Apple Watch - temat ogólny i dyskusja

Używasz tego licznika kroków, to natywna aplikacja fitnes/zdrowie nie liczy poprawnie kroków?

liczy może i poprawnie, ale z P++ mam ustawiony widget na głównym ekranie i widzę liczbę kroków od razu

1 polubienie

„Komplikacja” z timerem jest bardziej przydatna niż mogłoby się wydawać.

1 polubienie

Jeśli ktoś się jeszcze uczy bądź ma jakiś harmonogram zajęć, który powtarza się co jakiś czas polecam apkę Timetable.
Mega przydatna nie tylko na zegarku, ale także na innych urządzeniach od Apple. Ma prześliczne widgety i praktyczne komplikacje, możliwość ustawienia powiadomień i zadań. Ja jako licealista mogę polecić z ręką na sercu :wink:

3 polubienia

@_jakub nauczycielowi się przyda?

1 polubienie

Myślę, że tak. Dodawanie zajęć do planu lekcji jest dość intuicyjne. Poza nazwą samego przedmiotu (bądź klasy, z którą ma się zajęcia) oraz widełek godzin ich trwania, można dodać więcej szczegółów. Ja np. do szczegółów dodaję numer sali i piętro. Zarówno dla ucznia i nauczyciela apka powinna się dobrze sprawdzać. Dla mnie idea sprawdzenia jaką lekcję mam za chwilę, jedynie poprzez spojrzenie na nadgarstek, jest przecudowna.

2 polubienia

Rozwiązywałem ten problem dodając zajęcia na uczelni do kalendarza i potwierdzam - takie info w zegarku jest najlepsze.

1 polubienie

Można też i tak, ale ja jakoś wolałem oddzielić szkołę (dzięki Timetable) od życia prywatnego (które planuję w domyślnym kalendarzu). Można się bawić w dodawanie wydarzeń do różnych utworzonych kalendarzy, ale ja nie widziałem w tym sensu

1 polubienie

Zrobiłem sobie kalendarz “uczelniany” i udostępniłem go żonie - zjazdy miałem nieregularnie w weekendy.

1 polubienie

A to akurat atut takich kalendarzy, sam nie raz dodawałem eventy do wspólnego kalendarza :grin:

Wracając do Timetable – udostępnianie swojego harmonogramu nie jest takie łatwe. Trzeba niestety wykupić Pro Upgrade za 8,99 zł (jest to zakup jednorazowy, na szczęście) i wyeksportować plik…

1 polubienie

Apple Pay działa. Wyglada na to że winę ponosi accesive Touch

4 polubienia

Działa wam Authy? Mi już drugi dzień z rzędu wywala aplikacje jak tylko kliknę w jakiejś powiadomienie. Na iPhonie działa normalnie.

Dzięki Tobie zorientowałem się, że jest Authy na AW - i tak, działa mi bez problemu (AW5 LTE)

spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie na zegarku

2 polubienia

Reinstall naprawił, że nie wywala już apki. Walczę teraz z tym, żeby apka na watchu (AW5) widziała dodane konta, bo wyświetla komunikat “No accounts yet” - na iPhonie nadal działa.

Nawet nowo dodane konta nie przerzucają się na watcha.

Edit: Wyłączenie zegarka nie pomogło

Po kilku miesiącach z Apple Watch powrotem jedno - wqrwia mnie, że muszę ręcznie wybierać aktywności bo automatycznie nie potrafi rozpoznać np chodzenia.

To jednak garmin pod tym względem był dużo lepszy.

2 polubienia

Ale jak nie potrafi?
Po 5/7 minutach spaceru pyta czy chodzisz przecież?

Nie wiem, nie patrze na niego co chwilę :joy:

Garmin po prostu wiedział i liczył bez mojej ingerencji, a tu bieda. Głupie to.

A potem efekt taki, że po dniu łażenia mam wg zegarka 14 minut aktywności. Trochę żałuję tego zakupu i zastanawiam się nad sprzedażą Apple Watch i powrotem do garmin, bo nic nie ma tu takiego co by mnie jakoś pociągało.

Place telefonem (jest wygodniej niż wykręcać rękę), odblokowanie pyskiem więc zegarek niepotrzebny, muzyki czy podcastów słucham z telefonu a nie zegarka…

A garmin umiał rozpoznać kiedy chodzę czy biegam i wytrzymywał dwa tygodnie na ładowaniu z używaniem gps a nie dzień jak Apple Watch.

Więc albo nie odkryłem jeszcze tej magii zegarka albo nie jestem targetem.

Bierz Garmina i sobie nie utrudniaj :rofl:
Jeśli wolisz, to nie ma się nad czym zastanawiać :man_shrugging: