Czy Facebook umarł?

Skoro mamy Discourse, czy teraz możesz powiedzieć, że Facebook już do niczego nie jest ci potrzebny i właściwie umarł?

• Właśnie umarł! :tada:
  • Nie żył już wcześniej :skull:
  • Żyje, ale wolał(a)bym, żeby umarł :unamused:
  • Żyje i mam się z nim dobrze :+1:

0 głosujących

To mój komentarz do sprawy. xD

4lajki

Niby umarł. Ale zdałem sobie sprawę że jeśli go usunę, to nikt nie będzie mógł tutaj wejść via FB. No ale czas go zaorac jakoś.

Ja się nie dowiedziałem z fb, inne drogi tez tu prowadzą.

2lajki

Myślałem, że tu raczej chodzi o to, że wtyczka facebookowa do Discourse przestałaby działać, gdyby Paweł zamknął swoje facebookowe konto.

1lajk

Dokładnie tak :frowning:

Absolutnie nie umarł i raczej nie umrze. To, że my jesteśmy w stanie bez niego sobie radzić nie znaczy, że inni potrafią :V

To jest akurat raczej jasne. Bardziej chodziło mi o pytanie, czy dla Ciebie (czy innych forumowiczów) Facebook jest w ogóle potrzebny.

Jakiś czas temu usunąłem aplikacje FB i dodałem stronę FB na pulpit.
Po tygodniu przestałem używać Facebooka - wchodzę raz na tydzień lub dwa.

Moja grupa ziomeczkow ze studiów przeniosła się na Discorda. Wąsy tutaj.
Nic więcej mi nie trzeba :slight_smile:

2lajki

No ja korzystam z niektórych grup, np grupa z ogłoszeniami mieszkańców mojej gminy, albo ogłoszenia od i dla dentystów. A jest tam dużo mniej technicznych ludzi, więc raczej inne formy komunikacji nie przejdą.

1lajk

Jedyny powód, dla którego jeszcze mam konto na FB to grupy studenckie. Niestety, mimo generalnego bajzlu z widocznością postów na grupach i możliwościami moderacji (może zmieni się to przy zapowiedzianym redesignie fejsa) nie da rady przekonać kilkadziesiąt ludzi do korzystania z czego innego. Wygoda + niskie ogarnięcie techniczne, co zrobisz ¯_(ツ)_/¯

Osobiście nie mam aplikacji na telefonie, ani messengera. Z najważniejszymi kontaktami rozmawiam przez Signala, na stronę FB loguje się 3 razy dziennie sprawdzić tylko czy jest post na grupie (+ wtyczka do blokowania feeda żeby nie prokrastynować/denerwować się).

3lajki

Na FB wchodzę raz dziennie sprawdzić co tam w moich grupach z przyjaciółmi z danych miast. Feed mam dość czysty bo nie obserwuję prawie nikogo i niczego.

Messengera zbyt dużo osób używa żebym go usunął, zresztą kompletnie mi nie przeszkadza.

Za to musiałem usunąć Twittera bo spędzałem tam zbyt dużo czasu kłócąc się ze wszystkimi dla zabawy.