YesWąsowa kolekcja audiobooków

Hej, stwórzmy razem zbiór audiobooków wartych przesłuchania. Taki, żeby nie trzeba było się przekopywać przez długie dyskusje nad wyższością A nad B.

Proponuję trzymać się jednego schematu polecania w którym zawarte powinny być:

  • Tytuł (opcjonalnie tytuł oryginalny lub angielski);
  • jaka wersja: wydawca, reżyseria, lektor czy superprodukcja;
  • na jakiej platformie przesłuchany (opcjonalnie gdzie jeszcze jest dostępna ta wersja);
  • subiektywna ocena wykonania (np. w skali 1-10, gdzie 10 to najlepsza jakość, a 1 to najgorsza) ;
  • subiektywna ocena treści;
  • opcjonalnie: gatunek
  • opcjonalnie link do źródła lub sklepu;

:bangbang: :bangbang:
Edit: Jako, że nie udało się utrzymać tutaj samych polecajek, powstał Nowy Wątek z samymi reckami audiobooków
:bangbang: :bangbang:

Na start:
Mistrz i Małgorzata (Ма́стер и Маргари́та), superprodukcja Audioteki oraz ZNAKu w reżyserii Dariusza Błaszczyka.
Przesłuchane na Audiotece,
Wykonanie 9/10 (momentami zbyt dużo teatralności),
Treść 8/10,

6 polubień

Upadek Gigantów - Ken Follett
Superprodukcja Audioteki. Dostępny jako audioserial w ramach Audioteka Klub lub jako trzy części.
Słuchane na Audiotece

Wykonanie: 9/10
Treść: 9/10

4 polubienia

The Walking Dead
Bardzo dobrze przeczytany komiks czytany przez aktorów(to chyba oznacza superprodukcje ale się nie znam). Chociaż serial widziałem to audiobook mnie bardzo wciągnął. Polecam bardzo do kupienia na publio.pl za 3 x 25 zł (6 tomów).
Treść 9/10
Wykonanie 10/10

3 polubienia

Uu, fajny temat! Jako fan audiobooków mam wiele pozycji do polecenia :grin: Wszystko mam z Audioteki, bo mam ich subskrypcję.

Blade Runner - Philip K. Dick, superprodukcja.
Wykonanie 8/10
Treść 9/10

Razem Solaris i Niezwyciężony - Stanisław Lem, superprodukcja.
Wykonanie i treść milion/10

Lśnienie - Stephen King, superprodukcja.
Wykonanie 8/10
Treść 7/10

Kwiaty dla Algernona - Daniel Keyes, lektor.
Wykonanie 10/10
Treść 9/10

Anima - Łukasz Simlat, superprodukcja
Wykonanie 7/10 (czasem źle słychać aktorów, wstawki radiowe są reklamą Audioteki)
Treść 8/10 (zakończenie mnie trochę rozczarowało)

Modyfikowany węgiel (a nawet cała seria Takeshi Kovacs) - Richard Morgan, lektor.
Wykonanie 10/10
Treść serii 8/10

Dice - Agata Suchocka, lektor.
Wykonanie 9/10
Treść 8/10

Nasze imię Legion, nasze imię Bob (polecam całą serię Bobiwersum) - Dennis Taylor, lektor.
Wykonanie 10/10
Treść 8/10

4 polubienia

Przycupnę, bo wstyd sie przyznac troche ale zadnego audiobooka nie przesluchalem w zyciu!

1 polubienie

Nie mogę sobie odpuścić.

Harry Potter (seria) w przekładzie Andrzeja Polkowskiego, czytane przez Piotra Fronczewskiego
Wydane przez Pottermore Publishing, do posłuchania w Audiotece, BookBeat i Storytel
Wykonanie 10/10
Treść 10/10 (i nawet z tym nie handlujcie :stuck_out_tongue:)

2 polubienia

Tak głupio zapytam, bo mam wrażenie, że audioteka ma to strasznie skomplikowane.
Z tego co widzę, to mogę płacić 19.90 i mieć dostęp do 8k audiobooków (jak netflix).
Ale też mogę płacić 19,90 za jeden audiobook miesięcznie na własność (stała cena zakupu).
I mogę też po prostu kupować wg ceny ze strony.

Czy coś jeszcze? Po co tak? Dlaczego? Co się bardziej opłaca?

Jeszcze to, że w opcji “netflix” wiele nowości i bestsellerów jest niedostępnych, ale można je kupić po 19,90 w dowolnej liczbie miesięcznie, w przeciwieństwie do opcji z limitem 1 szt./mies.

Zgadza się, że jest to skomplikowane, ale z drugiej strony autentycznie można kupować nowości po 19,90, co jest świetną ceną. Co się opłaca to zależy, ja tam w tym “netflixie” nie widziałem nic interesującego, gdy to wprowadzili, ale jeśli słuchasz więcej niż 1 płatna szt./mies. to mimo wszystko opłaca się ten abonament.

No storytel jest droższy, ale ma więcej pozycji jeśli chodzi o model subskrypcyjny.
Choć posiadanie ich na własność jest o tyle fajne, że można przestać płacić, a nadal masz dostęp do tytułów które kupiłeś.

Czemu Audioteka ma to tak złożone? Pewnie chodzi o licencje.
Mi model “netflixowy” się nie spodobał, bo nie było w nim książek które słuchałem w danym momencie. Miałem nawet wrażenie, że wyjątków jest więcej niż rzeczy do słuchania.

Mam wersję z żetonami, czyli 1 książka na miesiąc za 19.99. Świadomość możliwości kupienia przesłuchania bodajże 99% biblioteki Audioteki w niższej cenie mnie przekonała. Ten model u mnie się sprawdza, bo zwykle więcej niż jedną książkę miesięcznie nie słucham. A jak skończę książkę wcześniej to są jeszcze podcasty - wytrzymam kilka dni :stuck_out_tongue_winking_eye:

No jak dziś z ciekawości porównałem, to storytel się chwali, że ma 120k tytułów do słuchania w ramach subskrypcji, a audioteka 8k… więc widać, że model subskrypcyjny nie jest dla nich podstawowym biznesem, raczej mają go, bo wszyscy to mają, to oni też :slight_smile:
PS Jest jeszcze empik, który też ma audiobooki na sprzedaż + dostępne w modelu netflikowym.

Empik ma też bardzo ciekawy błąd.
Jak słuchasz offline na słuchawkach bt i następuje zmiana sieci (cokolwiek: 3g ➞ lte, wifi ➞ lte) to odtwarzanie:

  • cofa się o kilka sekund
    albo
  • przeskakuje do kolejnego rozdziału
    albo
  • cofa się o rozdział
    Dodatkowo (w wersji na airpodsach pro):
  • przerywa odtwarzanie (ale idzie nadal); pomaga szybkie zapauzowanie i wznowienie.

Zgłaszałem, ale nie zareagowali.

1 polubienie

Jeszcze jedno pytanie, bo mamy tu głównie Audiotekę, ale chciałbym tak na szybko podsumować jakie są opcje na polskim rynku:

  • Audioteka (subskrypcja)
  • Audioteka (jedna książka miesięcznie)
  • Audioteka (sklep)
  • Storytell (subskrypcja)
  • Empik (subskrypcja)
  • Empik (sklep)
  • Legimi (subskrypcja)

Co pominąłem? Co warto, a czego nie?

Może jeszcze Audible?
Treści po angielsku ale możesz korzystać w PL.

2 polubienia

Ok, to tak:

  • Audioteka Klub (subskrypcja - 19,90pln miesięcznie)
    Blisko 8000 audiobooków do słuchania bez limitu w ramach miesięcznej subskrypcji, ponad 12 000 audiobooków do kupienia w cenie 19,90 zł każdy, wcześniejszy dostęp do audioseriali, premier i podcastów, które znajdziesz wyłącznie w Audiotece

  • ** Audioteka Plus** (jedna książka miesięcznie - 19,90pln miesięcznie)
    Za najlepsze tytuły płacisz tylko 19,90 zł miesięcznie, wybierasz dowolnego audiobooka z ponad 8.000 tytułów, co miesiąc otrzymujesz punkt, który łatwo i wygodnie wymieniasz na audiobooka. Masz trzy miesiące na wybór audiobooka, na którego przeznaczysz otrzymany punkt.

  • Audioteka (sklep)

  • Storytel (subskrypcja - 34,90pln miesięcznie)
    Ponad 100 000 audiobooków i e-booków po polsku i angielsku w Twoim telefonie. Możesz słuchać również offline.

  • Empik (subskrypcja - 39,99 pln miesięcznie)
    Tysiące audiobooków i ebooków dostępne w Twoim telefonie - 31 000 e-booków
    i 25 000 audiobooków oraz podcastów.

  • Empik (sklep)

  • Legimi (subskrypcja 39,99pln miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy lub 44,99pln miesięcznie bez umowy)
    Ebooki + audiobooki bez limitu. Wybierasz spośród 75000 książek (niestety, nie udało mi się znaleźć informacji ile jest audiobooków).

  • Audible (subskrypcja):

    • Audible Plus: $7.95/month: listen all you want to thousands of included titles in the Plus Catalog.
    • Audible Premium Plus - 1 Credit: $14.95/month: includes the Plus Catalog + 1 credit per month for any premium selection title.
    • Audible Premium Plus - 2 Credits: $22.95/month: includes the Plus Catalog + 2 credits per month for any premium selection titles.
    • Audible Premium Plus Annual - 12 Credits: $149.50/year: includes the Plus Catalog + 12 credits a year for any premium selection titles.
    • Audible Premium Plus Annual - 24 Credits: $229.50/year: includes the Plus Catalog + 24 credits a year for any premium selection titles.
4 polubienia

Jeszcze Bookbeat:
Wybieraj wśród stale rosnącego katalogu naszych audiobooków i ebooków. Możesz słuchać też audiobooków w języku angielskim.
Od 19,99

1 polubienie

niby tanio, ale szału w ofercie nie ma (a przynajmniej w mojej opinii - podobnie jak w empiku)

Polecam prosty i raczej działający trick na zbicie ceny. Piszesz na support, ze mieli promocje na 99$ za rok Premium Plus i ze chętnie byś dołączył, ale za taka cenę. Mi ktoś życzliwy umożliwił taka opcje i jestem :slight_smile:

3 polubienia