Dodatki do przeglądarek, bez których życie traci sens

Każdy jakieś ma. Chyba większość forumowiczów może wymienić tutaj dodatek 1Password chociażby, więc podzielmy się tymi, które uznajemy za przydatne!

Oto moja lista: (ps rzeczy dostępne dla Chrome są też dostępne np. dla Opery/Brave/Vivaldiego)

  1. 1Password X - lepszy, standalone 1Password w przeglądarce: Chrome / Firefox
  2. Mailvelope - PGP w przeglądarce: Chrome / Firefox
  3. OneTab - kiedy robię research albo po prostu mam za dużo zakładek, to mogę je sobie schować tutaj: Firefox / Chrome
  4. I don’t care about cookies - usuwa komunikaty o cookies. Faktycznie działa: Chrome / Firefox
  5. HTTPS Everywhere - po prostu forsuje używanie https zamiast http, internet wtedy jest bezpieczniejszy: Chrome / Firefox
  6. Keepa - sprawdza historyczne ceny produktów na Amazonie, pozwala je obserwować i powiadamiać o zniżkach: Chrome / Firefox
  7. PixelBlock 2 - blokuje pixel trackujący w mailu: Chrome
  8. Privacy Badger - blokuje trackery w internecie: Chrome / Firefox
5 polubień

Because fuck Facebook, that’s why.

2 polubienia

U mnie na Firefox wygląda to tak:

  1. uBlock Origin - wiadomix, blokowanko reklam
  2. Feedbro - czytnik RSS’ów, nigdzie się nie logujemy, wszystko zostaje w przeglądarce
  3. Bitwarden - menadżer haseł
  4. Stylus - do zmiany wyglądu stron, głównie aby miała ciemny motyw jeżeli ich twórca sam o to nie zadbał. Aby samemu ich nie pisać korzystam z Userstyles.org
  5. Alternate Player for Twitch.tv - nazwa mówi sama za siebie, przede wszystkim do blokady reklam, bo uBlock sobie z nimi nie radził
  6. Cookie AutoDelete - 15 sekund (można zmienić) po wyjściu ze strony jeżeli jej cookie nie są używane w innej karcie to przepadają. Można stronę/domenę dodać do whitelisty aby jej ciasteczek nie ruszać.
  7. Facebook Container - wszystkie strony facebookowe, w tym też np. instagram odpalają się w osobnych kontenerach
  8. Google Container - to samo co powyżej, tyle że dla Google
  9. HTTPS Everywhere - wymusza uruchomienie strony przez https
  10. Invidious Redirect - przekierowuje YouTubowe linki na alternatywny player Invidio.us, na którym nie ma reklam, trackingu i nie jest powiązany z Google, więc nic na naszym youtubowym koncie się nie zapisuje. Można tam zaimportować swoje subskrypcje
  11. Tampermonkey - wtyczka do której można dorzucić różne użyteczne skrypty, których jest cała masa np. na Greasy Fork. Ja mam dla przykładu TweetDeck Clear do szybkiego czyszczenia kolumn na TweetDecku
  12. CanvasBlocker - ochrona przed fingerprintingiem
  13. Decentraleyes - ochrona przed trackingiem
  14. Trace - ochrona przed trackingiem
3 polubienia

To co widać na pierwszy rzut oka:
Papier - z nowej karty robi piekny, czysty i prosty notatnik, mający jednocześnie wszystko czego potrzebuję. Przekreślenia, checkboxy, można zmieniać kolor tła, bajunia. Podstawowy, pierwszy notatnik na PC.

To co widać na drugi rzut oka:
image
na boku paska skróty do zapisania strony do:
Instapaper
Raindrop
Evernote Clipper
Milanote

To czego nie widać:

I don’t care about cookies - powstrzymuje zapytania o Kukizy

Password Checkup - sprawdza czy hasło bezpieczne, a jak nie jest to wtedy go widać

Picture-in-Picture Extension (by Google) - jak nazwa wskazuje, można oglądać memy, mając jednocześnie śmieszne filmiki obok (wcześniej używałem Floating Video)

Video Downloader professional - jeśli znajomy na urodzinach mojego dziecka nakręci film i żeby mi go wysłać wrzuci np. na cda.pl, to dzięki temu mogę pobrać, żeby za pomocą np. pendriva obejrzeć z żoną wygodnie na telewizorze

Pulpit zdalny Chrome


Poza tym jest jeszcze trochę innych, których już nie używam, albo sporadycznie (np. dodawanie do Pocketa trzymam bo czasami coś teges, ale na co dzień Instapaper)

2 polubienia

O kufa wymiękłem :smiley:
Już dawno nie widziałem tak pięknego wytłumaczenia dla kradzieży video z internetu :smiley:

8 polubień

to się nazywa “eufenizm” :wink:

Oprócz powyższych ja mam:

  • YoWindow - prognoza pogody, nie tylko w przeglądarce (na tę chwilę wymaga Flasha, ale pracuja nad wersją HTML5), ale taż jako apka na Androidy i iPhnone’y
  • Web Of Trust - ocena bezpieczeństwa stron i linków [nie tylko] w wyszukiwarce. Można dodawać swoje adresy do white/black listy.
1 polubienie

*efuenizm się mówi.

Z racji tego, że Chrome’a używam tylko dla konsoli dev. to tam dodatki nie mają takiego znaczenia bo jest to dla mnie narzędzie pracy.

Podstawowa przeglądarka ‘moja’ to Safari.
Z racji tego, że lubię minimalizm to mam tylko

  • 1 Password 7 (kupiłem już wiele lat temu pierwszą wersję potem zrobiłem upgrade do 7-ki i uważam, że nie miało to sensu :P)
2 polubienia

Obaj jesteśmy w błędzie:

1 polubienie

Ech… widzę, że nie siadło.

2 polubienia

Siadło, siadło, ale dbajmy o forumowych Grammar Nazi :wink:

Ech… never mind.

1 polubienie

Video Speed Controller - pozwala przyspieszyć każde wideo uruchomione w przeglądarce

2 polubienia

Checker Plus for Gmail - dodatek do gmaila, informuje o nowych mailach, można je odczytać, usunąć czy zarchwizować prosto z opcji dodatku. Dzięki temu nie potrzebuje żadnych dodatkowych klientów do maili ale unikam również wchodzenia na stronę gmaila.
1Password X - bo wiadomix, nawet nie linkuje.
Darkness - apka umożliwiająca włączanie/zmienianie ciemnych montywów na wielu różnych stronach. Z pośród wielu aplikacji ta działa najlepiej z apek na Chroma.
Arhn.eu - dodatek arhn.eu powiadamiających o ich nowych filmach, streamach itp.

1 polubienie

Dark Reader
Z tych dodających tryb ciemny w przeglądarce bardziej podszedł mi ten. Jakoś tak kolorki lepiej dla mnie wyglądają. Polecam.

1 polubienie

U mnie w Brave wygląda to tak:

  1. Enpass Password Manager - do synchronizacji haseł
  2. Ghostery - zatrzymuje trackery i optymalizuje działanie stron
  3. Instapaper - read it later
  4. News Feed Eradicator for Facebook - usuwa feeda facebookowego
  5. Remove Recommendations YT VK FB - jak sama nazwa mówi usuwa rekomendacje yt i sekcje komentarzy
  6. Rooster for Chrome - pokazuje ile czasu spędziłem na danej stronce
2 polubienia

A powiedzcie mi, czy jak już jestem wspaniały wg 1Password, tzn mam mam zrobione premium jeszcze jak była to jednorazowej płatności:

to będzie mi to działać w tym Pasłordzixu dodatku, czy to jak się ma subskrypcję tylko?

1 polubienie

Niestety, tylko z kontami, które są w chmurze czyli z subem.

1 polubienie

Dla mnie absolutnym hitem jest Extensity – rozszerzenie pozwalające zarządzać innymi rozszerzeniami. W Extentity mogę włączyć i wyłączyć dowolne rozszerzenie jednym kliknięciem, wyłączyć wszystkie obecnie aktywne roszerzenia jednym kliknięciem (i potem włączyć je z powrotem), a nawet grupować rozszerzenia w profile. Mam np. profil z dodatkami, których potrzebuję przy konkretnych zadaniach – włączam je tylko gdy są niezbędne. No i przeglądarka momentalnie staje się lżejsza :wink:

A poza tym – kilka najciekawszych:
Da Vinci Tools rozszerza możliwości Google Analytics, Google Tag Managera i Google Data Studio.
Session Buddy do grupowania zakładek. Testowałem również OneTab, ale kiedyś straciłem długą listę linków; a także Toby, też dobrze się sprawdza.
Unsplash Instant dla nowej zakładki. Kiedyś Momentum, ale nigdy nie korzystałem z jego dodatkowych opcji.
Emoji Keyboard – bo na Windowsie dodawanie emoji nie jest takie przyjemne :wink:
Maniakom klawiatury polecam Vimium (dostępny też na Firefoksa). U mnie nie do końca się sprawdził, ale okazjonalnie włączam (oczywiście w Extentity), gdy chcę ograniczyć klikanie.

1 polubienie

Jeżeli masz najnowszą wersję Win 10 (1903) to gdy klikniesz Windows key oraz ; wyskakuje okienko z emoji oraz lenny faces. Działa to wszędzie gdzie piszesz tekst.

6 polubień