Dodatki do przeglądarek, bez których życie traci sens

Troszkę offtop, ale jednak related: na każdej przeglądarce powinien działać prosty notatnik, jeśli tylko dodamy do zakładek/wpiszemy w pasek adresu taki link.

data:text/html, <html contenteditable>

Wiadomo, że to jeszcze nie to, co ten dodatek, ale przydaje się np. na cudzych komputerach.

1 polubienie

Wiem o tym, dlatego napisałem, że nie jest przyjemne, a nie że niemożliwe :wink:

Widzę, że masz system po angielsku. W polskiej wersji możesz wyszukiwać tylko po polskich nazwach, a te… nie akceptują polskich znaków. Okno emoji wyłącza się przy wyborze ś, ć itd. Nie wyszukasz więc hasła uśmiech. A na usmiech nie wyświetla żadnych wyników ¯_(ツ)_/¯

Swoją drogą, ulubionym emoji dodałem skróty w AutoHotKey, np. ;roc wyświetla :rocket:.

Do listy zapomniałem dodać jeszcze Great Suspender, który oszczędza zasoby komputera przy nieużywanych zakładkach. Warto zajrzeć do opcji i dodać do whitelisty wybrane strony.

Już bez tego nie oglądam YT:

3 polubienia

Pytanie dot wtyczki 1password w chrome, mozna wylaczyc calkowicie wylogowywanie sie? Wylaczylem w opcjach ale za kazdym razem jak zamkne przegladarke musze wpisac haslo. W lastpass byla taka opcja.

Chyba się nie da, niestety. Robią to dla Twojego bezpieczeństwa, jestem tego pewien.

1 polubienie

Ja obszedłem ten problem za pomocą Yubikey. Wpisuje 4 znaki sufiksu i naciskam Yubikey, który wypełnia resztę Masterpasswordu😎

Tyle lat siedzę w bezpieczeństwie i nigdy nie kupiłem Yubikey… Co ja robię że swoim życiem :roll_eyes:

3 polubienia

Ja się zastanawiam na dwoma kolejnymi. Obecnie mam stary nano.

Nie widzę wartości, bo mam wszystkie 2FA w 1Password. :confused:

Czasami muszę się zalogować na nie swoim kompie hasłem domenowym lub kontem testowym. Każde po 24 losowe znaki plus prefiks. Nie chce mi się ich pamiętać ani przepisywać z telefonu. Od tego mam yubikey :sweat_smile:

Czekaj czekaj, nie masz 1Password zabezpieczonego kluczem Yubikey? :face_with_raised_eyebrow: Ja bym się trochę obawiał trzymać wszystkie hasła w jednym miejscu chroniąc dostęp do nich jedynie hasłem.

4 polubienia

Nie korzystałem z Yubikey ale chyba rozumiem jego działanie.
Zatem pytanie w jaki sposób on pozwala na zalogowanie się na mobilnych urządzeniach? (czy nie rozumiem jak to działa? :wink: )

Yep, za to mam bardzo długie i unikalne hasło, więc… No, tak. Ale może i masz rację.

Ja korzystam z YubiKey 5 NFC i jak sama nazwa wskazuje ma NFC. Przykładasz klucz do telefonu i zrobione.

2 polubienia

Również mam długie unikalne hasło, ale traktuję menadżera haseł tak samo jak każdy inny serwis w internecie, do którego ktoś może zdobyć hasło. Przy podpiętym Yubikey do konta złodziej musiałby ci go fizycznie ukraść aby móc się zalogować.

$45 o_o…

Yup, cena raczej stała, za tyle samo brałem dwa/trzy lata temu.

Mój obecny nie ma NFC. Aktualnie korzystam z 3-4 komputerów i jakbym miał na każdym uwierzytelniać się Yubikeyem to bym chyba zwariował :grinning: wystarczy mi w static password sufiks hasla.

BTW. Ale ja mam 2FA na 1P, po prostu nie mam fizycznego klucza.

1 polubienie

Właśnie ja muszę sprawdzić jak to się sprawdza. Aktualnie mam wszystko w google Authenticator, który się nie synchronizuje pomiędzy urządzeniami…