Druk 3d

Panie, Panowie i Osoby określające się inaczej
potrzebowałbym całkiem sporego zamówienia, które zupełnie nie tłumaczy mi zakupu drukarki - czy ktoś by się podjął druku 4 elementów z tej strony? Redox handwire by MattDB - Thingiverse (plate 1u L+R i spód L+R)
Wolałbym dać zarobić jakiemuś wąsowi niż januszowi na allegro

Napisałem do Ciebie na czacie, bo nie mam jak wysłać wiadomości prywatnej, ale czatu chyba też nie używasz?

dziwne, bo nie mam nic zablokowanego w ustawieniach, dołączyłem do czatu, to tam się odezwę

Masz profil ukryty :slight_smile:

Tak się wtedy wkręciłem w soft do 3D, że na drukarkę już nie wystarczyło czasu, ale to chyba ten moment, kiedy bez niej już się funkcjonować nie da. Musi robić wydruki minimum 30 cm, a najlepiej połowę więcej. Maksymalnie bezobsługowa. Żadnych figurek, raczej usprawnienia do mieszkania i do różnych urządzeń. Kiedyś ten Anycubic taki był w cenie 2000-3000 zł, a dziś co się kupuje i ile trzeba wydać, żeby nie żałować, że się poskąpiło?

Update:
To mi dużo rozjaśniło, ale model który mi najbardziej pasuje z nich (FLSun SuperRacer), jest u mnie niedostępny tzn. niby jest, ale cena x2. Wolałbym coś kupić na miejscu, z gwarancją

Update 2:
Anycubic Cobra MAX też wydaje się mieć dużo sensu, może nawet Ender-3 MAX NEO, bo pewnie rzeczywiście takie duże rozmiary nie będą mi potrzebne :thinking:

Update 3😅:
Gdyby iść w normalny rozmiar, to chyba Anycubic Vyper, czyli mniejsza wersja Cobry Max, albo Creality Ender-3 Max NEO byłyby dobrym wyborem. Z tymi większymi u mnie ciężko z dostępnością. Te mniejsze przynajmniej z wysyłką mają łatwiej zza granicy.

Ja dzisiaj skończyłem montować obudowę z nagrzewaniem do mojej żywicznej drukarki 3D. W garażu zimno, max 15st zimą, a zalecone jest drukować w 25-30.



3 polubienia

Ja po researchu widzę, że raczej tylko zamawianie zza granicy wchodzi w grę i nie chcąc płacić +1/3 ceny za podatki/przesyłkę, to najpewniej tylko Anycubic, bo mają amerykańskie ceny tutaj już po doliczeniu wszystkich kosztów, więc bardzo dobrze wycenione.

Można by chyba nawet zacząć od mega taniego Vypera który podobno jest bardzo dobry i jak się okaże za mały (drukuje max 245 x 245 x 260mm), to dokupić później coś większego, bo co dwie drukarki, to nie jedna :smile:. Kobra Plus chyba nie dla mnie, a Kobra Max jest niedostępna, a to ją rozważałem najbardziej ze wszystkich Anycubiców, stąd pomysł o Vyperze na start.

Szkoda że tego FLSun Super Racer nie da się tak zamówić, bo mimo że wyraźnie droższy od Vypera, to większy i stosunek ceny do jakości chyba niezrównany. No i ciągle taniej niż zakładałem – przynajmniej to ciągle mocno tanieje.

Pudełko na drukarkę etykiet Brother :grin:.


12 polubień

Miał ktoś okazje bawić się drukarkami od https://sovol3d.com/? Ta ich SV06 Plus jest w ciekawej cenie.

wow fajny patent, a jak wychodzą wydruki z tego?
Ja się zastanawiam nad prusą i też chciałbym ją do garażu wrzucić ale boję się czy zapylenie (niewielkie, ale jednak to garaż) nie będzie jej przeszkadzało.

Ja bym chciał tę:

Prusa jest bardzo Ok. Wszystko zależy do czego ma służyć drukarka. Zywiczna jest szybsza, detale są obłędne, ale pole wydruku jest zdecydowanie mniejsze. No i jeszcze postprodukcja jest bardziej skomplikowana a żywica toksyczna. Ale jak się do drukarki żywicznej dokupi zestaw z myjką i naswietlaczem to postprodukcja jest wg mnie bezproblemowa. W internecie masz milion poradników i porównań.

to ja z innej beczki - czy ktoś z wąsaczy ma drukarkę żywiczną i za koszt paru piwek mógłby mi wydrukować guziki do retro handhelda?

Jak nie kupie to stracę… :rofl:

Cześć, jak mogę poprawic ten wydruk? Ten pierścień jest ostatnią warstwą. Jednak to niższe warstwy są bardziej widoczne. Da się je bardziej wygładzić? I pozbyć się śladów po przejazdach?

Wiekszosc slicerów ma funkcję „ironing” która wygładza ostatnią warstwę. Możesz tez dodać więcej warstw na górnej powierzchni żeby było mniej infill widać.

2 polubienia

Ale górna powierzchnia to ten pierscien. Jeżeli dobrze rozumiem to powienienem wygładzić główną powierzchnie a on zaczyna sie od 11stej warstwy. Całość ma 27 warstw

To może ja czegoś nie zrozumiałem. Bo ja zrozumiałem, że chodzi o to, że spod ostatniej warstwy mocno przebija kratka/siatka infillu. I na pierścieniu i na całej powierzchni. Żeby była mniej widoczna musisz w ustawieniach ustawić więcej warstw jako „roof” a potem te warstwy dachu poddać jeszcze prasowaniu (czyli rozgrzana końcówka zrobi kilka przejazdów nad wydrukiem żeby roztopić ostatnią warstwę). Slicer potraktuje tak każdą powierzchnię, która jest „najwyżej” na danym fragmencie wydruku.
Spróbuj jeszcze raz sprecyzować jaki masz konkretnie problem, bo mam wrażenie, jakbym coś źle zrozumiał i popchnął dyskusję w złą stronę.

Chodzi mi o to jak zrobić żeby ta płaszczyzna była gładsza. Bo wg mnie jak dodam kilka warstw jak Top to nie da to nic bo dalej będę w obszarze tego pierścienia a chce zejść głębiej / niżej do zaznaczonej powierzchni. Chciałbym żeby Top dla slicera to było już to co zaznaczyłem plus wszystko co wyżej.

No to to co ci powiedziałem się zgadza w takim razie. Slicer jako top traktuje wszystko co jest najwyżej w osi Z dla danego punktu na x/y. Jeśli zrobisz tak jak ci podpowiedziałem to jest szansa, że wydruk się wygładzi. Slicer tworzy z modelu 3D skorupę i wnętrze. Grubość skorupy określa się w ustawieniach jako grubość dna, czyli tego co będzie dotykało do stołu; grubość dachu, czyli jak napisałem najwyższych miejsc prostopadle do stołu i grubość ścian czyli wszystkiego innego. Im grubsza skorupa tym mniej infillu, więcej materiału zużyte ale mocniejszy wydruk.
Ironing odbywa się na dachu. Przy takim płaskim modelu to w ogóle najłatwiej określić gdzie faktycznie jest która cześć skorupy, trudniej jak ściany płynnie, po obłościach przechodzą w dach.
EDIT
Przepraszam za jakość rysunków palcem na telefonie. To jest przykładowy przekrój gdzie grubość ścian , dachu i dna ustawione jest na 3 warstwy, niebieski to dno, zielony to ściany, a czerwony to dach. Dach może być na różnych poziomach. Drukarka dojdzie do pierwszego poziomu dachu, zrobi prasowanie tam gdzie ma dach i zacznie robić dalej kolejne ściany i infill i potem znowu dach na szczycie i prasowanie szczytu.

1 polubienie

aha, teraz to ogarniam co chciales powiedziec. Dziekuje za łopatologiczne wytłumaczenie :smiley:

1 polubienie