Biurko XXI wieku

@piotrek69 I jak u Ciebie z biurkiem?

1 polubienie

Nijak. Wróciłem do tego tematu pare miesięcy temu i stwierdziłem, ze to biurko wyglada jak plastikowa zabawka, a nie porządne biurko. Ja razie temat nowego biurka u mnie nie istnieje, bo to, które mam mi idealnie pasuje do reszty chałupy i nie wiem, czy chce mi się na sile szukać czegoś lepszego.

1 polubienie

Temat w sumie okołobiurkowy - ma ktoś doświadczenie z ramieniem do monitora montowanym do ściany?

Chciałem się dowiedzieć czy na coś szczególnie powinienem zwracać uwagę

I dobrze, czegoś takiego trzeba być pewnym.

Ja np biurko, które kupiłem wywaliłem i zacząłem sam budować… powiem Ci, że odnalazłem frajdę w budowaniu swojego miejsca do pracy własnymi rękami. Nie spodziewałem się tego, ale lubię sobie pomajsterkować przy tym jak się okazuje :slight_smile: Staram się, aby było ładne i funkcjonalne. Mam całą masę pomysłów i coś czuję, że to będzie mój pet project na dłużej. Poprzednie biurko, które kupiłem udało się sprzedać z $50 stratą więc praktycznie bez niczego, a zatem przynajmniej nie poniosłem drogiej lekcji :slight_smile:

1 polubienie

Tak, natomiast zastanów się czy na pewno chcesz do ściany. Dla mnie najważniejsza jest regulacja monitora, bez ograniczeń. W przypadku TV temat raczej jest prosty, bo nim tak często się nie rusza. Inaczej sprawa się ma lub może mieć z monitorem, gdyż ergonomia zależy od wielu czynników - czy biurko oferuje regulację wysokości blatu, wysokość krzesła etc. Mając to na uwadze, sam bym raczej nie zdecydował się na wieszanie monitora na ścianie, ale to chyba wynika z tego, że się sporo kręcę przy biurku :smiley:

Druga sprawa - wszystkie dobrze regulowane wieszaki przytwierdzone do ściany będą odstawały… nie ma bata, gdzieś te zawiasy, łożyska i inne przeguby trzeba ukryć. To z powoduje, że monitor od ściany może odstawać skrajnie nawet 20 cm. Wieszaki dające niewielką regulację odsuwają monitor od ściany zwykle o około 5 cm, ale wówczas jest uboga regulacja.

Alternatywą są uchwyty do biurek w standardzie VESA. Sam obecnie szukam jakiegoś dobreo uchwytu na 2 monitory, ale jeszcze nie znalazłem niczego satysfakcjonującego, a przewaliłem tego od groma

Ja nie mam na takie rzeczy czasu. I skilla. W marcu czeka mnie przejście z LIFX na Hue (o czym nie chce rozmawiać) i jak pomyśle o tym, ile z tym będzie j***nia, to mi się słabo robi.
A to biurko to właśnie sprawdziłem, ze dalej jest w preorderze. Także no, może go nigdy nie być :slight_smile:

1 polubienie

Kolego zastanów się nad Hue. Naprawdę zawodzi… ja mam obecnie 30 żarówek i naprawdę dostaję kurwicy ile to razy mam “not responding”. Jest to mega zauważalne na większej przestrzeni. Nijak nie sprawdzisz jakości sygnału w tym gównie. Wszystko niby jest ok, największe odległości między urządzeniami mam ze 2-3 metry, a i tak jest dupa.

Co do biurka i skilla… czasu mam teraz więcej bo to jest mój rok zbierania myśli i pracy według swojego dyktanda, ale… powiem Ci, że nie wiedziałem, że tego skilla mam dokąd nie zacząłem :slight_smile: grunt to być cierpliwym i nie stosować siły, a głowę :slight_smile: wtedy wyjdzie ładnie, równo i z dbałością o detale.

Niemniej jednak to co piszę nie jest aplikowane do 99,8% ludzi bo po prostu odnalazłem w tym frajdę :slight_smile: Sam jak chcę zjeść chleb to raczej nie lecę go piec tylko kupuję, więc po prostu spełniam swoje rzemieślnicze zachcianki :smiley:

2 polubienia

Szukałem ramienia montowanego do biurka, ale jest jedno ALE.

W moim przypadku biurko do sporadycznego home office to również toaletka mojej dziewczyny bo home office przytrafia mi się z 5 razy w miesiącu. Wybór po długich poszukiwaniach padł na Minko. I wszystko byłoby super, gdyby nie fakt że wysokość samego blatu to ~11 cm + łączenie = ~14cm.

Nie znalazłem ramienia które by miało klamrę montażową o takim rozstawie.

Jeżeli masz na to jakieś rozwiązanie to bardzo chętnie posłucham bo montaż do ściany mi bardzo nie leży a wydaje się ostatecznością.

Oj widzę, że będzie mega ciężko. Toaletka jest zbyt ładna oraz ma ruchomy blat, więc żadnego nawiercenia nie zrobisz. Postawienie czegoś na ziemi to jest dramat, klamra spinająca ze względu na ruchomy top też może nie być dobrym pomysłem, a na pewno nie da jej się zamaskować, aby to było estetyczne. Faktycznie zostaje Ci chyba montaż naścienny niestety.

Kurcze… ciężki temat, trzeba pomyśleć chwilę

Lewa strona biurka/toaletki to szuflada więc gdyby znaleźć ramię z odpowiednim montażem - nie ma problemu. Ale nikt nie produkuje nic z takim rozstawem więc zostaje mi ściana.

Zależy mi na ramieniu bo chciałbym żeby monitor mógł podjechać do góry jak Oxana będzie otwierać tę część z lustrem.

Co do ramienia VESA, również kiedyś swego czasu przekopałem pół świata i same szkaradztwa. Dopiero jak trafiłem na fully to poczułem, że to jako tako już wygląda :slight_smile:
Ja akurat na jeden monitor.
https://www.fully.com/jarvis-monitor-arm.html
ale można kupić na dwa
https://www.fully.com/accessories/monitor-arms/jarvis-dual-monitor-arm.html

Patrzyłem na Fully ale problem as above: klamra nie złapie biurka, a nie ma opcji do ściany.

Chyba skończę kombinować i po prostu kupię Ergotrona.

Mam w pracy biurko z “drewna” nie jest najpiękniejsze bo zrobione po kosztach pod wymiar, ale muszę na tym pracować :confused: niestety kiedy mnie nie ma w pracy, używane jest do wszystkiego, daję mu tydzień i będzie miało blat cały porysowany itd, więc pomyślałem o macie ochronnej, ale nie musi to być nic szczególnego, nie używam myszki i innych akcesoriów, używam macbooka tylko. Dobrze jeśli będzie ciemnego koloru i łatwo zmywalna :wink: polecacie coś ?