Apple Shortcuts - pytania

Wąsy płci wszelakiej - czy ktokolwiek ma skrót który sprawdza aktualny czas i robi coś w zależności od aktualnej godziny i może się podzielić tym jak zrobić takiego IF?

Do absolutnie głupie ale chyba trzeba bawić sie formatem daty i zrzucaniem na liczby coś w stylu

Ten format daty jest HH jak coś

Edit: format powinien być H a nie HH

1 polubienie

Nie chciało mi to działać, ale idąc tym tropem zrobiłem tak:


Nawet nie jest to takie głupie.

1 polubienie

Jakby kogoś to interesowało, to lista x-callback-url apek do używania w shortcuts :slight_smile:

stworzyłem shortcut na ipadzie. Prosty menu, które w zależności od odpowiedzi wykonuje akcje.
Wyszerowałem sobie ten skrót do iphona i tam stworzyłem personal automation, że ten skrót ma się odpalać o określonej godzinie.
I skrót się uruchamia zgodnie z automatyzacją ale na ipadzie a na iphonie nie. Jaka jest za tym logika? Muszę stworzyć skrót na iphonie, żeby automatyzacja uruchomiła się na iphonie?

1 polubienie

jestem tempy z tej automatyzacji i shortcutów applowych. ale spróbuje zrobić sam tylko niech ktoś zaczepke podrzuci.

co jest do zrobienia:

po wciśnięciu action butona na apple watchu ma sie zrobić:

  1. odpalić appka z treningiem outdoor run
  2. odpalić playlista “run forest run” - jest ściągnięta do offline wrazie co na watchu (ma kartę też wiec se dociągnie jakby co)
  3. włączyć always on na zegarku
  4. zablokować aplikacja na ekranie treningu żeby przypadkowe wciśnięcia korony, buttona z prawej, action butona nic nie zrobiły

i jak skończę bieganie to niech wszystko wróci do starych ustawień - wystarczy wyłączyć w sumie always on

wogole czy to wykonalne jest?

jak ide pobiegać to iphona nie zabieram

to i to możesz zrobić z poziomu automatyzacji osobistych
When I start/end any workout → Turn Always On On/Off

analogicznie mam jak kończę workout

ale 1-4 na szybko sprawdzane da się zrobic jak poniżej, zapisujesz to jako shortcut, a potem do action button podpinasz ten shortcut

2 polubienia

dzieki ci dobry czlowieku:)
zaraz ogarniam:)

zrobione, ale się namęczyłem, żeby to tak zrobić - jest to dla mnie totalnie nieintuicyjne, sam bym poległ:)
jutro o 6:15 test:)
dzięki @kamilstec

2 polubienia

i jak, zadziałało? bo już 8:45

1 polubienie

zadziałało, ale coś sie zjebawszy - pewnie moja wina :slight_smile:
always on sie wlaczylo
bieganie sie odpalilo
playlista sie odpalila
zalockowal sie, ale na ekranie playlisty a nie biegania i żeby wrócić musiałem water locka zdjąć i później sie jebało bo mam za luźny pasek

to pewnie wystarczy w shortcucie zamienić kolejność zdarzeń, najpierw odpala audio, potem bieganie i jak zalockuje to na workoucie

można też dla pewności między zdarzeniami dodać np wait 2s

1 polubienie

jutro znowu sprawdzę po zmianach. dzięki:)
i przy okazji zmienię pasek z oryginalnego na jakiegoś tech protect

jest lepiej:) ale pasek tech protect jest kupa jeśli chodzi o bieganie. wracam do oryginalnego:)