☢️ Chernobyl [serial + podcast - dyskusja]

Obejrzałem dwa odcinki. Wypas! Włos się jeży jak te ziomeczki wchodzą do zalanych podziemi.

4 polubienia

Z tej książki też jest sporo podobno zaczerpnięte (np. Suicide squad który wypompowali wodę spod reaktora)

1 polubienie

Ponoć 2/3 tego suicide squad żyje do dzisiaj
https://czarnobyl.pl/artykuly/blog/czarnobyl-odc-2-analiza-miniserialu

2 polubienia

Zahartowane chłopaki nie ma co! Jak to możliwe skoro wszyscy tak straszą promieniowaniem?

1 polubienie

Każdy jeden odcinek to jest cholerne mistrzostwo świata. Dziś nie było inaczej. Czapki z głów,

… a już za tydzień finał.

https://twitter.com/clmazin/status/1133194007910076416

Na IMDb najlepiej oceniony serial ever

2 polubienia

Holy Molly… Jeszcze nie widziałem najnowszego odcinka, ale już widzę, że będzie #grubo. Na wieczór zaplanowane. CAN’T WAIT.

2 polubienia

3 polubienia

Jest wiele takich asow jak ci od tych komentarzy. A Ty myslisz ze kto glosowal za Brexitem? (The Sun, Sky Atlantic to dla mnie jednoznaczne ze UK). Ja mam szczescie ze w sumie w wiekszosci spotykam ludzi ktorzy posiadaja mozg i potrafia z niego korzystac. Moja zona juz mniej. Pracuje w szkole jako nauczycielka. I ma niezly przekroj spoleczenstwa. Niektorzy to tacy, ze normalnie mi sie czasem nie bardzo chce to jakos logicznie poukladac w glowie. Po prostu jest wielkie pytanie “Ale Jak???”

1 polubienie

Ja lekko zmienię temat - czy jest zgoda rady osiedla, żeby zamiast krzyczeć “the wire najlepsze” / “tylko breaking bad” / “najlepsze sopranos” to teraz krzyczeć “charnobyl najlepszy”? Discuss.

3 polubienia

Odpowiadam:
Nie widziałem żadnego z powyższych. Tylko “House”. Rzekłem.

1 polubienie

Oj, odświeżę sobie aż chyba House’a niedługo. Na Amazon Prime Video jest akurat…

The Wire dalej najlepszy

3 polubienia

Nigdy nie widziałem The Wire. Potrzeba chyba osobnego wątku na taki temat, dlaczego trzeba obejrzeć jakiś stary klasyczny serial…

1 polubienie

A mozesz sobie krzyczec ile sil w plucach. nikt nie zabroni :sunglasses:

Po obejrzeniu 4 czesci sadze ze to naprawde super zrobiona, bardzo dobra i solidna seria. Osobiscie krzyczec nie bede, ale ja nigdy nie mialem ciagotek do oglaszania jednego serialy “ten jest najlepszy”

Jest co najmniej kilka ktore bardzo cenie, kilka ktore sa naprawde niezle. I jescze kilka innych ktore sa takie sobie, ale swietnie sie przy nich bawie :smiley:

1 polubienie

Panie Orzech, Pan masz na razie co oglądać, Pan nie kombinuj. To raz. Dwa: nie. Czarnobyl nie jest the best ever. Nie oszukujmy się - zrobienie pięciu dobrych odcinków choć trudne, to jednak dużo prostsze, niż zrobienie stu dobrych. A przykład tego, jak trudne jest to drugie mieliśmy dopiero co na HBO.
Poza tym uważam, że choć Czarnobyl jest znakomity, to The Night Of, czy Mindhunter jednak go biją.

EDIT: W sensie, że z jednosezonowców.

Trzy: @Arec myślę, że odrobine minąłeś się z interpretacją tych komentarzy :wink:
Cztery: jak to forum powstawało, to marzyłem sobie, że będzie wolne od polityki. Jak na razie idzie nieźle. Może by to tak zostawić?

2 polubienia

Oj wiem, wiem… Muszę dokończyć najnowszy Chernobyl (jestem w połowie). Mam 7 odcinków Survivora… A jeszcze do tego Blade Runner. Wiem, już nie kombinuję. Nie kombinuję…

BTW. Polityki nie będziemy usuwać, ale starajmy się mieć tolerancje i tak dalej. Usuwać będziemy chamstwo, ale na szczęście - nigdzie na forum go nie widać :slight_smile:

1 polubienie

Powiem tak: po merge’u survivor jest jakiś dziesięć razy lepszy. Tak tylko mówię, jakby Ci się znudziło zanim zacznie się prawdziwa zadyma.

Temat o starych serialach super, tylko… kto to będzie poza mną miał czas oglądać? :smiley:

1 polubienie

Ty chyba nie pracujesz i jesteś już na emeryturze, że masz czas na te wszystkie seriale i podcasty do połykania jednego dnia.

BTW. Dla fanów siedzenia na wiki po oglądaniu Chernobyla, znalazłem to: Czarnobyl Wiki

1 polubienie

Ja pracuje wiecznie w delegacji i do tego po jakieś 20-25 godzin tygodniu. Wiec na brak czasu do przebimbania nie narzekam.

Ale house’a to bym „se kurde” obejrzał kiedyś jeszcze raz. Smutna ciekawostka: Tę piosenkę z końcówki ostatniego odcinka Warren Zevon nagrał wiedząc, że rak zostawił mu tylko kilka miesięcy życia.

1 polubienie