Apple 🍏

Jakiej przegladarki uzywales wczesniej ? Chcialem calkowicie przejsc ba safari ale strasznie laguje :disappointed:

Wygląda nieźle ale kilka rzeczy mogli by poprawić, np. rozmiar tekstu, w jednym miejscu zmniejszyli font i ładnie to wygląda, za to notyfikacje takimi wołami że głowa mała :smiley: ikonka od launchpada to też jakiś żart, nie wpadł bym też na pomysł żeby kliknąć na godzinę żeby dostać się do notyfikacji :man_shrugging:t3: Ogólnie to jakieś szczegóły które łatwo poprawić ale wydaje mi się że już przy betach mogli to zrobić

No tak, te notyfikacje są w dziwnym miejscu i w sumie brakuje mi opcji przypięcia ich na stałe.

w gnome 3 tak jest od zawsze, ukradli z linuxa miejsce na powiadomienia!1!oneone

Na Linuxie migiem zrobić taki trick że rezerwowalem kawałek ekranu i np przypinalem tam komunikator, i - to najważniejsze- żadne inne okno nigdy nie mogło go przykryć. Tzn że jak robiłem w innym programie full screen to on się rozciągał tylko do tego zarezerwowanego obszaru, ale nigdy go nie przykrywał. Na żadnym innym systemie nigdy nie byłem w stanie powtórzyć takiej konfiguracji. Podobny efekt jest jak ma się dwa monitory, one są niby jednym pulpitem ale menedżer okien jest świadom że to są dwa oddzielne obszary.

1 polubienie

Wszyscy chwalą: Dave Lee, Rene Ritchie, Matthew Moniz, Nilay Patel i Dieter Bohn z The Verge. Dawno już nie wiedziałem takiej jednomyślności przy okazji testów.

M1 zamiotło rynek. To jest po prostu kosmos co zrobil ten chip.

1 polubienie

Sprawdzałem dzisiaj testy gier. Wymiatają gry, które ledwo chodzą na nowym lapku syna z Ryzen 5 i Radeon MD 560 :man_facepalming:

2 polubienia

jakbym kupował to na pewno 8-core GPU MBP Air

1 polubienie

Jeśli M1 działa tak jak ludzie piszą i widać na recenzjach + bateria to jest to cios w #ipadonly! Albo raczej wreszcie realna alternatywa przy zastosowaniach do jakich ipadonly się nadaje.

Jak czytanie dłuższych rzeczy?

Osobiście nie uważam, że to uderza w iPad only. To raczej uderza w sprzedaż komputerów z procesorem intela. Najzwyczajniej w świecie zupełnie się już ich nie opłaca kupować.

6 polubień

Zgadzam się - jednak grupa docelowa użytkowników iPad to nie ta sama co Macbook Air.
iPad daje możliwość odpięcia klawiatury, ma obsługę rysika (dla niektórych to must-have) itp.

2 polubienia

Nie do wszystkiego się póki co nadaje

1 polubienie

przekonały mnie nowe tapety :face_with_hand_over_mouth: są obłędne!

Mam teraz na iP i iM tą samą, “artystyczną” z drogą wzdłuż wybrzeża, ze zmieniającym się oświetleniem. Jakie to jest dobre!

1 polubienie

Jeśli komuś po aktualizacji magicznie przestało działać Continuity i Handoff na Macu to wylogujcie się całkiem z iCloud/AppleID i zalogujcie ponownie :slight_smile: Pozdrawia człowiek który zmarnował godziny na rozwiązanie tego problemu. It just works™.

2 polubienia