Blender

cześć,

Postanowiłem sie zacząć uczyć blendera. Jakieś wskazówki dla początkującego? Jakaś konkretna taktyka tematyczna? Jacyś wybitne kursy / tutoriale? Poza blender Guru :smiley:

1 polubienie

Piękne w tym forum jest to, że jak widzisz nagłówek nowego tematu to nie możesz mieć pewności czy autor che robić animacje 3d czy zupę krem.

Nie mogę pomóc w żadnej z tych kwestii ale musiałem to z siebie wyrzucić. :sweat_smile:

26 polubień

Najpierw wybierz co konkretnie cię interesuje i skup się głównie na tym – modelowanie, rzeźbienie, animacja, rigowanie czy coś innego, ale najpewniej chodzi o modelowanie.

IMO uczenie się robienia materiałów/tekstur w Blenderze to była strata czasu, bo i tak maluje się modele w Substance Painterze. Mnie najwięcej na początku nauczył jakiś hinduski tutorial, ale nie umiem znaleźć linka, a dziś i tak już byłby zdezaktualizowany. Żałuję też przerzucenia się z Blendera na Mayę na dwa lata, bo nauczyłbym się więcej zostając w jednym sofcie, tym bardziej, że Blender ma dużo więcej tutoriali. Nie umiałem się też w pierwszych tygodniach zdecydować, jakiego silnika renderującego używać, a odpowiedź jest oczywista – Cycles, a nie Eevee. A że początkowo miałem Radeona, to jeszcze o silniku od AMD myślałem, a to dopiero była porażka.

Rady: Jak będziesz obracał obiekty w Object mode zamiast w Edit mode, to pomieszasz osie XYZ.
Koniecznie włącz OptiX.

Dodatkowo ściągnij sobie Pureref do wyświetlania obrazów referencyjnych. Na początku nie będziesz rozumiał czemu sobie po prostu nie wyświetlić kilku obrazków w osobnych oknach w natywnej przeglądarce obrazów, a później nie będziesz umiał żyć bez Purerefa.

5 polubień

Polecam Bosch

4 polubienia

Jeśli chodzi o rzeczy z blendera to polecam smoothie z mango i ogórka. Brzmi dziwnie ale smakuje zajebiście.

5 polubień

Jak chcesz czegoś więcej niż smoothie to zajrzyj tu.

3 polubienia

Albo lidlomix, jesli nie potrzebujesz sie chwalic znajomym, ze stac cie na TM6 :smiley:

1 polubienie

Mam TM6 :stuck_out_tongue: jestescie chuje :slight_smile: człowiek tu chce się rozwijać w modelowaniu 3D i tylko @Voland nie zawiódł :pray:

16 polubień