🔦 Chwalimy się: Gadżety NIEELEKTRONICZNE

Nie będzie niemiec pluł nam w twarz
Ni dzieci nam germanił

1 polubienie

to ja dodam ze termofor żelowy mozna podgrzewac w mikrofali. Jednak jesli ustawicie zbyt dlugi czas to termofor bedzie wygladal jakby mial nadwage :smiley: Podejrzewam ze jeszcze dluzszy czas moglby zaserwowac przyjemna dla oka eksplozje żelową

4 polubienia

“Szwagier! Zanim przystąpimy do montowania tych mebli musimy przygotwać narzędzia i przeczytać instrukcję!!!”

Żodyn, ŻODYN facet nie czyta instrukcji. I to nie dlatego, że jest od nich mądrzejszy! One po prostu nie są pisane (rysowane) dla niego! ;]

Pierwsze co robię po otwarciu pudełka to szukam instrukcji. I zawsze ją czytam.

8 polubień

Jak składałem ze szwagrem to nie czytałem, bo po paru flaszkach wszystko składało się samo.
Odkąd składam sam to czytam. Jest szybciej i mniej kosztów „ubocznych”.

4 polubienia

O dziwo. W znakomitej wiekszosci czytam instrukcje. Oszczedza mi to czas i ewentualne koszty “ups cos sie urwalo”.
Wole miec wiecej czasu do dyspozycji niz byc dumny z rozkminienia samemu.
Ale kazdy ma swoje wlasne priorytety.

Chyba że chodzi o Lego. Wtedy każdy czyta (ogląda obrazki?)

1 polubienie

Ja jestem jeszcze bardziej po*ebany, bo je zbieram i składuję - wszystkie w jednym, łatwodostępnym miejscu, żeby móc w razie czego do nich dotrzeć!!

A te, które są online trzymam jako linki w Thingsach bądź .PDF w Apple Files…

Jeżu, aż mi się niedobrze na swoją własną myśl zrobiło. Jak można być takim człowiekiem… :nauseated_face:
Przepraszam wszystkich za wprowadzanie takiej toksyczności w tę społeczność…

7 polubień

Coś co przeczytałem w serii wpisów dot. Evernote, pod tytułem “Going Paperless” - umieszczasz instrukcję w pdf w Evernote a na urządzeniu w niewidocznym ale dostępnym miejscu naklejasz kod QR linkujący do tego pdf.

Mózg rozjebany

Oczywiście nigdy tak nie zrobiłem

9 polubień

Od tego już tylko o krok do dodania tagów NFC i kucowania Shortcutów do Evernota, co samo w sobie zajmie więcej czasu niż wygooglowanie w przyszłości tej instrukcji od zera…

Podoba mi się to.
Dobrze że nie mam tyle wolnego czasu.
Ani Evernota…
Ani tagów NFC…

Btw gdzie kupie tanie i dobre tagi NFC? Najlepiej Allegro, jakieś sprawdzone źródło?

8 polubień

Szukaj po prostu najtaniej i z dostawą z Polski (+ ew. Smart)
Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nawet najtańszy tag z chin chciał się odklejać

2 polubienia

Ja tez nakupowałem najtańszych z Aliexpress, a wczesniej takie same z Allegro. Działają. Po prostu. Ewentualnie możesz rozważyć kupno takich, które działają naklejone na metal.

2 polubienia

O, ciekawa sprawa, bo miałem je w większości na metal naklejać, a nie wiedziałem, że jest różnica - więc muszę poszukać info teraz

Postanowiłem wspierać Miłość Nie Wyklucza wraz z Janiną Daily i chciałem kupić pin z foką Janiny.

Oczywiście na jednym się nie skończyło

15 polubień

Posłuchałem podcastu Dawida z Radkiem, zaciekawiła mnie “geriatryczna podusia”, obejrzałem ten fragment na YT.

No i…

SKS.

Uprzedzając komentarze: ciągle siedzę na wygnaniu w Krakowie i nie mam tu krzesła ergonomicznego. Jakbym miał to bym nie potrzebował podusi. Ale nie mam. W Pradze takie krzesło będę miał więc podusia raczej zostanie tutaj, dla innych.

4 polubienia

Wtem…na (prawie) białym koniu…
Giant Roam 3 Disc
Przesiadka z za małego roweru na rower o dobrych rozmiarach to jak przesiadka z Ekstraklasy na Premiership:)
Na zdjęciu troche goły bo świeżo ze sklepu ale zaraz go dociążę jakimiś światełkami i innymi torbami.
Po pierwszych 15km I’m in love po same uszy.

18 polubień

Myślę, że można zakwalifikować te młynki do nieelektronicznych gadżetów kuchennych. Straciłem cierpliwość do elektrycznych.

9 polubień

Zestaw filtrów do drona. Nd + polar.

11 polubień

Przyszedł rębak. Będzie robiona zrębka do ogrodu.

A jutro pan kurier przywiezie moja pierwszą spawarkę:) jaram się.

15 polubień

Nie wiem z którego cieszę się bardziej

8 polubień