☁ Chmury - ale takie internetowe

Właśnie skończyło mi się miejsce na iCloud i zastanawiam się, czy brać to 50gb za £0.79/mo. Do tej pory backupowało zdjęcia (przez moją nieuwagę), ale do tego od lat używam Google Photos. Warto?

iCloud? Warto.

3 polubienia

I robisz do iClouda backup zdjęć? Czy nie starcza i lepiej Google Photos?

Robię tylko do iCloud, bo Google Photos mnie wielokrotnie zawiodły i nie chce mi się z nimi walczyć. Jak zmieniam telefon, a mam te same zdjęcia w iCloud to on je znowu uploaduje. W pewnym momencie miałem 4x to samo zdjęcie, bo zuploadował je z 4 różnych urządzeń…

1 polubienie

Mam aktualnie problem z iCloud, bo dobijam do 200GB, a 2TB to za duży przeskok

Mam miejsce w rodzinie office 365, w pakiecie jest 1TB chmury

Wiem, że jest serwis www umożliwiający kopiowanie plików między chmurami, pominięciem komputera.
Kojarzy ktoś?

1 polubienie

Było takie coś i chyba nawet było o tym w podcascie, ale nazwy nie pamietam…

2 polubienia

Tak! To było to!

Dzięki piękne!

Info dla osób które korzystały z Google Photos dla nielimitowanego backupu fotek. Koniec sielanki.

https://twitter.com/backlon/status/1326586254088138753

Więc teraz chyba najlepiej wypada Amazon Prime w ramach którego ma się nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Na wideo jest do wykorzystania jedynie 5 GB.

4 polubienia

Może mnie to w końcu zmobilizuje do posprzątania zdjęć :joy:

…albo zakupu Pixela

4 polubienia

Dają analizę, jak szybko zapełnisz konto. U mnie wyszło 10 miesięcy… Chyba czas odkurzyć nagrywarkę DVD :wink:

moim zdaniem najlepszy jest lokalny NAS

3 polubienia

Chyba że masz pożar albo włamanie. Czasem wystarczy porządna awaria instalacji elektrycznej :grinning:

ile razy ci sie to zdarzylo? Nie twierdze, ze to niemozliwe. NAS nie wyklucza jednak dodatkowego backupu. Powiem wiecej, takie Synology ma wbudowane narzedzia, ktore robia prawdziwy backup (bo to co masz w Google nie spelnia mojej definicji backupu). Taki backup moze byc bardzo tani, np na backblaze czy amazonie placisz grosze, prawdziwa oplata jest gdy chcesz to odzyskac, ale jesli faktycznie zalalo ci chate, to z checia zaplacisz :wink: A przy okazji mozesz miec backup nie tylko zdjec, ale takze innych rzeczy.

Najlepsze są dwa NAS-y, lokalny i remote w pełnym sync-u plus backup w chmurce jako last line of defence. :sunglasses:

2 polubienia

Backup robi się na wszelki wypadek. Czyli onsite i offsite. Backup w chmurze jest backupem jeśli masz wyłączoną aitomatyczną synchronizację.

a to odnosnie czego? bo nie zalapalem :smiley: