🏎 Formuła 1

Ja to widze tak, ze po DK wiedza już, czego się mogą spodziewać. Albon to niewiadoma. Zakładam, że w 2020 miejsce jest otwarte dla nich trzech. Pewnie dopiero po zimowych testach dowiemy się, kto będzie jeździł w następnym sezonie. Mam nadzieje, ze Albon udźwignie presję.

Na początku przeczytałem ALEX JONES i troche się skonfundowałem.

1 polubienie

Gasly ewidentnie nie radził sobie z presja. Ja to czekam, aż w końcu wyciągną Okona z rezerw. Niech Mercedes wsadzi go za Botasa lub da mu wolna rękę. Chętnie zobaczył bym go właśnie w Red Bullu.

RBR go nie weźmie, bo Herr Helmut się nie zgadza na ludzi spoza ich stajni i nie bo nie !
I dobrze, w końcu skończą im się kierowcy jak VER odejdzie i może ktoś się wtedy zastanowi, czy polityka faworyzowania jednego kierowcy kosztem drugiego zawsze się opłaca :slight_smile:

Ja tez na to czekam, bo nie mogę się zdecydować, czy to jeden z największych talentów, czy najbardziej przehypowany talent. Zobaczymy.
Albo Okon, albo Botas prędzej, czy później pewnie trafia do Haasa, bo bardzo watpie w to, żebyśmy zobaczyli u nich w przyszłym sezonie i RG, i KM. IMO tak na dobra sprawę Haas ma otwarte dwa miejsca w 2020.

DK jest tylko jeden :wink: Kvyat to Torpeda!

O w dupę. Ale rzeź.

1 polubienie

No grubo, dwadzieścia dwa wyścigi w ciągu niecałych dziesięciu miesięcy.

Okon w Renault na sezon 2020
Botas zostaje w Mercesesie
https://www.renaultsport.com/esteban-ocon-joins-renault-f1-team.html

1 polubienie

Taaa… Ciekawie zaczynają wyglądać składy na 2020 :slight_smile:

Zespół Kierowca 1 Kierowca 2
Mercedes Lewis Hamilton Valtteri Bottas
Ferrari Sebastian Vettel Charles Leclerc
Red Bull Max Verstappen ? (Alex Albon?)
McLaren Carlos Sainz Lando Norris
Renault Daniel Ricciardo Esteban Ocon
Alfa Romeo Kimi Raikkonen ?
Haas Kevin Magnussen ?
Toro Rosso ? ?
Racing Point Lance Stroll ? (Sergio Perez)
Williams George Russell ?
1 polubienie

Kvyat na bank zostanie w TR.
Mówi się, że Hulk idzie do Haasa za Grosjeana.
Chyba ze Albon straszliwie da ciała, to rb tez jest niewykluczony.

Co do Kvyata i Albona bym nie był pewien, jak to się skończy.
Hulk pewnie wyląduje w Haasie, ale czy to będzie dobre rozwiązanie dla Haasa to inna sprawa.

No i GP Belgii za nami.
Takie moje podsumowanie:
1 Leclerc - W końcu wygrał :smiley:
5 Albon - No… tu widać dlaczego Gasly jest w Toro Rosso
7 Kwiat - Miłe zaskoczenie, jak będzie tak dalej jeździł to będzie ciężko zdecydować czy on czy Albon będzie lepszym kandydatem do RBR na 2020
9 Gasly - Słabiutko. To jak go Giovinazzi objechał… pokazało dlaczego na RBR nie ma szans.
10 Stroll - No, w końcu w punktach, ale nadal gorzej niż Perez.
11 Norris - Też pozytywne zaskoczenie, całkiem nieźle :slight_smile:
DNF Giovinazzi - szkoda takiego zakończenie wyścigu, bo było naprawdę dobrze.

3 polubienia

Chwała Vettelowi za to, że nie grymasił, tylko kupił te kilka sekund Leclercowi. Niby to oczywiste, ale gdyby zamiast niego w fotelu siedział na przykład Alonso, to różnie by mogło być :smiley:
Mi dużo bardziej żal Lando jednak, jechał wyśmienicie i takiego pecha to ja dawno nie widziałem. Pewnie mają w McLarenie sraczkę jak się patrzy - dwa DNFy, a Monza już w ten weekend.
Kocham atmosferę, jaka u nich teraz panuje, wiec życzę im jak najlepiej. Fanbojuję srogo.
Albon oby śmigał tak dalej. Jak utrzyma formę do końca sezonu, to bardzo wątpię w to, żeby RBR eksperymentowali z Kvyatem, chyba ze jakichś cudów dokona w Abu Dhabi.
Nie sprawdzałem jeszcze, jakie opony miał Ricciardo dostępne, ale jeśli zostały mu jakieś świeże softy, to nie rozumiem decyzji, żeby cały wyścig lecieć na tych medium.

Ale to, jak Albon objechał Ricciardo to ja pierdziele.
Offroad z Perezem tez miod, ale to z Ricciardo to chyba z dziesięć razy oglądałem.

Nawet niezły wyścig. Bez ochów i achów, ale dobrze się bawiłem.

2 polubienia

O lol :smiley:

Chłopaki się chyba mocno zainspirowali F3 :smiley:

:joy::joy::joy:

Właśnie obejrzałem kwalifikacje i nie wierze w to co się stało na koniec q3…

1 polubienie

To samo stało się kilka godzin wcześniej w F3. I to samo stało się w Austrii w 2013 roku w WTCC.
Bajka po prostu.
Ale to jest nic. To, że Peroni żyje i w sumie nic poważnego mu się nie stało, to jest hit dnia.
Halo król.

Nurburgring 2007 to pikuś.

2 polubienia

Taka ciekawostka, niezwiązana z RK, po prostu o zespole i ich finansach.

Łączna strata Williamsa w pierwszym półroczu 2019 wyniosła 10,2 mln funtów przy stracie rzędu 2,7 mln funtów w pierwszej połowie roku 2018.

https://powrotroberta.pl/2019/09/williams-traci-finansowo-na-f1.html

1 polubienie