Apple zaprezentowało nowego iPhone SE 2020

Racjonalny człowiek we mnie mówi, że mój kolejny telefon nie może kosztować więcej niż właśnie 500 dolarów (czyli ten za 400 + dodatkowa pojemność). Nieracjonalny ja oczywiście pewno wyda znowu 1200 dolarów na nowy telefon, ale to, że w końcu jest dobre, szybkie, świetnej jakości urządzenie z tym niskim pułapie cenowym to świetna sprawa.

3 polubienia

W październiku kupiłem 11 pro max, w styczniu żona wymieniła telefon na 11. Szczerze to trochę żałuję, że nie kupiłem 11 sobie. Jednak 11 jest najrozsądniejszym wyborem w relacji jakość do ceny. Mam nadzieję, że następnym razem mój racjonalny człowiek weźmie górę i kupi coś tańszego ale z tym może być ciężko :man_shrugging:

Wczorajsza premiera SE 2 utwierdziła mnie w przekonaniu, że teraz tym bardziej nie ma sensu sprzedawać swojego 8 Plus, którego mam ponad 2 lata… Co ja teraz za niego wezmę - 1400pln?

ja mam tak z iphonami. Jeśli miałbym go kupować na 2 lata to brałbym tylko używane. A tak mam założenie, że telefon musi być ze mną ponad 3 lata (najlepiej 4). Wtedy cenowo wychodzi ~ tyle co 2x tańszy android a na szczęście (i dopóki tak jest) w takim przedziale czasowym ten sprzęt się jeszcze tak bardzo nie starzeje (albo inaczej - działa bardzo podobnie jak w momencie zakupu - wyjątkiem jest bateria, którą w tym okresie wypada wymienić).

Ale ja używam tego narzędzia bardziej do pracy i ew jakieś gierki, yt, muzyka niż do foto czy wideo. Chyba tylko w tym zakresie inflacja jakości jest najwieksza.

4 polubienia

Mam tak samo - 8 Plusa używam do nauki, pracy i czasem rozrywki. Przykładowo pisałem na nim sporo do magisterki, do licznych zaliczeń na uczelni et cetera. Czuję, że w pierwszej kolejności zmianie ulegnie mój 4-letni MacBook Air, aniżeli iPhone - bo jeśli nie widać dla mnie różnicy to nie widzi mi się w obecnej sytuacji dopłacać 2,500 pln do 11/11 Pro.
Znaczy się - różnica będzie pewnie znaczna w prscy urządzenia, zdjęciach, będzie Face ID et cetera, ale to, co oferuje mi 8 Plus po dwóch latach nadal jest na bardzo wysokim, zadowalającym mnie poziomie. Przez chwilę chciałem go zamienić na iPhone XR, ale… Chyba nie ma sensu taka przesiadka.

Ja korzystałem z 8 plusa jakoś od 2017 roku i z 3 miesiące temu nie tracąc jeszcze tragicznie na wartości podmieniłem go na Xs i już z nim mogę siedzieć trochę dłużej. Mam FaceID, mam bezramkowy ekran, mam czytanie tagów NFC i to mi wystarczy :smiley: Nie potrzebuję najlepszego możliwego aparatu (chociaż zdjęcia nocą bym docenił), a zdecydowanie nie chcę płacić 5k+ za telefon. A wracając do tematu SE, to myślę, że będzie sprzedawał się wyśmienicie, w końcu mamy czasy gdzie oneplusy kosztują $999…

nikt tu chyba jeszcze nie wspomniał o ważnej rzeczy, iPhone SE za 2199 zł ma ładowanie indukcyjne (a mógł nie mieć, z racji bycia budżetowcem) i szybkie ładowanie >18W

2 polubienia

i dual-sim… A mój XR tego nie ma… :sob: :sob: :sob:

Jak to, twój XR nie ma dual sima? xD Mój ma :sweat_smile: :rofl:

Przeczytałem dual-sim i miałem nadzieję, że to jednak nie e-sim… :frowning:

1 polubienie

Nie wiem naprawde jak moze sie to podobac, oczywiscie kwestia gustu ale przod telefonu z tym starodawnym ekranem to chyba pamieta czasy zjednoczenia starozytniego egiptu! Tanszy od nowego OnePlus bo poprostu oneplus jest lepszy hehe :wink:

Dla mnie to idealne rozwiązanie, jak na wyspach wygląda sytuacja z esim?

1 polubienie

Bardzo średnio. Nie robiłem dużego researchu, ale ma chyba tylko jedna sieć i to w jakiś kosmicznie drogich pakietach.

EE ma w abonamencie £10 plus £7 za esim.

Za podstawowego esim dodatkowo 7 funtów? :expressionless: Czy za dodatkowego, np. do apple watcha?

Za dodatkowego. Zwykłego można wymienić na esima za darmo. W każdym abonamencie. Nie tylko w tym za £10.

10 za najtańszy abonament i dodatkowo 7 za esim do apple watch.

Sytuacja w UK z e-sim wygląda tak, że wolałbym “prawdziwy” dual-sim. Sprawa się jeszcze bardziej komplikuje jak chce jako drugi podpiąć numer z Polski.

Chyba tylko Orange Flex oferuje w miarę łatwy e-sim?

Ja miałem EE abonament (e-sim) + apple watch esim + polski numer na sim i działało bez problemów.
Aktualnie mam vodafone UK sim + orange flex esim + apple watch esim i rownież działa.