☁ Chmury - ale takie internetowe

Każdy z nas pewno jakąś chmurkę posiada. Dziś pojawiła się nowa wersja dropboxa do sprawdzenia, więc właściwie jestem ciekawy, z jakich chmur i dlaczego Wy korzystacie?

  • Ja sam korzystam praktycznie tylko z iCloud.
  • Mam Google Drive firmowy, mam też prywatny (ale praktycznie pusty, z paroma dokumentami Google).
  • Z Dropboxa korzystaliśmy intensywnie z Wojtkiem i tam trzymaliśmy pliki YWP, ale skoro będzie shared iCloud, to właściwie przeniesiemy się na to (a ostatnio pliki szerujemy po prostu wysyłając je sobie na Telegramie) i samego Dropboxa chyba usunę (a przynajmniej odinstaluję).
  • Mam też Nextcloud własny, na którym trzymam parę plików, którymi się dzielę.
  • Mega daje aż 50GB za free, więc trzymam tam backup dokumentów z iCloud, tak na wszelki wypadek.

Jest tego sporo, ale już na jesieni będzie tego zdecydowanie mniej: iCloud + Drive (firmowy) + Mega (backup).

Nowy dropbox:

Ja korzystam właściwie tylko z rozwiązań od Google. Drive i Photos.
Miałem kiedyś Dropboxa, ale miałem tam chyba jakieś problemy z brakiem miejsca darmowego i Google oferowało dużo więcej. W tej chwili mam wykupione Google One 100GB dzielone z żoną, bo ona dużo filmików kręci z naszymi dziećmi i swoją chmurę zapchała błyskawicznie.

1 polubienie

U mnie tylko iCloud i BackBlaze, ale jak tylko wrócę do US to ciężko inwestuje w Synology i tam dużo rzeczy poprzenoszę.
Pomijając oczywiste rozwiązania, kilka dni temu dowiedziałem się, że mogę je wykorzystać jako mój własny serwer VPN, czyli mój problem z kombinowaniem z tv zniknie raz na zawsze, bo gdziekolwiek by mnie nie było, będę mógł się łączyć po domowym IP.
Lipa tylko z tym, ze wyjeżdżając nawet na kilka miesięcy będę musiał zostawiać włączony prąd.

2 polubienia

Wyłącznie Google. Co coś kupuję to mi dorzucają gigabajtów. Mam chyba 215 teraz a zużywam efektywnie 2GB. Nie wiem co bym musiał trzymać na kompie zeby zajmować więcej. Cyfrowy minimalizm :slight_smile:

Edit: no przesadziłem. Mam jeszcze Qnapa w domu ale używam go tylko z TV więc nie można go traktować jako prawdziwej chmury :wink:

1 polubienie

Kiedyś korzystałem z darmowego dropboxa. Aktualnie mam Google Drive/Photos. Pełna synchronizacja z telefonem, część zdjęć poza fizycznych backupem tam trzymam.

O, jak? Dorzucają Ci GB za co?

Pierwsze 100 giga dostałem jak kupowałem bodajże LG G4. Drugie przy zakupie Chromebooka, Kolejne 100 chyba dostałem przy zakupie OnePlusa.

Edit: Jednak te 200 to z LG i Chromebooka. Wygasną w listopadzie, ale nie będę po tym płakał bo zaraz pewnie wpadną jakieś nowe.

2 polubienia

Myslalem, że Ty o usługach mówisz. „Kup telefon i notebooka, to dostaniesz usługi warte 10-20 dolarów na rok” już nie brzmi tak atrakcyjnie :wink:

2 polubienia

Google Drive - 15G darmowe jako moje glowne repo na dokumenty. Mam drive File Stream wlaczony i MyDocuments na kazdym moim komputerze zlinkowane. Dostep zawsze i z kazdego urzadzenia.

Dropbox - tez darmowy, ale z jakims tam bonusem. w sumie nie uzywam

Onedrive - jak mialem 100G na 2 lata to uzywalem jako glowne miejsce, bo dobrze zintegrowany z Win10. teraz mi sie promocja skonczyla, a 5G to za malo :-1: Przestalem uzywac.

Amazon Photos - mam Prime wiec mam unlimited space na zdjecia. To moj back-up na foty w pelnej rozdzielczosci

Box- tez free tier. nawet nie pamietam kiedy sie tam logowalem :smiley:

FreeNas - w domu, kolejny back-up na zdjecia i inne duze pliki.

Poza tym 2 dyski zewnetrzne podlaczone pod moje oba routery - tez robia za backup zdjec i innych waznych plikow (nie nie mam paranoi - chyba :cold_face: )

1 polubienie

Właśnie się zorientowałem że ze zużytego miejsca (3.5GB), prawie 2.5GB to maile, więc wieczorem będę już pewnie zużywał szalone 1GB przestrzeni. To się nazywa minimalizm :smiley:

2 polubienia

O kurde, nie wiedziałem, że jak mam prime to mam Amazon Photos. Super, dobrze zawsze mieć taki backup w pełnej rozdzielczości.

2 polubienia

Tylko Google. Wykorzystuję 8 GB z 19 dostępnych. Gdybym zrobił porządki, zszedłbym do maksymalnie 5.

Odkąd Google zwiększyło swoje plany z 1 TB na 2TB w tej samej cenie to przesiadłem się całkowicie na Google. Wszystko w jednym miejscu, wygodnie i względnie tanio.

Prywatnie używam iCloud 200GB i na Windowsie OneDrive 15 GB.
Służbowo OneDrive - dają 1 TB z czego mam tam wypchnięte jakieś 700GB.

1 polubienie

Google Drive i iCloud.

Mam OneDrive od Microsoftu. Głównie dlatego, że bardzo dobrze integruje się z Windows 10 i całkiem nieźle ze smartphonami z Androidem. Mam tam też absurdalnie dużo miejsca, bo przy okazji studenckiej subskrypcji MS Office dostalem 1 TB przestrzeni. Aktualnie wykorzystuję 76,5 GB z 1,03 TB, a na tej chmurze trzymam wszystko: dokumenty, zdjęcia i nawet savy z niektórych gier :smiley:

1 polubienie

Opłacam O365 więc główna chmura to OneDrive (1TB). Dodatkowo jeszcze do pracy i własnych projektów Azure (ale to inna chmura niż taka na pliki :wink: )

1 polubienie

+25 GB na Dropbox za free na 6 miesięcy chyba gdyby ktoś potrzebował :slight_smile:

1 polubienie

Przetestowalem wiekszosc “duzych” chmur. Google, Dropbox, Box, OneDrive, Amazon.
Google ma fajne narzedzie - file stream. Ale przestrzen ktora mam jest za mala i jakos nie bardzo mi sie widzi doplacanie zeby zwiekszyc.
Dropbox dziala fajnie. ale to samo co powyzej.
Box - kiedys mialem calkiem spory limit u nich. teraz nawet nie wiem, bo client byl beznadziejny. Dalem sobie totalnie spokoj.
Amazon - nadal uzywam. Z Amazon Prime mam nielimitowane miejsce na zdjecia w maksymalnej rozdzielczosci. I tylko do tego. Plikow innych tam nie trzymam.
No i na koniec to co w ostatecznie wybralem. OneDrive od MS. Zintegrowany z Win10, Dziala na kazdej platformie lacznie z Linuksem (tam sie trzeba czasami pogimnastykowac, ale dziala)
W zwiazku z tym ze mam Office365 dla rodziny wykupione to kazdy z nas ma 1TB wolnego miejsca. Moge tam miec wszystko co wymaga zabezpieczenia i dostepu z kazdego miejsca.
Generalnie polecam OneDrive

3 polubienia

Ja już zostałem tylko z iCloud oraz OneDrive. Do niedawna jeszcze miałem Box, ale przerzuciłem już wszystko co tam miałem na OD.

1 polubienie