Ładowarka indukcyjna

Nie znam tego Baesusa. Ale mam Transcenda i powerbank bezprzewodowy w tym wydaniu jest bez sensu- nie wystarczy tylko odłożyć na niego telefonu, trzeba jeszcze na PB wcisnąć przycisk żeby włączyć ładowanie indukcyjne. Jak podniosę telefon to po kilku sekundach ładowanie się wyłącza. Pewnie po to, żeby oszczędzać aku w powerbanku. Ale funkcjonalnie to bez sensu.

1 polubienie

Pewnie czujniki zbliżeniowe albo ciężaru rozwiązałby problem. Ewentualnie być może aktywowanie się cewek np. raz na 30 sekund na moment, aby sprawdzić, czy urządzenie nie zostało odłożone, chociaż nie wiem, czy to byłoby bezpieczne, gdybyś miał powerbank w kieszeni np. z kluczami.

W każdym razie w tym modelu także widzę przycisk, więc pewnie będzie podobnie w trybie powerbanku. Na szczęście przycisk jest u góry, a ja będę korzystał z powerbanku zapewne głównie w pozycji pionowej, więc może nie będzie to takim utrudnieniem.

Urządzenie już zamówiłem, zobaczymy.

1 polubienie

Powierzchnia tej ładowarki wydaje się być śliska, czy telefon się na niej nie ślizga?

Nie na środku są gumki.

1 polubienie

Ładowarka Samsunga, nawet ta szybka, nie ma wentylatora. Po co jest w tych Xiaomi?

1 polubienie

No i mam ją też u siebie. :wink:

5 polubień

Powiem Wam, że ostatnio była promka na to w X-Komie i się zastanawiałem czy nie wziąć bo z estetycznego i praktycznego punktu widzenia jest świetnie:

Nie znam się na tych mocach i szybkości ładowania bo nie używam tej technologii więc możliwe, że wkleiłem jakieś najgorsze gówno. Ale ładne.

Właśnie stałem przed wyborem ładowarki i zrobiłem taki zakup:

https://allegro.pl/oferta/baseus-rib-ladowarka-indukcyjna-qi-stojaca-15w-1m-9033496281?snapshot=MjAyMC0wNy0wOFQwOTowNDo1Ni44MzVaO2J1eWVyOzZkODJiMmQ4NGQ5ZGM1YTU2YzEyOTNjMWM5M2U1YjhhNjE3M2NjZGJkMmEyYzhiMzNhYmRmMDNhZjg4ZTY3Mjc%3D

Chciałem czegoś co mi naładuje telefon w wersji stojącej, bo teraz jest to SUPER MĘCZĄCE jak przychodzę do biura (czyt. innego pokoju w domu, gdzie jest biurko i komputer) i chcę naładować telefon, to wychodzi kabel z biurka i muszę do niego podłączyć telefon. No po prostu jak w XVI wieku.

4 polubienia

Samsung tez ma stojące z quick charge. Jeśli używasz etui to bywają problemy. No i rozmiar telefonu też może być problemem. Telefony są coraz większe i starsze modele ładowarek moja być po prostu za małe. Leżące ładowarki nie mają takiego problemy.

  1. Można tutaj wyciągnąć ją ze stojaka i zrobić z niej ładowarkę leżącą,
  2. Samsungowe jest wolniejsze (9W)
  3. Używam bardzo cienkiego etui (albo wcale)

Rozważałem właśnie to Samsunga:
https://allegro.pl/oferta/samsung-oryginalna-ladowarka-bezprzewodowa-samsung-8089012826

1 polubienie

MAM

jakby co to mam właśnie tą i nie mogę nic złego powiedzieć. Działa i nigdy się nie zastanawiałem nad zmianą. Ładnie wygląda i ma opcje poziomą i trochę w pionie (na tym mi zależało). Nie mam porównania bo innej nigdy nie miałem :slight_smile:

Ja kupiłem taką, bo nie ma zintegrowanego przewodu.

1 polubienie

O, ładna, ale chyba jak dla mnie bałbym się ze będzie za mało stabilna.

Btw z moją widzę problem - jak klade telefon to zaczyna ładowanie, od razu przestaje, zaczyna znowu. Takie to dziwne. No ale działa generalnie

To chyba kwestia ładowarek od Baseus, bo miałem jedną i dokładnie to samo miałem. @k.dabrowski też to u ciebie tak wygląda?

Ja bardziej mam wrażenie że to kwestia iphonów. Mi też zdarzało się to regularnie przy czym inne telefony nie miały takiego problemu na tych samych ładowarkach. W biurze testowaliśmy różne randomowe modele i androidy śmigały na wszystkim a sprzęty  potrafiły się rozłączać i generalnie wariować.

Musisz kupić  airpower :smiley: wtedy działa :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Szukam od dawna jakiejś ładowarki 2w1 do telefonu i Apple Watcha

Jedyne co spełnia wszystkie moje wymagania (szybkie ładowanie indukcyjne iP, wbudowana ładowarka do Watcha, dodatkowe porty, np do ładowania iPada, ładny wygląd) to kombo od Nomada, które niestety ma problemy z najważniejszym - dostępnością w sklepach, dostawy podobno są zamówione, tylko coś nie przychodzą…

Jeżeli w najbliższym czasie się nie pojawi nigdzie, będę musiał kupić coś innego, niestety nie ufam żadnym Baseusom i innym Chińczykom, więc proszę o pomoc.

Pytanie pierwsze, czy w ogóle warto te Nomady? Ktoś miał do czynienia?
Może lepiej warto wersję ze slotem na kabelek od Watcha zamiast wbudowanej ładowarki?

Pytanie drugie, co równie dobrego znajdę w zastępstwie?
Cena - może nie do końca nie gra roli, ale jest to czynnik brany pod uwagę na końcu. Ma być jakościowo i dobrze.

Czemu? I tak praktycznie wszystko z tych samych fabryk wychodzi tylko inny znaczek.

Niby tak, ale telefon 6k, tablet 3k, zegarek 2,5k a ładowarka chińska za stówę. Zwyczajnie mi się to nie mieści w głowie i nie wiem, chyba nie chce ryzykować…
Inna sprawa, że w ekosystemie jestem już z dekadę i zostanę też na pewno długo, więc skoro mnie stać, to chcę od razu kupić coś na długie lata. No i w polskim sklepie przy okazji, żeby dostać fakturę i mieć ewentualną gwarancję, z której i tak nie zamierzam korzystać, ale…

A tak w ogóle to ile bym nie czytał o tych baseusach, to zawsze się znajdzie ktoś komu coś się przegrzewa, komuś nie ładuje, komuś kończy ładowanie na 100% i wyłącza zamiast podtrzymywać, komuś nie działa ładowanie watcha…

1 polubienie