☢️ Chernobyl [serial + podcast - dyskusja]

Moze i sie minalem. Chociaz tekst z cyklu “szokujace jeseli jest prawdziwe” albo “nie kupuje tego” raczej duzo miejsca do interpretacji nie pozostawia. Szczegolnie ze to The Sun :wink:
A kto tu politykuje? Jezeli chodzi o moj komentaz z Brexitem to raczej stwierdzenie faktu stanu umyslu 51% ludnosci. Politykowac nie mam zamiaru.
Ja nigdy nie staralem sie byc “poprawny politycznie” w wypowiedziach, i z regoly mowie jak mysle. Pewnie dlatego moj manager w wiekszosci rozmawia z SOC u mnie w firmie a nie ja, mimo ze to w sumie moja dzialka :slight_smile: (kiedys im nawymyslalem z deczka udowadniajac jakimi pajacami sa, a tak sie nie robi przeciez :scream:)

1 polubienie
1 polubienie

Ostatni odcinek miażdży. Jakie to było dobre.

3 polubienia

https://belsat.eu/pl/news/bialoruscy-likwidatorzy-ogladaja-serial-czarnobyl/
Komentarz uczestników…

Mnie ten odcinek już nie “zmiażdżył” jak poprzednie, bo nie było czym (jak ktoś się tematem wcześniej interesował i widział np. film na Discovery), ale to co było do pokazania zrobili bardzo dobrze i ładnie zamknęli całą historię.

Pamiętajcie o tagach [spoiler]. Ja jeszcze nie widziałem odcinka do końca (jestem w 20 minucie), ale dziś w przerwie obiadowej mam zamiar go obejrzeć do końca. Nie mogę się doczekać.

A mnie tak, bo uważam, że zarówno scena w control roomie, jaki i, a właściwie przede wszystkim zasługująca na Emmy przemowa Harrisa były abolutnie fenomenalne i dawno tak dobrego kawałka tv nie widziałem.

2 polubienia

Dzieki za ukrywanie spoilerow. ja bede mogl dopiero obejrzec pozno wieczorem :smiley:

2 polubienia

Odcinek na telefonie, podcast też, tak bardzo gotowy to chyba byłem tylko na konklawe w 2005.

5 polubień

taka ciekawostka, zostawiona też na FB. Warte przeczytania.

2 polubienia

Czasem mi się tak zdarza (mam nadzieje, ze nie tylko mi), że słucham jakiegoś eksperta w danej dziedzinie i od razu podejrzewam, że on bajki pisze. Tak tez było w przypadku tego wywiadu. Kiedy doszedłem do ostatniego pytania miałem już pewność.

Chętnie przeczytam te raporty i postaram się na tyle, na ile to możliwe douczyć, ale za dużo w tych jego wypowiedziach było „co złego, to nie ja”, żeby mu od tak uwierzyć na słowo.

Także dzięki za link, bo zachęca do poczytania czegoś więcej.

1 polubienie

Uczyli mnie na studiach żeby każde źródło sprawdzać dwa razy bo można zacytować farmazon. Tyczy się właściwie wszystkiego, łącznie z tym artykułem. A że raporty w dzisiejszych czasach są dostępne ogólnie to możemy sprawdzać ile wlezie :slight_smile:

2 polubienia

No i jeszcze ta dalsza część, że zginęło tylko 31 osób, czyli oficjalna wersja ZSRR :slight_smile: Gość z tamtego systemu, szkoda prądu na niego.

2 polubienia

Dla mnie to on trochę brzmi, jak fanatyk śniący po nocach o nuklearnej Polsce. Te teksty o niepotrzebnym wyludnianiu tez budzą moje wątpliwości. Dlatego poczytam, żeby na dziada nie wjeżdżać tu bezpodstawnie :wink:

2 polubienia

Nie wiem czy skumałem do końca sens, ale twierdzisz, że energia jądrowa nie jest najbezpieczniejsza z obecnych technologii?

dawno nie widziałem tak dobrego serialu który od początku do końca gniecie w fotel. Historia napisała ten scenariusz. No i jak było bum to ja się wykluwałem akurat i np rodzice mi kiedyś opowiadali jak jodyne rozdawali wszędzie w tabletkach do jedzenia itd, też dostawałem jakieś nieduże ilości. uhh muszę chyba ochłonąć :grin:

1 polubienie

Właśnie obejrzałem serial do końca. Rewelacja. Nie mam slow jakie to było dobre. Po prostu jeden z najlepszych seriali jakie widziałem. Pięknie zrealizowany. Trochę wbiło w fotel. Piec odcinków na totalnie rewelacyjnym poziomie.

2 polubienia

Dziękuję za pospolite ruszenie Wąsaczy odnośnie tego serialu, nie wiem czy tak szybko bym obejrzał bez hype’u tutaj. :grin:

1 polubienie

No to teraz jeszcze przesłuchałem podcast do końca. Jeśli mam być szczery, to serio - jedno z lepszych połączeń do serialu. Jak kończył się odcinek, to nie byłem jeszcze jakoś smutny, bo wiedziałem, że mam jeszcze godzinę tego dobra. Dziś skończyłem wszystko - serial + podcast i… jestem naprawdę pod wrażeniem. Jeszcze nie opadły po wczoraj wszystkie emocje, ale np. rozumiem końcówkę, aczkolwiek ona była dla mnie trochę taka… przerysowana? Wiem, że ostatecznie sam proces nie był odzwierciedleniem tego co się wydarzyło naprawdę, ale… nie przemawia chyba do mnie jednak ta przemowa “reaktor wybuchł, bo kłamstwa”. Trochę w stylu Interstellarskiego “miłość przekracza wszystkie wymiary”. Ale poza tym - bardzo, bardzo dobrze. Wciąż. Każdemu rekomenduję i będę rekomendować. Chyba nawet w tym połączeniu serial + podcast.

Różnica polega na tym, że te “kłamstwa” to trochę przenośnia, podczas gdy “miłość” w Interstellarze to bullshit xD

#Edit
Dodałem spoiler //Paweł

2 polubienia