Coronavirus na świecie

Trochę o potencjalnych następstwach choroby

1 polubienie

w najnowszym podcascie z RMF FM jest wywiad z lekarzem z klliniki w Krakowie - lecza na coronavirusa. Mozna posluchac, jest kilka ciekawostek, np o stosowaniu respiratora

1 polubienie
1 polubienie

W ogóle to chciałbym powiedzieć, ze jestem absolutnie pewny, ze ostatnie dwie bety iOS nauczyły się rozpoznawać, ze mamy maskę, skanują gębę w masce i potem to używają do odblokowywania. Nie wiem, może wprowadzili to po cichu, bo nie byli pewni skuteczności, ale ja bez żadnego “alternate appearance” mam skuteczność skanowania w różnych maskach na poziomie 80-90%. Wcześniej tak nie było na bank.

4 polubienia

Wydaje mi się, że ten mechanizm był od dawna.
Polega na tym, że jak Face ID nie rozpozna twarzy ale w określonych warunkach wpiszesz kod to twoja nierozpoznana twarz wskoczy do bazy twoich twarzy (tylko z oznaczeniem, że nie ma pewności, że to Ty napewno). Po wielu razach ma szanse oznaczyć tą twarz w masce jak Ty i używać jej do odblokowywania.

To samo dotyczy włosów, brody, okularów i czapek.

To prawda, ale tylko trochę. Roznice musza być bardzo niewielkie, żeby Face ID wiedziało, ze to Ty i uczyło się. To raz. Jeśli nie pomyśli „to chyba Shaq”, to nie uczy się na tym skanie. Dwa to to, ze pamiętaj, ze maska nie przylega do twarzy tak samo. Za każdym założeniem zakrywa trochę więcej lub mniej, a do tego non stop zmienia kształt - inaczej się gnie, marszczy etc. Poza tym tak jak powiedziałem - wcześniej miałem skuteczność w przedziale 0-10%. Teraz mam 80-90.

Przecież to ogólnie znany fakt że Apple wprowadził takie zmiany

1 polubienie

Oficjalnie znany fakt to dodanie szybszego pojawiania sie klawiatury ekranowej, a nie czekanie na rozpoznanie twarzy właśnie z powodu masek.
Tu kolega mówi o wersji beta systemu.

5 polubień

No, także tego…
Warto obejrzeć do końca, bo gdzieś w połowie jest niespodzianka.

https://video.twimg.com/ext_tw_video/1272957357161500676/pu/vid/1280x592/chIvZdAcZiiZtvDA.mp4?tag=10

1 polubienie

PS. Temu tematu (hehe) też się oberwie zgodnie z tym:
https://forum.yeswas.pl/t/bezgraniczna-poprawnosc-polityczna-absurdy/3015/46?u=pawelorzech

6 polubień
1 polubienie

Właśnie widziałem dziś, jak to Ethan z H3 udostępnił na Twitterze, ale byłem zbyt leniwy, żeby weryfikować. Dzięki.
Szkoda chłopa. Z drugiej strony selekcja naturalna.

2 polubienia

Pytanie za milion, bo znalezienie tego jest zaskakująco trudne albo znajduje sprzeczne informacje.
Czy dla przyjezdnych spoza EU dalej jest obowiązkowa kwarantanna, czy jest jakaś lista krajów, czy jak to wyglada?
I co jeśli ktoś musi przyjechać do Polski dosłownie na dzień-dwa? Wtedy jeśli jest kwarantanna to nie puszcza go do domu?

Niby tu można poczytać

Ale wiem że jeśli chodzi o UK to było trochę inaczej, jednak kwarantanna niby została zniesiona całkowicie.

1 polubienie

Może to głupio zabrzmi, ale mam wrażenie, że telefon do ambasady nie będzie najgłupszym pomysłem.

1 polubienie

True, ale to by wymagało rozmawiania przez telefon, a to jest fuj.

8 polubień

Told you so.

1 polubienie

Ja mam betę i nadal każe mi wpisywać kod za każdym razem :smiley:

1 polubienie

Może masz iPhone’a z TouchID :joy:

1 polubienie

Chciałbym - w takim maska nie przeszkadza ;D