Biurko i kabele

Cześć Wąsacze,
nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam :sunglasses:

Mam sobie biurko (typowa IKEA, najprostszy blat i nogi), na nim dwa monitory (ekrany), monitory audio, konsole i inne sprzęty. Wszystko sobie ładnie poukładałem, doswietliłem ledami ALE… największy problem to zwisające pod blatem po ścianie kable dłuższe i krótsze i w rożnych grubościach i kolorach. Ocipieć można od tej plątaniny :face_with_symbols_over_mouth: xD

Jaki jest Wasz sposób na wizualne i praktyczne ogarnięcie tego u siebie? Ostatnio znajomy podrzucił mi tę maskownice/koszyk do podwieszenia pod biurko z IKEA. Ale zastanawiam się na ile się to sprawdza i czy nie ma lepszego pomysłu.

Jak u siebie te kable chowacie, żeby to dobrze wyglądało?

1 polubienie

Ja pod swoim blatem posiadam dwie sztuki tego
https://allegro.pl/oferta/uchwyt-kablowy-spacetronik-ergoline-spk-520b-11504584718

Totalnie zero płatających się kabli, mieści to dwie długie listwy sieciowe, zasilacze, kable itp.

1 polubienie

Jest podobny temat, nawet mój :blush:

Ogólnie używam tych maskownic:

https://allegro.pl/oferta/organizer-kabli-maskownica-przewodow-2-6m-kolory-9900753042

Nadają się do organizacji każdego typu kabli, są też dwie grubości. Można to ciąć do odpowiednich długości, a kable mogą też wychodzić w pośrednich miejscach. Czasem robiłem tak, że zbyt długi kabel zwijałem w środku, dzięki czemu wystawała sama wtyczka.
Używam maskownic w podnoszonym biurku, więc mają trochę większe wyzwanie - śmigają bardzo dobrze.

2 polubienia

Ja korzystam z takiego rozwiązania siatki pod biurkiem (było już z biurkiem idasen z ikei) i sprawuje się idealnie, ale nie wiem czy jest do dokupienia osobno

1 polubienie

Nie jest do kupienia. Możesz kupić jedynie koszyk z pierwszego postu.

Kurczę, a taka siatka byłaby idealna :confused:

1 polubienie

A jak wysokość na wtyczki? Jak listwa leży to jest miejsce na takie wyższe kostki? Ja muszę obrócić na bok listwę na tym uchwycie z ikei

Te wyższe niestety mam również bokiem, ale nie przeszkadza to w ogóle, miejsce na to jest