🛡️ Bezpieczeństwo w sieci

Dobra :smiley: Teraz chyba załapałem.

TAK, masz rację: ISP będzie widział IP do którego się podłączysz (a właściwie z którym nawiążesz sesję). Tyle, że będzie widział ten adres tak samo jak widzi obecnie domenę w HTTPS, czyli tylko IP bez URL. To przy obecnym Internecie daje tyle co nic bo w większości przypadków i tak łączysz się do share’owanych CDNów typu CloudFlare. Praktycznie zerowy potencjał do sprzedaży danych.

Nie widzi dalszej części URL jeżeli nie robi MITM.

3 polubienia

ekhem kazachstan ekhem

Kazachstan?

Ano, oni się teraz bawią w stolicy w robienie MITM na całym ruchu sieciowym. I to nie pierwszy raz

1 polubienie

Chiny ostatnio wydziwiały, że nie będzie dozwolone nic co leci po TLS1.3 :smiley:

Tyle, że Chińczycy na serio to mogą zrobić bo ich sieć była budowana z myślą o cenzurze. Na istniejącej infrastrukturze ciężko coś takiego zrobić. Dlatego Ruscy budują tę niby sieć “na wszelki wypadek”; a ten “wypadek” to będzie gdy znów zabrzmi “Wyklęty, powstań ludu ziemi” :wink:

3 polubienia

Ok a więc widzi IP docelowe. To praktycznie to samo jakby widział DNS. To że są cdn oznacza że przypadku niektórych stron nie zadziała reverse DNS. Przyznaje że dla tych stron jest większe bezpieczeństwo. W pozostałych przypadkach - bez różnicy.

#ToNieŻart

I bonusowo, jeden z moich większych powodów do dumy: aplikacja fb nigdy nie została pobrana z mojego Apple ID :smiley:

6 polubień

Ta bitwa jest już przegrana niestety.
Wszyscy patrzą na ręce FB i Googla a są dziesiątki firm które robią sobie co chcą z danymi.

1 polubienie

Ja po migracji na iPhone’a postawiłem sobie za cel maksymalne ograniczenie aplikacji od Google’a i Facebooka. Na chwilę obecną nie mam żadnej. :slight_smile:

2 polubienia

No ja mam instagramka, a co gorsze, zacząłem niedawno dawać googlowi te $18, bo mnie już wymęczyly reklamy na YouTube :frowning:

1 polubienie

Niby płacę za YouTube Premium te £17.99 (bo nie da się korzystać z YouTube bez Premium. :crazy_face:), ale przez to, że Google wysyła te do mnie te gadżety to mi nawet tak bardzo nie szkoda. :smile:

Trochę też pewnie naiwne liczę na fakt, że mnie tak mocno nie profilują. Z drugiej strony wiedzą co oglądam i w co i kiedy gram, więc jestem mocno sprofilowany, dobrowolnie i bez ich wysiłku. :wink:

Zawsze możesz spróbować zmylić algorytmy i obejrzeć sezon MLP :wink:

W ogóle to fajny tip jakiś czas temu odkryłem :smiley:

Subskrybuje za dużo rzeczy ale w sumie oglądam tylko kilka, dlatego co jakiś czas czyszczę całą historię na YT dzięki temu algorytm na nowo jakby się uczy przez co podrzuca mi rzeczy od kanałów, które wieki nie oglądałem, czasami odkrywam coś na nowo.

To tak w kwestii bezpieczeństwa i prywatności :slight_smile:

1 polubienie

Jakby ktoś używał poczty na WP to uwaga :slight_smile:

1 polubienie

Potestowałem. Za $30 rocznie to się w głowie nie mieści, jaką oni oferują jakość. A dla forumowych demonów prędkości, to w większości testów wevpnowy wireguard miażdży Mullvada.
Brać.

3 polubienia

30$ na 6 miesięcy chyba jest?
Na rok jest 40$ z tego co widzę. Chyba, że coś zmienili.

1 polubienie

Ale przecież Whatsapp szanuje i chroni moją prywatność :frowning_with_open_mouth:

2 polubienia