Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

:sweat_smile:
W planach wymiana na nowy piec na pellet ale to przy okazji wymiany instalacji C.O. będzie dopiero zrobione.

No co za kopciuchy!!11!

Mi takie coś grzeje domek + ciepła woda. Emisja spalin na poziomie zero. :joy:

Kto zgadnie co to jest ten miszcz.

1 polubienie

Ehh te Wasze niesmartne piece :stuck_out_tongue:

Wodna pompa ciepła, albo magistrala ciepłownicza. Bo na falownik od fotowoltaiki to nie wygląda… :wink:

1 polubienie

Brawo dla tego Pana.

Magistrala z miasta, obsługa: 0, koszty: $$$$$$$. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ty masz wypaśny ten piecyk!!! Ja się wahałem między Viessmann i Vailant i niestety wybrałem to pierwsze. W tej samej cenie ale marka mi się wydawała lepsza. Z serwisem większy problem niż szwagier ma z vailantem a do tego te sterowniki pokojowe do Viessmann to jest masakra… przedpotopowe rozwiązania.
Byłem niedoświadczony i zle wybrałem. Teraz bym zwracał uwagę na inne rzeczy. Wiadomo… „jak będę trzeci dom budował…”

1 polubienie

najfajniejsze jest to, że mogę sterować ciepłą wodą oraz ogrzewaniem z poziomu telefonu. W praktyce z racji tego, że mam odrębne sterowanie ciepłem dla każdego pomieszczenia to najważniejsze jest dla mnie włączanie i wyłączenie ciepłej wody.

W celu ograniczenia kosztów - wiadomo woda ciepła jest włączana o określonych godzinach. Natomiast jeśli wypada jakiś wolny dzień gdzie rytm dnia jest inny. Tak jak dziś - totalne lenistwo i zabawa z dzieckiem i np potrzebujemy ciepłej wody o niestandardowej godzinie to po kliknięciu w aplikacji (muszę jeszcze to zautomatyzować pod siri) mam ciepłą wodę w kranie po 30 sekundach od włączenia, a to jest mega wygoda.

Często też zdarza mi się pracować do bardzo późna - np 3 AM, a ciepła wodę zwyczajowo wyłączam o 23:45. Także tu też włączam sobie ciepłą wodę na 30 min i po 4 min od włączenia temperatura to zadane 46 stopni.

4 polubienia

Ja mam jednofunkcyjny kocioł z zasobnikiem Vaillanta od 12 lat i jestem z niego bardzo zadowolony, przez te wszystkie lata zdechła jedynie membrana we wbudowanym naczyniu przeponowym (dołożyłem zewnętrzne) i dosłownie 2 dni temu padła pompa obiegowa (kupiłem używkę z gwarancją za 250zł, nowa z montażem 970zł :slight_smile:). Tyle, że co roku zlecam przegląd przed sezonem.

No ale to emisja zero tylko u ciebie, bo w ciepłowni to z wungla

1 polubienie

Ale szczegółów to my się nie czepiajmy co? :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

A tak serio to wiadomo jak to działa ale z drugiej strony lepsze to niż ~300 kopciuchów, które palą nie wiadomo czym.

Kto mieszka w Polsce na osiedlu domków jednorodzinnych ten wie o czym mówię.

1 polubienie

U @luke-g kotłownia wyglada lepiej niż pokoje do wynajęcia w UK xD

7 polubień

Serwis podstawa!

No ale jakiś cable management mógł ogarnąć. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Czeka jeszcze cable management. Bo w kotłowni mam jeszcze serwerownie i kabli jest nieco.

Wąsacze. Zakupiłem iPhonsa SE i chcąc korzystać z dobrodziejstw tego ustrojstwa chciałem również zakupić jakąś ładowarkę indukcyjną. Polecicie jakąś? Pretty plis:)

Hej, w tym temacie raczej się chwalimy niż pytamy o polecanki. Cały temat o ładowarkach indukcyjnych znajdziesz tutaj : )

4 polubienia

No przecież napisałem, że mam nowego iPhone’a :smiley: (żarcik).


Dzięki za linka!

7 polubień

Obraz

Zmieniłem przyciski!

8 polubień

Przyjaciel chińczyk płakał jak wysyłał… :rofl:

7 polubień

Zawsze, jak wstawiasz foto PocketGo to już jestem na stronie i dodaję do koszyka V2…

A potem mi się przypomina, że mam w domu PS4, Vite, PS3, XOX i Switcha, co generuje i tak już za duża kupkę wstydu :smiley:

1 polubienie