Dzielenie Apple One

Czy jest możliwość takiej subskrypcji (rodzinnej) Apple One, żeby tylko część rzeczy współdzielić z rodziną?
Chciałbym uruchomić pakiet dla rodziny, ale współdzielić wszystko poza iCloud Drive - taniej wyjdzie, jak każdy kupi sobie do tego mniejszy pakiet GB tylko dla siebie. Da się?

Możesz po wykupieniu Apple One po prostu nie udostępniać rodzinie miejsca w iCloud, albo później wyłączyć udostępnianie.

1 polubienie

No ale jak już wykupiłeś to płacisz za cały pakiet rodzinny i nic taniej nie będzie.
A jeśli masz na myśli wykupienie One dla siebie tylko to już nie będzie możliwe jego współdzielenie.

Tylko jeden minus jest. Wszystkie zakupy i subskrypcje przez AppStore obciążają metodę płatności podana przez zalozyciela. Czyli jak oni wykupią chmurę to i tak będzie płacić założyciel. Jedyny sposób jaki nie obciąża konta to zdrapka AppStore.

200 GB okazało się za mało, to wykupiłem 2 TB, ale gołą chmurę bez dodatków (Music, tv+…). Lepiej będzie mi zjechać do Apple One rodzinnego (gdzie jest 200 GB) za 40 PLN + osobno żona sobie kupi 200 GB za 13 PLN.

Tu akurat nie ma problemu. W tym przypadku rodzina siedzi w jednym domu :slightly_smiling_face:

A to w tej opcji to taniej bedzie.

Nie rozumiem - przecież ceny są identyczne czy Ty kupisz, czy żona :thinking: Jak kupisz Apple One 200 GB rodzinne + dodatkowe 200 GB na rodzinę to wychodzi tyle samo co kupno Apple One 200 GB rodzinnego i wykupienie przez żonę 200 GB

iCloud Drive 2TB (rodzina) = 40 PLN
Music (rodzina) = 30 PLN
RAZEM = 70 PLN

Apple One (rodzina) = 40 PLN
iCloud Drive 200 GB = 13 PLN
RAZEM = 53 PLN (a jest w tym muzyka, arcade i tv+ dla rodziny i każde ma swoje 200 GB)

Voland ma na myśli, że możesz wykupić One + 200GB i oba współdzielić z żoną. Koszt pozostanie i będziecie mieli 400GB wspólnego.

1 polubienie

No ale po czemu tak liczysz, jak możesz wziąć Apple One + dodatkowe miejsce na siebie, czyli nadal 53 ziko zostaje?

Bo w internetach czytałem, że po miesiącu coś się Applowi kaszani i zapomina o dodatkowym pakiecie.
Może już to naprawili, nie wiem.

Tu jest to ładnie opisane :slight_smile:

Czy jest opcja (a jeśli tak to gdzie to się “wyklikuje”?) aby niektórych członków iCloud Family wyłączyć z podpięcia pod moją kartę przy robieniu zakupów w AppStore?

Niestety poszczególnych członków się nie da. Albo wszyscy, albo nikt.

2 polubienia

Jest opcja aby saki zapłacili tylko musza doładować się gift cardem.

każdy może też mieć podpiętą swoją kartę płatniczą do konta i płacić za siebie, nie trzeba giftcardem

1 polubienie

Jak? Jestem aktualnie w rodzinie i wszystkie zakupy idą przez kartę założyciela, mimo tego że mam podpiętą własną.

To teraz właśnie ja mam taką rozkminkę, że jak mam iCloud Drive 2TB i chciałbym oglądać sobie TEDa czy Silo to nie opłaca mi się kupować  TV+ tylko od razu pakiet Apple One dla jednej osoby bo jest dokładnie w tej samej cenie. A Music i Arcade dostaję gratis. One w opcji rodzinnej jest 10 zł droższe to ewentualnie do przegadani czy ktoś poza mną by chciał.
Jeszcze tego nie robiłem bo wczoraj przyszła mi FV za odnowienie i sobie uświadomiłem, że jestem frajer. Czekam miesiąc i wrzucam One. Mam nadzieje, że nic z ilością miejsca w Cloudzie się nie popsuje.

Nie powinno się nic popsuć.
W tym momencie mam współdzielone One (w tym 200 GB) plus osobno 50 GB.
Normalnie to wykrywa i daje nam 250 GB.
Czyli całość kosztuje 44,99 + 3,99.
Z tym, że tego osobnego iCloud Drive nie widzę w wykazie subskrypcji na iPhone.