Aplikacja do zapisywania i oceniania książek, filmów, gier

Hej!

W ramach uporządkowania swojego cyfrowego życia, szukam apki w której można zapisywać i tworzyć pewnego rodzaju bibliotekę gier, filmów i książek. Najlepiej gdyby można było zapisywać pozycje do obczajenia na przyszłość oraz te które już się przeczytało / obejrzało / ograło. Fajnie gdyby była też możliwość wystawiania ocen lub komentarzy do każdej pozycji.

Kojarzycie coś takiego? Po moim researchu google + app store nie znalazłem nic satysfakcjonującego.

ciężko o jedną taką aplikację, bo każda z tych rzeczy ma trochę inną specyfikę i inne informacje chcemy o nich zamieszczać. Książki i filmy można załatwić przez Goodreads/lubimyczytać i ImDB, co do gier się nie wypowiem

Co do filmów: IMDB jest ogromną bazą danych, to na pewno, ale mi przyjemniej korzysta się z tego:

Do filmów i seriali polecam TV Time.

Do książek Goodreads, a do gier sam szukam.

1 polubienie

Do filmów/seriali - HOBI

^to

chociaż gry po prostu wpisuję i odznaczam sobie w Thingsach :wink:

2 polubienia

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie szukam jakiegoś kombajnu gdzie mógłbym wszystkie “multimedia” w jednym miejscu trzymać. W swoich poszukiwaniach znalazłem to: Sofa - spełnia sporo moich wymagań, ale brakuje opcji ocen poszczególnych pozycji - a na tym dosyć mocno mi zależy :wink:

Można sobie porobić listy w Reminders.app i odhaczać to, co już obejrzeliśmy.

A właściwie trakt.tv :wink: też korzystam

tak przewrotnie sie spytam - po co?
dobre rzeczy pamiętam ze są dobre, a crap zapominam i olewam i nie czytam nie gram nie oglądam całości:)

1 polubienie

Do filmów i seriali polecam TV Time.

podobnie, choć korzystam praktycznie z trzech aplikacji pod filmy i seriale

  1. IMDB - ocenianie
  2. FilmNoir ( bazująca na Trakt.tv ) - tracking
  3. i właśnie TV TIME - tracking

Korzystam zamiennie z FilmNoir / TV TIME przez to, że mam wrażenie, że Trakt.tv lepiej radzi sobie z polskimi produkcjami ale integracja z kalendarzem wymaga konto VIP które kosztuje cholerne 30$ rocznie co w TV TIME jest darmowe. Zagraniczne seriale TV TIME zajebiście ogarnia ale co do polskich, czasem nie jestem pewien czy dane są poprawne ( brak preview itp ).
Gdyby cena za konto vip w Trakt.tv kosztowało 5$ jeszcze bym zapłacił ale 30$ to już zbyt dużo jak na serwis do trakowania filmów i seriali : \

Wiadomo byłoby spoko mieć jedną apke ale

Nie lepiej użyć Hobi i mieć wszystko w trakt.tv?

1 polubienie

Próbowałeś TV Time? Ona ma tak super zrobiony ux i do tego jak odznaczysz odcinek jakiś obejrzany to mozesz komentarze ludzi poczytać dodać swoje, często można znaleźć tam coś co cię zaciekawilo.

2 polubienia

Niestety nie ma on integracji ze zwykłym kalendarzu dlatego TV TIME mocno +

1 polubienie

Korzystałem z niego przed traktv/Hobi.

@Wierzciu a to rozumiem, mnie taka integracja nie jest potrzebna.

1 polubienie

ja właśnie lubie mieć informacje w kalendarzu kiedy wychodzą następne odcinki jakiegoś serialu :slightly_smiling_face:

Chciałbym móc też trackować filmy i seriale rodzince ale poza dodatkowymi kontami chyba żaden serwis nie wspiera takich cudów.
Wiadomo można stworzyć liste tylko nie pozwalają na dodatkowe oceny inne niż nasze.
Pewnie jest cholernie mało osób które potrzebowałyby takie cuda.
Musze chyba jakimś sposobem zdobyć legitną IPA i przez iPastore dodać duplikat apki

1 polubienie

Rozumiem.

Ja używam trakt.tv bo mi trackuje rzeczy, które oglądam na Infuse.

2 polubienia

W polskim wydaniu:
Filmy/seriale/gry: Filmweb (Gry to tam pięść do nosa, ale są i można oceniać)
Książki: LubimyCzytać

2 polubienia

Ja uważam Filmweb za świetny portal. A czemu coś z nim niby jest nie tak? :slight_smile:

Tak tylko trolluję :wink: