Audiobooki

Zbiór polecanych przez nas audiobooków.

Jest to okrojona wersja poprzedniego wątku o audiobookach, który został zdominowany przez dyskusje. Tam też można zadawać wszystkie pytania, a tutaj, dla ułatwienia wyszukiwania, tylko polecajki :sweat_smile:

Dziękuje wszystkim którzy współtworzą tę kolekcje!

Proponowana forma "recenzji*:

  • Tytuł (opcjonalnie tytuł oryginalny lub angielski);
  • Jaka wersja: wydawca, reżyseria, lektor czy superprodukcja;
  • Platforma na której słuchaliśmy książki (opcjonalnie gdzie jeszcze jest dostępna ta wersja);
  • Subiektywna ocena wykonania (np. w skali 1-10, gdzie 10 to najlepsza jakość, a 1 to najgorsza) ;
  • Subiektywna ocena treści;
  • Opcjonalnie można podać gatunek oraz link do źródła / sklepu;

Polecajki z orginalnego wątku będę także wrzucał tutaj:

Kuba (YesWąsowa kolekcja audiobooków)
Mistrz i Małgorzata (Ма́стер и Маргари́та), superprodukcja Audioteki oraz ZNAKu w reżyserii Dariusza Błaszczyka
Przesłuchane na Audiotece
Wykonanie 9/10 (momentami zbyt dużo teatralności)
Treść 8/10

Louisfantom (YesWąsowa kolekcja audiobooków - #2 przez Louisfantom)
Upadek Gigantów - Ken Follett
Superprodukcja Audioteki. Dostępny jako audioserial w ramach Audioteka Klub lub jako trzy części.
Słuchane na Audiotece
Wykonanie: 9/10
Treść: 9/10

Akira (YesWąsowa kolekcja audiobooków - #3 przez Akira)
The Walking Dead
Bardzo dobrze przeczytany komiks czytany przez aktorów(to chyba oznacza superprodukcje ale się nie znam). Chociaż serial widziałem to audiobook mnie bardzo wciągnął. Polecam bardzo do kupienia na publio.pl za 3 x 25 zł (6 tomów).
Treść 9/10
Wykonanie 10/10

Ptyskju (YesWąsowa kolekcja audiobooków - #4 przez Ptyskju)
Uu, fajny temat! Jako fan audiobooków mam wiele pozycji do polecenia :grin: Wszystko mam z Audioteki, bo mam ich subskrypcję.

Blade Runner - Philip K. Dick, superprodukcja.
Wykonanie 8/10
Treść 9/10

Razem Solaris i Niezwyciężony - Stanisław Lem, superprodukcja.
Wykonanie i treść milion/10

Lśnienie - Stephen King, superprodukcja.
Wykonanie 8/10
Treść 7/10

Kwiaty dla Algernona - Daniel Keyes, lektor.
Wykonanie 10/10
Treść 9/10

Anima - Łukasz Simlat, superprodukcja
Wykonanie 7/10 (czasem źle słychać aktorów, wstawki radiowe są reklamą Audioteki)
Treść 8/10 (zakończenie mnie trochę rozczarowało)

Modyfikowany węgiel (a nawet cała seria Takeshi Kovacs) - Richard Morgan, lektor.
Wykonanie 10/10
Treść serii 8/10

Dice - Agata Suchocka, lektor.
Wykonanie 9/10
Treść 8/10

Nasze imię Legion, nasze imię Bob (polecam całą serię Bobiwersum) - Dennis Taylor, lektor.
Wykonanie 10/10
Treść 8/10

franciszek (YesWąsowa kolekcja audiobooków - #6 przez franciszek)
Nie mogę sobie odpuścić.
Harry Potter (seria) w przekładzie Andrzeja Polkowskiego, czytane przez Piotra Fronczewskiego
Wydane przez Pottermore Publishing, do posłuchania w Audiotece, BookBeat i Storytel
Wykonanie 10/10
Treść 10/10 (i nawet z tym nie handlujcie :stuck_out_tongue:)

2 polubienia

Tytuł: Nigdy, nigdy, nigdy
Lektor: Anna Ryźlak
Platforma: Legimi
Subiektywna ocena wykonania: 8/10
Subiektywna ocena treści: 7/10

Powieść obyczajowa o NIEPOSIADANIU dzieci. Pomysł tylko pozornie absurdalny, bo nie ma chyba powieści o nieposiadaniu np. rybek akwariowych. Ale jest to historia o nacisku społecznym na młode kobiety, związkach i przyjaźni. Ciekawe spojrzenie również dla tych, którzy się zastanawiają, dlaczego np. ktoś z rodziny nie chce mieć dziecka. Interesujące, że w powieści mowa jest tylko o aspektach społecznych, nie ma mowy o możliwych komplikacjach związanych z ciążą i porodem, dzięki czemu nie jest to pozycja bardzo ciężka.

4 polubienia