Apple Watch - temat ogólny i dyskusja

Mogę tylko potwierdzić to co napisali użytkownicy powyżej. Na najnowszym WatchOS wszystko działa bez zarzutu. W moim odczuciu bateria działa tak samo jak na poprzedniej wersji. Wydaje mi się że jedynym wyjściem jest postawienie zegarka na nowo z nowo wgranym softem.

Teraz zauważyłem że na watchos 6 mam problem z wybudzeniem zegarka. Trwa to kilka dobrych sekund

Postawiłem od zera system na zegarku. Bateria wróciła do normy i w ciągu całej doby schodzi mniej niż połowa (series 4).

1 polubienie

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj - czy ma ktoś jakieś dobre doświadczenia ze szkłami/foliami na Apple Watcha - jest na rynku coś wartego polecenia?
Czy może w ogóle lepiej się w to nie pchać?

1 polubienie

Jak folia to tylko Rock z Allegro. Za 20 pln masz 2 sztuki. Mam już drugą (pierwsza uratowała przed głęboka rysą) i bardzo sobie chwale.
Na Allegro do wyrwania na spokojnie. Szczerze polecam. Używam razem z @neqson

1 polubienie

Jak na aw3 miałem Skinomi i była spoko (choć miała swoje wady). Na aw5 mam folie z Ali Express i jestem bardziej zadowolony niż z markowego Skinomi ale ta też ma swoje wady.

1 polubienie

Bartek dobrze mówi folia rocka dobra cena i jakość ewentualnie ja znalazłem chińczyka co sprzedaje folie rocka Pod inna nazwa trochę taniej ale jednak warto kupić i mieć już

1 polubienie

Magda ma taką i zadowolona z niej bardzo. Bo nachodzi ładnie na rogi urządzenia też, a nie sam ekranik. BDB.

Wydaje mi się, że to będzie dobre miejsce na to pytanie. Za kilka miesięcy moja żona będzie obchodzić kolejne urodziny. Wspominała, że chciałaby Apple Watcha. I tu pytanie - series 3 czy 5? Dodam, że nie jest żadnym technologicznym geekiem więc nie musi mieć wszystkiego, co najnowsze. Co polecicie? Co ma 5, czego nie ma 3 i czy warto dopłacać?

PS. I pytanie od niedoinformowanego laika - gdzie jest seria 4?

A ja już parę miesięcy używam bez i ani jednej ryski.

brałbym na twoim miejscu serie 4, chyba, że w fajnej cenie znajdziesz serie 5. nie opłaca się raczej dopłacać, pomiędzy serie 4 a 5 różnica to kompas i always on display. 5 posiada te funkcje. serie 3 bym nie bral, bo niestety często zdarzały mi się na nim przycięcia animacji, spadki wydajności, czego w series 4 nie mam.

EDIT. Series 3 miałem od czerwca 2017 do września 2019. Dopóki nie kupiłem series 4 to nie sądziłem ze 3 jest taki zły, ale to pomiędzy nimi jest ogromny skok. W szybkości jak i w wyglądzie (zmniejszone ramki wokół wyświetlacza)

3 polubienia

Używam 4ki ponad 8 miesięcy i złego słowa powiedzieć o niej nie mogę. Obecnie chyba najlepszy stosunek cena/jakość. Do 5tki imo nie opłaca się dopłacać bo za mało nowości wniosła.

3 polubienia

Ja z kolei uważam, że 5-tka wniosła bardzo dużo i warto kupić dla always on display, natomiast… na razie bateria przez AOD jest na tyle słaba, że wahałbym się. Sam mam 4-kę i nie przesiadłem się ze względu na baterię właśnie. 6-tka pewnie nie będzie miała już tego problemu.

Ponadto pamiętajmy, że w 5-tce doszły nowe koperty. AW już dawno przestał być tylko gadżetem elektronicznym. To już jest element ubioru.

4 polubienia

AW5 krócej trzyma na baterii niż 4 - to fakt. Użytkownicy czwórek chwalą się, że trzyma dwa dni lub ponad - ja na piątce nie jestem w stanie dojechać od dziś rano do jutrzejszej nocy na jednym ładowaniu z AOD…

… problem w tym, że wyłączenie AOD praktycznie nie wpływa na czas baterii, serio… z AOD dzień kończę przy około 55-50% baterii, z wyłączonym AOD różnica była marginalna, wręcz statystycznie pomijalna, nie skoczyło nagle np. do 70%, tylko było w tych samych granicach co zawsze…

tym niemniej polecałbym brać w tym momencie AW5 lub 4, nie bawić się w 3

zastąpiła ją bezpośrednio seria 5; u resellerów są dostępne jeszcze egzemplarze 4, ale w Apple Store oficjalnie 5 już zastąpiła 4, za to seria 3 ze względu na stary design potaniała i jest teraz entry-level modelem

3 polubienia

Orientujecie się czy jest opcja na ustawienie języka zegarka na angielski, ale w jakiś sposób mieć polskie odpowiedzi w sms/messenger itp?

Wydaje mi się, że nie ma takiej opcji bo musiałem zmienić język na polski żeby mieć możliwość odpowiadania po polsku.

Wejdź do rozmowy z daną osobą w wiadomościach i przestaw klawiaturę na polską. Może to pomoże.

W sumie po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że nie ma sensu kombinować i musze trzymać watcha po polsku. Jak jest po angielsku to dyktowanie domyślnie nasłuchuje angielskiego.

Możesz też wybrać język przez force Touch na ikonce mikrofonu przy odpowiedzi.

1 polubienie

Po przesiadce na iPhone zastanawiam się teraz nad zakupem AW. Doszedłem do wniosku, że używane S3 za +/- 750 złotych to dokładnie to, co chcę, ale mam w sumie jedno pytanie. Jako, że jestem leworęczny, to zegarek noszę na prawym nadgarstku - czy da się jakkolwiek korzystać z Digital Crown i przycisku w takim ułożeniu? Czy da się np. zapiąć paski na odwrót, obrócić ekran i mieć “kontrolki” po lewej?