Audiobooki, czyli księgarnia do samochodu

Bon żur.

Niedawno @pawelorzech wspominał o audiobookach w kontekście apek podcastowych, m.in. Castro oraz Overcasta. Ja mam tymczasem pytanie - gdzie kupujecie te książki? Czy kupując audiobook przez iTunes można go sobie wyrzucić jak mp3jki w dowolne miejsce po pobraniu, czy korzystacie z innych sklepów? Zdaje się że usługi takie jak Legimi, Lekton, Audible itd korzystają ze swoich aplikacji i playerów.

Innymi słowy, gdzie najlepiej kupić, lub gdzie wy lubicie kupować, audiobooki, żeby ich sobie tam posłuchać. I pytam, gdzie kupić, a nie skąd wziąć, bo skąd wziąć to się domyślam :wink:

1lajk

Audioteka ma fajny program - za 19.90 miesięcznie dostajesz 1 kredyt, za który możesz wybrać dowolnego audiobooka z ich katalogu na własność. Zebrałem w ten sposób całą trylogię husycką (superprodukcja Audioteki), którą szczerze polecam.

Do tego - Storytel oferuje model abonamentowy, podobny do Spotify/TIDAL.

1lajk

No tak, tylko moje pytanie rozbija się o kupowanie audiobooków na własność w postaci mp3, które mogę sobie zuploadować do Overcasta :slight_smile:

W Audiotece możesz pobrać kupione audiobooki w formie mp3.

Jeżeli szukasz konkretnych audiobooków to upolujebooka.pl również obsługuje śledzenie cen audiobooków. Wtedy kupujesz tam gdzie najtaniej.

2lajki

Wszystkie strony z ebookami praktycznie… jakieś publio, ebook point, ravelo, empik

Ja robię dokładnie to. Audioteka za 19.90 miesięcznie.

2lajki

@MrCloudancer Taki follow up - z audioteki też można mp3 ściągać. Ja słucham z ich apki.

1lajk

@jurek_zurek Czyli płacę dwadzieścia pieniędzy za miesiąc i mogę sobie pobrać w mp3 to, co chcę? :open_mouth: Czy tylko tę książkę co mam ją za darmo?

Płacisz 20 i możesz pobrać jedna książkę miesięcznie.

Ok, teraz rozumiem. To i tak dobry deal, audiobooki z tego co się orientowałem kosztują trochę więcej.

1lajk

Mi chodzi, że możesz pobierać jak kupisz mp3. Nie używam ich opcji subskrypcyjnej.

1lajk

Mam abo w Audiotece. Za 19,90 masz jedną książkę miesięcznie. Ich stara aplikacja jest spoko. Nowa durnieje, jak słucham na przyspieszeniu przez słuchawki bt (dźwięk jest brzydko zniekształcony).
Dodatkowo okresowo korzystam ze Storytel. Normalnie 29,90 ale jak robisz sobie przerwę na kilka miesięcy to kuszą Cię miesiącem za 0,99 #cebula.
Niedługo przetestuję Empik GO.
Legimi mnie odstrasza wyglądem aplikacji i koniecznością wiązania się na długi abonament. W pierwszej kwestii coś się zmieni, zapowiedzieli redesign aplikacji.
Czasem używam Audible, jak im się trafi oferta na powrót (np. 5$ zamiast 15 na miesiąc).
Nie polecam kupowania w innych księgarniach, zdażyło mi się, że pliki były źle otagowane i odtwarzacz mylił kolejność rozdziałów.
Lecton od Audioteki (abonament) jest spoko i w wyglądzie i w działaniu, ale oferta mizerna (z mojej wishlisty nie znalazłem nic).
Generalnie wszystko (nawet z Audioteki) wrzucam via GDrive do Bound - nic lepszego nie znam, a wierzcie mi, że przetestowałem wiele.

2lajki

I to mi się podoba. Tym bardziej, że przy regularnym natłoku podcastów czas na więcej niż jedną książkę trudno by mi było wygospodarować. Pięknie dziękuję :slight_smile:

Też polecam jeśli ktoś chce mieć na własność :smiley:

1lajk

Osobiście nie lubię słuchać podczas jazdy - do tego stopnia, że nie mam nawet piosenek na karcie przeznaczonej do auta. Są tam za to znane i znane mniej utwory głównie instrumentalne - music theme z gier, filmów, aranżacje smyczkowe (albo cover - vide Grupa MoCarta, 2Cellos, Taylor Davis)…
Mogą to być utwory spokojne, jak lofi, bylebym nie musiał jeszcze dodatkowo angażować się podczas jazdy.
Bo dla mnie jazda ma być odprężeniem , a nie podwójnym skupieniem (a w konsekwencji rozpraszaniem uwagi)

Pewnie, jeżdżąc za dnia, szczególnie po WWA, też wolę sobie zapuścić np muzykę filmową. Jestem jednak w takiej sytuacji, że codziennie ok 4:00 spędzam prawie 40 minut za kółkiem, i to na drogach, na których w tych godzinach nie ma żywej duszy. I to jest dobry moment, żeby sobie posłuchać podcastu czy książki.

Ja z Chorwacji wracałem, nocą, przy takiej muzyce - ~1000 km bez uczucia zmęczenia. Nie dałbym rady słuchać jeszcze czegoś dodatkowo. A radio po węgiersku albo słowacku to już byłaby tortura…

jak możesz pobrać mp3 i wgrać potem w overcast? Przez ios tego nie da sie chyba wygodnie zrobić i przez to łatwiej jest ogarniać to przez aplikacje?

1lajk

Z tego co zrozumiałem to robi się to przez stronę internetową Overcasta.

1lajk

Musisz mieć premium. Potem wgrywasz pliki poprzez stronę overcast.fm. Niestety nie działają wtedy tagi.

2lajki