Coronavirus na świecie

witajcie Wąsacze otrzymałem informacje od zaufanej osoby, która otrzymała informacje od osoby pracującej w PAN, że ich laboratorium ma 9 wyników badań, które potwierdzają obecność Korona Wirusa w Polsce, a konkretniej na terenie samej Warszawy. Ja chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów może polecić dobrą maske anty smogową z filtrem N99 w przystępnych pieniądzach. Radze też zrobić zapas żeli antybakteryjnych.

1 polubienie

Czy to już pasta?

7 polubień

pewne info 100% legit no scam ?

Zero śmieszkowania - widzę pozytywne aspekty tej całej paniki: w kiblach ludzie zaczęli poprawnie myć ręce po sikaniu. Chce się żyć.

18 polubień

nie ma co siać paniki, kolejny wirus jak grypa i tyle…

4 polubienia

Unie w robocie pojawiły się środki do dezynfekcji rąk :man_shrugging:

Dokładnie, nie ma co się bać :kappa:

10 polubień

U mnie były środki do rąk w całym biurze już od roku. W styczniu dodali jeden nowy przy windzie. Wiec bez przesady…

Info od człowieka pracującego w PAN więc wole być przygotowanym jak to gówno by się rozlazło po kraju

Żel antybakteryjny… na wirusa?

3 polubienia

Nie pamietam, gdzie to czytałem, ale to było jakieś legitne badanie jakiegoś uni, ze jeśli kran nie jest bezdotykowy, to higieczniej jest po siku rak nie myć w publicznych toaletach.
Ale ile w tym prawdy to ja nie wiem. Co rok wychodzą legitne badania zmieniające ziemniaki z cichych zabójców na cudowne źródło czegośtam.

2 polubienia

Tak, bo środek antybakteryjny to zwykle stężony alkohol. A on zabija prawie wszystkie mikroorganizmy. Nazywa się jak nazywa, ale wirusy w wielu formach giną. Zwykle przetrwalniki no cóż, przetrwają (to takie specjalne formy bakterii i innych, które służą temu aby wytrzymać trudniejsze warunki). Ale najlepsze combo to dokładne mycie rąk detergentem (mydłem) i środek dezynfekujący.
Robiliśmy takie testy na mikrobiologii (akurat ja byłem eksperymentem). Odbijałem dłoń na płytkach do hodowania bakterii, jedna ręka po mydle, druga po dezynfekcji, a potem ta pierwsza jeszcze raz po dezynfekcji. Wyniki do przewidzenia.

12 polubień

Z tego co wiem, to maseczki w sprawie koronawirusa nic nie dają… Tak przynajmniej uczą na studiach :wink:

Kurwa jakie lowe. Będę Cię cytował :smiley:

4 polubienia

Dają. Że te zakatarzone durnie w metrze kichają w maskę a nie w ręce a potem łapią za poręcze

6 polubień

Martwi mnie reakcja ludzi. Jak media beda dalej nakrecac temat, to ludzie rzuca sie kupowac konserwy.

Ps. A czy o prawda - za chwile sie pewnie dowiemy

No ja już kilka dni temu pisałem na telegramie, że trzeba konserwy kupować i mleko dla dziecka na zapas :smiley:

Zestawienie kto najczęściej umiera na koronawirusa

1 polubienie

W Pradze w marketach zabrakło papieru toaletowego. Teraz będzie efekt kuli śnieżnej: ludzie będą wykupywać papier nie z powodu koronawirusa tylko z powodu wizji że może zabraknąć. Błędne koło

Możesz zarekomendować jakiś konkretny? Zupełnie się na tym nie znam, a chciałbym jakiś kupić.