Cyberpunk 2077

Zgodnie z przewidywaniami przenieśli premierę Cyberpunk 2077 z kwietnia na 17 września 2020.

Już po tym jak pokazali w tamtym roku na E3 trailer z Keanu mówiło się, że data kwietniowa jest mała realna, bo są jeszcze daleko w tyle z developmentem. W szczególności konsole obecnej generacji jeszcze nie dają rady dźwignąć tej gry i trzeba ostro crunchować nad optymalizacją.

2 polubienia

Nic tylko obserwować dzisiaj akcje na giełdzie i wsiadać do pociągu :smiley:

3 polubienia

Czyli tygodniowy urlop na granie we wrześniu, może być :smiley:

1 polubienie

a nie mówiłem?
xDDDDD

1 polubienie

Cóż, przynajmniej napiszę licencjat w terminie

5 polubień

Ale Keanu nasz nie może okłamać

krzyczał internet po jego widowiskowym wejściu. No cóż, przede wszystkim potwierdza się zasada “no preorders”. A poza tym taka wrześniowa data prawie pokrywa się z wejściem kolejnej generacji konsol. Więc wielu ludzi grających i zdecydowanych na zakup next-gena postanowi poczekać, aż pojawi się wersja właśnie na nową generację, aby zagrać z lepszą grafiką i w wyższych rozdzielczościach/FPS-ach.

Przykro mi, bo lubię CDPR, ale - za przeproszeniem - Fakty wychodziły nawet 10 lat temu codziennie punkt 19-ta nawet gdy stół był upierdolony: Kamil Durczok TVN - Upierdolony stół RURKU!! - YouTube

Dla mnie wtopa, ale ja nie jestem jakimś zaangażowanym graczem, po pozytywnych recenzjach zagram później i tyle.

Gorzej z tymi, którzy nie dosyć, że już kupili grę, to jeszcze zaplanowali związany z poprzednią datą urlop. Ile razy muszą się naciąć, żeby dotarło?

PS. Wiedźmin 3 także był opóźniony o jakiś czas i była gównoburza o to, że gra wygląda gorzej, niż na przedpremierowych “gameplayach”. Gdy ja zobaczyłem pierwszy “gameplay” z Cyberpunka, to nie mieściło mi się w głowie, jak oni na dzisiejszych konsolach dadzą radę wyrenderować całe miasto w takiej jakości oraz dziesiątki chodzących po nim, świetnie wyglądających w grze ludzi, skoro nikomu wcześniej się to nie udało. No cóż, wychodzi na to, że potrzebują kilku dodatkowych miesięcy, aby jakoś to “zoptymalizować” (piszę to w cudzysłowie, gdyż wciąż nie widzę dzisiejszej wydajności konsol w porównaniu z tym, co pokazali, zamiast kilkudziesięciu ludzi będzie kilku i nadzieja, że gównoburza nie będzie zbyt duża, rym przypadkowy.)

Ja nie marudzę, zaplanowałem zakup Cyberpnk 2077 jak wyjdzie w bundle z nowym Xboxem :smiley:

Całe szczęście, większe szanse, że do tego czasu dojdzie do mnie Stadia.

No i jeszcze multiplayer opóźniony :man_shrugging:

This albo zamienić Stadia na next-gena (bo nadal nie wiem którego mam kupować - znajomi i rodzina mówią PS5, a z drugiej strony Xbox ma lepszy abonament gierkowy). Zresztą ja i tak chciałem albo na Stadii grać albo kupić nextgena w wersji Cyberpunk ¯\_(ツ)_/¯

1 polubienie

Multiplayer ma być osobnym tytułem :slight_smile:

Trzeba chyba kompletnie nie wiedzieć jak wygląda proces dostarczania takich rzeczy aby być zaskoczonym informacją o przesunięciu tej gry. Z wrześniem też bym się nie nastawiał zdecydowanie. Jak zagramy na gwiazdkę to będzie dobrze.

2 polubienia

Właśnie przez to widzę, że w giereczkowym regionie internetu dość spokojnie ludzie do tego podeszli.
Jednak lepiej mieć produkt dogładzony niż wypuszczony zbyt szybko.
Miejmy też nadzieję, że przez to crunch nie będzie aż tak bolesny dla pracowników cdpr…

3 polubienia

Microsoft na podstawie umowy z CDP RED udostępnił w abonamencie pełnego Wieśka 3 . I nie wierzę że nie dogadali się przy okazji w sprawie premiery Cyberpunk2077. Myślę że to będzie TA gra która ma być koniem pociągowym dla nowej konsoli Microsoftu. Pewnie już szykują projekty specjalnej wersji nowego XBoxa z obudową i padami w stylu Cyberpunk2077. I ja się na to piszę:) wole dostać opóźnioną ale dopracowaną grę niż wkurzać się że są bugi że wolno chodzi itp.

1 polubienie

I na to czekam !! O taką konsolę nic nie robiłem :smiley:

2 polubienia

Właśnie to miałem pisać :smiley:

Dodatkowo w grudniu Borys Nieśpielak w podcaście mówił, że Microsoft był na zakupach w Polsce i spekuluje, że mogliby kupić CDPR, a Cyberpunk 2077 by trafił do Game Passa :wink:

Od 34:40

1 polubienie

Czyli dogadali się co do Wiedźmina 3 w Game passie. :slight_smile:

Raj graczy giełdowych. Wspaniale.

1 polubienie