🛡️ Bezpieczeństwo w sieci

Haha no nieźle im tam się pod tyłkami pali. :laughing:

2 polubienia

Oczywiście - tak samo jak Facebook :smiley:

Ludzie pójdą na Telegrama, który nie szyfruje E2E w standardzie.

To już się dzieje :smiley:

“Rewolucja zje swój ogon, historia się powtórzy
Wszystko i nic ulegnie zmianie
Zmieni się wszystko i nic
Równowaga zostanie utrzymana”

wojna to pokój
wolność to niewola

XD

2 polubienia

Tzn. ja słyszałem, że przechodzą na Signala, ale słyszałem o tym z profilu na Twitterze samego Signala xD

1 polubienie

Ja od samego Telegrama xD

Szczerze nie widzę napływu ani tu ani tu :smiley:

1 polubienie

Ja widzę po moich znajomych. W ciągu tygodnia chyba z 15 osób się pojawiło na Signalu.

4 polubienia

Nawet nie wiesz jaki smutek mnie teraz ogarnął. ZAZDRO NA MAKSA. Żeby tak moi chcieli porzucić tego cholernego whatsappa to byłbym najszczęśliwszy na świecie.

1 polubienie

Dziękuję ci WhatsAppie/Facebooku, że do tego doprowadziłeś. Gdy zaczynałem korzystać z Signala jakoś w 2015 roku i pisałem tam przez lata jedynie z 2-3 osobami nie sądziłem że kiedyś dojdzie do takiego momentu jak teraz gdy Signal jest nr 1 w Polsce wśród najczęściej pobieranych darmowych aplikacji na App Store, a z dnia na dzień kolejni znajomi pojawiają się na liście osób z którą mogę w nim pisać.

5 polubień

Ale ludzie o tym nie wiedzą i uważają, że mają bezpieczne, szyfrowane rozmowy ;D

A Signal szyfruje e2e wszystko, nawet rozmowy głosowe :slight_smile:

Niestety nie wszyscy się przesiedli. Mam nadal 3 osoby, które mocno namawiam. Ale chyba zrobię tak jak z FB. Informacja, że od danego dnia nie będę tam dostępny i gdzie można mnie znaleźć. Nagle się okazało, że ten messenger wcale nie taki niezbędny :slight_smile:

3 polubienia

Ja tak zrobiłem z WhatsAppem. Poszedł do wszystkich komunikat, że kasuję konto, dlaczego to robię (skrótowe wyjaśnienie sytuacji z WhatsAppem + co daje Signal) oraz gdzie i jak mogą mnie znaleźć + linki do apki.

4 polubienia

Zrobiłem tak samo. Jedna osoba stwierdziła, że “wymyślam i dlaczego nie mogę korzystać z FB jak normalny człowiek?” :stuck_out_tongue:
Dziękuje FB za odfiltrowywanie takich osób :slight_smile:

8 polubień

tak dla funu moze pchwalimy sie wynikami z

… chyba nawet nie chcę o tym rozmawiać… (bardzo dużo)

1 polubienie

az tak zle?

A to tylko jeden mail :slight_smile:

A to drugi. No więc mówię, no nie chcę chyba nawet o tym rozmawiać :smiley:

image

Ale jedno mnie ciekawi:

Nie słyszałem o tym wycieku

Mam to samo, tez nie wiem co to jest. W sumie mam trzy.