Autka kochane

Nie będę ukrywał, że czekałem aż wpadniesz z odsieczą :smiley:

6 polubień

Ja teraz unikam tego i pozytywnego tematu. Za dużo Tesli xD

4 polubienia

Dzięki. Jak ty mnie dobrze znasz.

Nie rozmawiasz przypadkiem z moją żoną?

1 polubienie

Kierownica to rzecz umowna - dla mnie może być i po lewej i po prawej i po środku. Nie robi mi różnicy.

Tylko jak mnie zdenerwujesz, to dzwonię się pożalić. Nic poza tym.

2 polubienia

@Martin_Fox gdybys narzekał, ze za drogo (a będziesz, bo jesteś sobą), to tu masz spełnienie swoich marzeń:

PHEV diesel z zimowymi kołami gratis xD Nawet nie wiedziałem, ze coś takiego istnieje. Tylko tego Ci nikt w PCP nie da, będziesz musiał za gotowke albo oldschoolowo HP.

3 polubienia

Już znalazłem dlaczego nie :rofl:

1 polubienie

wszystko zalezy od ilości ładowarek (tych mocniejszych oczywiscie) po drodze. jak sa to przejeżdżasz w podobnym czasie co benzyna, jak nie to niecały tydzien. problem z ładowarkami z tego jak patrze to jest w polsce w krajach bardziej na zachod jest tego w pytke.

W Niemczech ładowarki sa na kazdym parkingu przy autostradzie i na kazdej stacji, u mnie w okolicy (austria here) w mojej wiosce jest jakies 20 ładowarek publicznych w roznych miejscach a superchargery od tesli są ~5 km od mojego domu.

Ile razy w roku? Jak mniej niż 5x to warto by było policzyć koszt wynajmu odpowiedniego auta. Dla przykładu mnie się dużo bardziej opłaca wypożyczać za każdym razem niż posiadać własne.

Gdybym posiadał dzieciaki to pewnie też bym liczył koszty w podobny sposób, tj. jeżeli 90% czasu jest mi potrzebne auto z zasięgiem 100km a tylko 3x do roku z zasięgiem X, to jaki jest koszt wynajmu + paliwa takiego auta vs kupno auta spalinowego + utrzymanie go przez cały rok.

3 polubienia

A ktoś liczył jakie są oszczędności na paliwie jak się na co dzień tankuje 2x w miesiącu po 40L względem prądu jak się nie ma paneli? Jedno tanokwanie mi wystarcza na około 500km po mieście.

No też to liczę właśnie. Bo może się okazać, że autko na baterie nie jest tak głupim pomysłem.
Zwłaszcza, że na dachu domu gdzie mieszkam mam baterie paneli :rofl:

zgadzam sie tylko trzeba miec ogarnieta wypozyczalnie albo terminy duzo do przodu. Bo wlasnie z dzieckiem mozesz nie moc isc na duze kompromisy a w danym momencie auto jakie bys chcial jest niedostepne.

1 polubienie

Albo mieszkać w mieście gdzie jest wypożyczalni od groma i trochę :wink:
Na wsi rzeczywiście może się nie sprawdzić.

ale to proste jest Teslą po mieście robię 350km tankowanie prądu do 80% starcza na mniej więcej tyle a koszt tego w superchargerze - bo tylko tam ładowałem wychodzi 60 PLN, volvo na taką samą trasę wychodzi jakieś 350 PLN. 52 tygodnie w roku wychodzi Tesla około 3200 Volvo 18k.
wynajem Tesli rocznie 60k PLN leasing volvo 30k + 5k ubezpieczenie + 2k opony + parkowanie + pierdoly
roczny koszt Tesli około 65k
roczny koszt volvo 38k ale że to leasing to dochodzi pierwsza rata 8k i wykup 90k dzielimy przez 3 lata czyli wychodzi nam koszt roczny volvo 70k
czyli mamy kwoty porównywalne. dodatkowo w najmie mam w Tesli (jak wezmę oczywiście) - nie jeżdżę w danym miesiącu, bo wyjeżdżam z polski albo coś takiego nie place wynajmu.
vovlo xc40 t5 rdesign (2019) + wszystkie możliwe opcje, które można było wstawić - jak mi wyceniali 250k wartość (jeśli mnie pamięć nie myli)
tesla 3 dual motor performance (2022) - 350k (taka jest kwota chyba)

wiec na dziś chyba bym brał Tesle:) tym bardziej że jeździ się jak gokartem a to sedan:)

a zapomnialem najwiekszy minus Tesli brak carplay

2 polubienia

no i Y do odbioru w poniedziałek. zobaczymy jaka różnica jest w prownianu z 3 dual motor performance.
decyzja ze biore Tesle juz podjęta tylko czy 3 czy Y. Volvo idzie do sprzedaży, jak ktos reflektuje to bedzie taniej niz na otomoto:)

2 polubienia

Gdzieś była oferta jakieś firmy z chargerami - chyba mi do spamu trafiła - ale proponowali montaż takiego gniazda i instalacji fotowoltaicznych oraz odkup prądu po 1,20 zł/kWh. Dachu mi jeszcze zostało, to może się skuszę… byłby ktoś z Teslą chętny na gniazdko w drodze do Zakopanego, ale nie przy zakopiance? Na hasło “Jestem z forum Pawła i Wojta” kawa gratis :wink: (chyba, że ktoś weźmie własną, to wrzątku użyczę :smiley: )

1 polubienie

Czy to normalne że ubezpieczenie auta w leasingu od zeszłego roku wzrosło mi o 20%?
AC/OC/NW/Assistance, samochód od nowości raczej tylko stracił na wartości, więc czemu ubezpieczenie urosło?
Czy to jakaś lipna akcja i powinienem poszukać na własną rękę taniej?

Zawsze szukaj na własna rękę! Jak będzie znacznie taniej to płacisz 200-300 zł za możliwość zmiany ubezpieczyciela (masz to w umowie leasingu) i zawierasz ubezp sam. Leasing daje tez pule TU, których polisy akceptuje.

Ubezpieczenia generalnie od początku roku nie rosną pomimo inflacji wiec jest szansa ze ogarniesz sobie coś lepszego.

Zwróć tez uwagę czy nowa oferta spełnia wymogi leasingu: zazwyczaj stała SU, brak udziału własnego, brak pomniejszenia SU po szkodzie, wykupiona amortyzacja itd.

1 polubienie

dobra Y jest mega fajny, fajniejszy niż 3:)
wiecej widać z przodu, ale ma mniejszą szybę z tyłu i przez lusterko gowno widać, ale i tak jest zajebisty:)
#teslarox

2 polubienia