Bardzo duże zużycie ramu przez proces windows które ciągle rośnie

Cześć.
Mam problem, ponieważ proces Windows (host usługi: usługa sieciowa > svchost.exe) zużywa dużo ramu i ta liczba ciągle rośnie.
Jedynie jak go zatrzymam to liczba rośnie od 20 mb w górę aż po 20 minutach robi się z tego 2 GB.
Próbowałem go zatrzymywać, resetować komputer i wyłączać Windows update i to nic nie daje.
Sprawdzałem też sposoby z YouTuba i również nie pomogły.
System zaktualizowany, wszystkie sterowniki pobrane do najnowszej wersji.

Wersja Windows 11 Home
Wersja 22H2
Kompilacja systemu operacyjnego 22621.1344
Możliwości Windows Feature Experience Pack 1000.22639.1000.0


Hej,
Kliknij prawym na ten svchost.exe w menedżerze zadań i z menu kontekstowego wybierz “Idź do usługi” (albo coś podobnego, nie mam komputera pod ręką).

Podejrzewam BITS (które jest osobną usługą - wyłączanie wupdate nic nie pomoże), które można naprawić w taki sposób:

1 polubienie

Czasem pod svhost potrafi wpiąć się koparka, spróbuj przeskanować anti malwarem

1 polubienie

Sprawdziłem BITS i jest wyłączony, powinien być włączony?

Skanowałem już Windows Defenderem, pełne skanowanie jak i szybkie i nic nie wyszło.

Defender nie radzi sobie z malware. Spróbuj przeskanować za pomocą Malwarebytes. Tylko uważaj żeby nie kliknąć przez przypadek triala :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Słyszałem że już nie potrzebne są antywirusy bo jest wbudowany :crazy_face:

Faktycznie znalazło coś :open_mouth:
Zrzut ekranu 2023-03-07 130829
Zrzut ekranu 2023-03-07 131810

2 polubienia

Antywirus nie radzi sobie z malware, bo to inny typ zagrożenia. Nie wpisuje się w tradycyjne schematy, dlatego potrzeba czasem dodatkowych narzędzi.

Tylko żebyś podczas usuwania nie wywalił KMS PICO #pdk :deal_with_it_parrot:

2 polubienia

Myślałem, że problem ustał, ale nie :frowning:
Zrzut ekranu 2023-03-07 140143
Aktualizacja po półtorej godzinie:
Zrzut ekranu 2023-03-07 152825

1 polubienie

Ponawiam, bo nie udało mi się tego naprawić, próbowałem już wielu rozwiązań i nic z tego.
Zrzut ekranu 2023-03-08 205342

Format na pewno pomoże.

1 polubienie

Format zawsze pomaga

2 polubienia

Napisałbym jakiś zart o formatowaniu windowsa, ale za chwile idę resetować iPada, żeby wyczyścić śmietnik w safari.

7 polubień

Windowsa przy odpowiedniej dawce researchu pewnie da się z tego wyciągnąć :smiley:
Dla iPada nie masz Pan żadnej nadziei.

Coś stąd pomoże?

1 polubienie

mialem podobnie na Macu, taki screensaver z AppleTV z filmami tez mial wyciek pamieci, i byly podobne objawy.

Ja nie zapomnę jak 2 razy Firefox mi zagotował kompa w plecaku. Wrzuciłem go w piątek po południu i okazało się, że był wyciek pamięci. Komp zagotowany do 100 stopni, wentylatory ledwo dawały radę, a swap mial 150 GB :rofl:
Po restarcie zrobił to samo już leżąc na biurku.
Od tego czasu nie używam Firefoxa.

Masz. Usunęło się przy aktualizacji bety. Może nawet wcześniej w sumie nie wiem, ale obstawiam, ze jak zabrakło miejsca na autopobranie aktualizacji to się system łaskawie wziął za czyszczenie.
Tak czy siak to debilizm i wkurzenie mi nie minęło.

2 polubienia