekam, a następnym razem tag spoiler zostanie użyty :slight_smile:

1 polubienie

Nie no, ja myśle, żeby tu gadac swobodnie. Po prostu kto nie widział, niech nie zaglada. Tak chyba będzie się nam łatwiej żyło :slight_smile: