Apka pocztowa MacOS

Hej wąsiki, czy ktoś zna jakąś apkę do maila na MacOS, byle nie Mail.app i Spark? Najlepiej za free :wink: Pozdrawiam i chwalcie się jakiego Wy klienta pocztowego na MacOS używacie.

Ja używam mail.app. Zobacz może postbox?

Sprawdzałem już :confused: Może jakiś piwniczany wąs zna fajną apke do poczty, której jeszcze nikt nie odkrył :sweat_smile:

Może polymail? Pisałem już o nim w wątku o klientach ios, bo właśnie ma na oba systemy appkę

ja może z innej strony zapytam, co jest nie tak w Mail.app?

Brakuje w nim paru rzeczy np. schedule’owania maili na później i html’owych sygnaturek!

Ale jest chyba szansa że niebawem poprawią to w nowej wersji systemu :slightly_smiling_face:

Jest na to szansa i bardzo, ale to bardzo mam nadzieję, że coś z tym zrobią. Mail.app jest dobry, dobrze działa i tak dalej, ale mógłby trochę bardziej trafić do XXI wieku :wink:

Ja na skrzynkę firmową korzystam z Airmail 3. Nie jest idealny a w zasadzie brakuje mu “tylko” dobrej wyszukiwarki. I niestety bywa, że w krytycznych momentach muszę wejść na web żeby to dobrze zrobić (mam podpięte pod gsuite).
Natomiast to co ma naprawdę fajne to: interface (mi bardzo pasuje to, że są ikonki do odbiorców - pracuję mailowo z różnymi klientami i to powoduje, od razu kojarzę odbiorcę zanim jeszcze przeczytam nadawcę), fajnie wyświetla załączniki (sporo pracuję na grafikach i plikach z ofertami i to daje mi podgląd), ładnie radzi sobie z wklejaniem tabelek w treści maila (co się przydaje np. do szybkiej wyceny zamówienia - kopiuj wklej z numbers).

Zdaję sobie sprawę z tego, że są to dosyć specyficzne case`y ale własnie takich drobnostek mi brakowało jak próbowałem się przesiąść na inne aplikacje (przetestowałem ich już chyba z 10).

Prywatna skrzynka jest na mail.app bo jest szybszy i lepiej wyszukuje i ma lepszą integrację z systemem. Ale tam za dużo nie “pracuję”

1 polubienie

Oj tak, korzystałem dość długo z Airmail 3 swoją drogą. Wkurzało mnie to, że zawsze tworzył własne foldery [Airmail], ale poza tym bardzo dobrze działał. Jedyny problem, na który ja natrafiłem, przekreślił jednak moje korzystanie z airmaila - otóż miałem dość dziwne sytuacje kiedy… usuwałem maila. :roll_eyes:

Często usuwałem maile z powiadomienia (mocny tap → usuń) i jak otwierałem airmail to wiadomość dalej tam była. Albo drugi case - otwierałem z tego powiadomienia maila, szybko czytałem i usuwałem - a wiadomość znów, dalej tam wisiała. Nie mogłem mu niestety zaufać, że faktycznie zrobi to, co chcę, żeby zrobił… A szkoda, bo to jedna z niewielu alternatyw do Sparka, które dbają o Twoją prywatność.

Powiem Ci, że ja miałem z Airmailem sporo komplikacji. Nie działały czasami właśnie kwestie synchronizacji z serwerem, wywalało mi stopki, kłopoty z folderami. Siedziałem z nimi na mailu jakiś czas, żeby to wszystko poodkręcać. Skończyło się na tym, że robiłem “fabryczny reset” włącznie z resetem ustawień synchronizujących się z icloud (chyba gdzieś tu był problem). Od tego czasu trochę mniej tam grzebię - raz wszystko co mi było potrzebne wreszcie ustawiłem i teraz działa jak tego chcę. Tylko to wyszukiwanie…

1 polubienie

Ja korzystałem ze Sparka, ale wczoraj mnie tak wkur… kiedy to nie mogłem wysłać maila nie wiedzieć czemu przez Exchange’a, że wróciłem do natywnego Mail app. Pytanie teraz, na co się przerzucić? Czy może darować sobie przeprowadzki i zostać przy Mail?

1 polubienie

@luke-g jeśli Mail.app ma wszystko czego Ci potrzeba to nie widzę potrzeby szukania i testowania innych aplikacji.

1 polubienie

Jak wszystko działa to po co zmieniać. Ja po tylu różnych próbach uważam ze mail.app jest na tyle spoko ze warto mu dość szanse. Ma tez bardzo wiele „ukrytych” wartości dodanych związanych z tym ze jest to aplikacja zaszyta w system ze warto dać temu szanse i wydeptywać sobie tam ścieżki.

Nie no jasne, mail app używam ostatnie 6 lat. Spark był jakieś 2 mc, ale dość mnie wkurzył :slight_smile: Trochę po prostu mnie mail app znudził i chciałbym coś innego, ale jak nie ma lepszych opcji to no cóż…

Np mega frustrujące w mail app jest to, że od razu pokazuje miniatury PDF-ów. Bardzo mnie to wkurza.

2 polubienia

Wpisz w terminalu:

defaults write com.apple.mail DisableInlineAttachmentViewing -bool yes

a potem restart maill.app

2 polubienia

Znam to polecenie, ale to nie działa na Mojave, a przynajmniej u mnie przestało

to u mnie na PDFy działa. Może spróbuj dać Terminalowi pełen dostęp do dysku. U mnie nie działa to niestety na pliki graficzne i to jest faktycznie momentami denerwujące.

Mam pełny dostęp bo terminal u mnie to jedno z ważniejszych narzędzi…
Dziwnej przyjmuje polecenie bez feedbacku. Zmieniałem tez bool na po prostu 0 i 1 i efekt ten sam

rozumiem. Głupi jestem w takim razie w tej sytuacji. Jak coś mi się uda odkryć w tym temacie to powrócę z odpowiedzią :slight_smile: