Filmy świąteczne - baza Yes Wąsowa🎄

Dzień dobry,

Stwórzmy listę filmów świątecznych, ale taką Yes Wasową listę - nieznane perełki, nieoczywiste wybory bo wiadomo że Kevin, To właśnie miłość i Szklaną Pułapkę każdy zna.

Na streamingach pełno tych filmów co roku teraz dodają, wręcz masowo więc może będzie łatwiej coś wyłuskać jak druga połówka zabraknie poczuć magię świąt na ekranie. :smiley:

Ja zacznę pierwszą propozyją:

Sredniaczek, ale nawet mi sie podobal: Krampus. Duch Świąt (2015) - Filmweb

1 polubienie

Chyba wszystkie świąteczne poza Die Hard to średniaczki, bo wiadomo, że nie ma świąt dopóki Hans Gruber nie spadnie z budynku.

Ale w sumie ten obejrzałem i w 2020 i w 2021 i pewnie w tym roku też obejrzę bo jakoś mi dobrze siadł:

A to obejrzałem parę dni temu i też bawiłem się przyzwoicie.

(nie wiem czemu wrzuca mi tytuł po niemiecku. Film nie jest niemiecki :joy:)

I dorzuciłem do tego w sobotę i niedzielę Hawkeye. Niby kompletnie nijaki, ale jako świąteczny serial wszedł dobrze (po raz drugi).

Obejrzałem też to:

I jako film mi się nawet podobało, ale ciulasty Netflix polecił mi to jako komedię romantyczną a, co najwyżej, jest to comedy-drama. Nastawiłem się na coś zupełnie innego. Ale koniec końców było ok-ish.

4 polubienia

Dodaje jeszcze to. Pozycja obowiazkowa dla fanow Georga Michela :smile: Last Christmas (2019) - IMDb

2 polubienia

Holidate jest zaskakująco dobry.

2 polubienia

Z Netflixowych Holidate bardzo fajny i jest jeszcze:

1 polubienie

Nie w każde święta ale lubię sobie odświeżyć

(po wpisaniu “Wiedźmikołaj” można znaleźć wersję z lektorem na YT). Ci co czytują Terry’ego Pratchetta zapewne znają.

4 polubienia

aż nawet sobie sciagne bo chyba przegapiłem:)

1 polubienie

obviously

2 polubienia

Popieram przedmówców. Szklana pułapka. Temat do zamknięcia.

A na serio poza oczywistościami w stylu Kevina czy ekspresu polarnego, ja co roku w okolicach świąt oglądam ten sam odcinek “Z archiwum X”.

Sezon 6
Odcinek 6

“How the Ghosts Stole Christmas”

3 polubienia

Ciekawe nie pamiętam tego. W tym roku obejrzę. Dzięki.

2 polubienia

Ja też. Obecnie oglądałem halloweenowy i okołoświąteczne z sezonu piątego, ale do świąt powinienem trafić na s06e06 :slight_smile:

2 polubienia

Pamiętajmy o odcinkach Christmas Special Doctor Who. W szczególności “A Christmas Carol”

2 polubienia

Doktor Who to ciekawy serial! Pamiętam jak oglądałem za dzieciaka.

Trzeba to w końcu zobaczyć

1 polubienie

Bardzo lubię tę wersję Opowieści Wigilijnej:

Czuję się jakbym oglądał Kapitana Picarda, który bawi się w holopowieści. No i też jakoś podoba mi się ta wersja.

3 polubienia

To chyba tez moja ulubiona wersja.

1 polubienie

Ode mnie może nie filmy ale…

I jeszcze lepsze

I nie można zapomnieć o

Też mam tytuły po niemiecku, przynajmniej niektóre… :grey_question::grey_question::question::question:


Für Deutschland

4 polubienia

Dzięki za polecajkę. Bawiłem się dobrze :slight_smile:

1 polubienie