📸 Ciekawe miejsca, ciekawe zdjęcia

Znaleźliśmy potwora z Loch Ness!

11 polubień

Masz farta, ja tam przejeżdżam codziennie od 14 lat i nigdy go nie spotkałem :blush:

7 polubień

Kradnę na tapetę :smiley:

1 polubienie

Nie wiem czym to masz zakodowane ale ani na Win ani na Androidzie się nie da odtworzyć poza dźwiękiem :slight_smile:

1 polubienie

Ch… wie, z IPhona wrzucałem, nagrane iPhonem :stuck_out_tongue: kasuję.

Ultrace 2020 day 1

12 polubień

Dziś były wyjątkowe przejazdy parowozem w Katowicach z okazji 10-lecia Kolei Śląskich. Jako fana kolei nie mogło mnie zabraknąć z dronem:


8 polubień

wygląda jak kolejka zabawkowa :wink:

Też już takie opinie słyszałem :wink: Zgadza się, ten kąt i rozmycie wyglądają, jakby to był tilt-shift.

dokładnie tak. Zdjęcie ciekawe, ale właśnie ze względu na kadr oraz rozmycie pierwszego planu traci trochę ze swojej ‘powagi’. Fajny, filmowy kadr by był jakbyś nieco do niego bliżej podleciał.

2 polubienia

Dzięki, faktycznie bliżej będzie lepiej. Teraz wystarczy czekać na następny raz :grin:

Nikiszowiec - górnicze osiedle w Katowicach. Zdjęcia z lata tego roku, teraz miałem czas by do nich przysiąść :blush:



17 polubień

Mój rodzinny dom…

1 polubienie

Najdłuższa ulica w Katowicach - Kościuszki. Zdjęcie zrobione latem i zimą.

16 polubień

Jeden z zakładów naszej firmy mieści się przy pewnej nietypowej linii kolejowej. Jest to przemysłowa linia kolei piaskowych. Nasz zakład bym jednym z pierwszych obiektów tej niegdyś ogromnej „prywatnej” infrastruktury, bo wybudowano go (chyba) w 1905 roku przy pierwszej stacji „Przezchlebie”. Teraz zupełnie paradoksalnie ten jeden z najstarszych budynków jest świadkiem zamknięcia ostatniej linii stricte piaskowej. Linia 301 własności KP Kotlarnia. Po niegdysiejszej stacji zostało to co na zdjęciu. Prosty tor i zjazd do naszego zakładu.

Kolej piaskowa to wspólna nazwa na zbiór infrastruktury kolejowej z początku prywatnej która powstawała na ziemi Śląskiej i Zagłębiu Dąbrowskim zbudowanej w celu transportu piasku z wyrobisk do kopalń. Sieć ta była niezależna od narodowej sieci kolejowej, jednak w wielu miejscach istniały punkty wspólne. Cechą unikatowa na skale światową był system szybkiego rozładunku z użyciem wagonów rolkowych i specjalnych mostów zsypowych. W związku z tym, ze musimy zapewnić dojazd do zakładu jeśmy zmuszeni kupić na własność 8 kilometrów linii kolejowej, stację kolejową Pyskowice Piaskowe oraz w kooperacji z innym podmiotem wybudować nowe wpięcie do stacji Pyskowice PLK. Tym samym do historii przechodzi ogrom dziedzictwa technicznego na ziemiach Polskich, co odbiło się szerokich echem w krajowych mediach kolejowych.
https://www.stacjapyskowice.info/kolejpiaskowa

12 polubień

Zapraszam na mojego IG, mam zdjęcia Tamary w Kotlarni z góry :smiley:

https://www.instagram.com/p/CIq8C6qDdDF/?igshid=1s59gdyvtg1y2

https://www.instagram.com/p/CItdmJ2D4pH/?igshid=1pzxin2w5g30w

Most posadzkowy Kotlarni to świetna rzecz! Efekt przejazdu wagonów przez Wojciecha to niezapomniane przeżycie.

5 polubień

Świetne foty, ech, łezka się kręci w oku, ale likwidacja tego i zamknięcie trasy to było nieuniknione.

4 polubienia

Ciekawostka: czytałem, że w nadchodzącej grze SimRail ma być odwzorowana kolej piaskowa.

2 polubienia

Drzewo Zambrowskie

3 polubienia

Widok w pracy.

11 polubień