Apka pocztowa MacOS

Airmail 1.8.26 July 2019
• ** New Features will be Premium Only **
• Themes, Day, Night, Blue, Ruby (Premium Only)
• Realtime Inbox Monitoring
• Backend Services, Snooze, Send Later
• Premium Support
• Block Tracking Email (Premium Only)
• Agenda Integration (Premium Only)
• Improved Rendering
• Push notification service has been restored for all users that purchased the app. Backend services should be operational for all users in few days.

Wyglada na to, ze przemysleli sprawe.

1 polubienie

Ale jakoś dalej im nie ufam - szczególnie, że nagle jednego dnia cofnęli dużo ficzerów dla osób, które miały premium. Nic nie wskazuje na to, że taka sytuacja się nie powtórzy…

pojawił się problem w Mail.app z kontem podpiętym pod G Suite. Nie wyszukuje mi mail starszych niż … (i tu nie umiem dokładnie powiedzieć). Przeszukałem działy pomocy google i widzę, że problem jest szeroki… Wczoraj miałem problem a Airmail bo w ogóle był błąd połączenia z kontem ale dało się to wyklikać w ustawieniach G Suite (Airmail wypuścił również szybko update, który to naprawia) ale w Mail.app problem jest cały czas. Ktoś się już może z tym uporał?
Przez web wyszukuje normalnie czyli na serwerze wszystko jest OK, tylko Mail.app nie ma do tego dostępu. Co ciekawsze na prywatnym koncie działa wszystko cacy.

Airmail 3 dostał w wersji pro update do Airmail 4

Na razie ciężko mi powiedzieć co się bardzo zmieniło poza wizualkami.
Dużym plusem jest to jak wygląda wyszukiwanie i potem przeszukiwanie wątków w tych wyszukiwaniach. Wcześniej było tak, że one się same zwijały, rozwijały, scrolowały i nie dało się tego przeglądać. Teraz wygląda to o niebo lepiej i do tego jest znacznie szybciej. Może wreszcie będę zadowolony z wydania pieniędzy.

1 polubienie

Moi drodzy, od zawsze korzystałem z Mail.app do maili. Jednak ostatnio postanowiłem zrobić porządek w mailach, i przestał mi już wystarczać. Korzystam z kilku kont GMail, iCloud oraz mojego selfhostowanego. Chciałbym sobie w aplikacji utworzyć folder o nazwie X, do którego bedą trafiać maile spełniające pewne kryteria, niezależnie od skrzynki pocztowej. Wydaje mi się, że najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby, gdyby apka mailowa tworzyła taki katalog X w każdym koncie osobno, ale żeby w niej były widoczne zagregowane wiadomości w jednym katalogu X. Czy któraś z aplikacji mailowych realizuje coś takiego? Potrzebuję aplikacji na MacOS i iOS.

hmmm nie bardzo wiem dokładnie jak taki folder miałby działać, co tam będziesz umieszczał (i czy ręcznie czy na zasadzie filtra) ale w Spark możesz zrobić smart folder. Sam z tego nie korzystam ale z tego co piszesz to może być jakieś rozwiązanie.

To jest prawie idealne rozwiązanie. Oprócz wszystkiego co daje ten smart folder, chciałbym żeby maile które w nim się pojawiają były przeniesione do odpowiedniego folderu dla danego konta. Co prawda mogę to ogarnąć regułami, ale myślałem, że jest może jakieś rozwiązanie out-of-the-box.

Ostatnio mój Mail.app ma duże problemy z połączeniem z serwerami Googla. Co chwilkę wywala ponowne łączenie z serwerem(podobno to przed podwójną autoryzację) ale już zrobiłem osobne hasła dla aplikacji. Na koncie, które jest Gsuite(służbowe) nie da się wpisać hasła do aplikacji. Często podczas wysyłania maila nie działa serwer poczty wychodzącej poczty prywatnej(Gmail) i uczelnianej(nie wiem jaki host)- wtedy muszę wysyłać maila z telefonu i bawić się w jakieś dziwne kopiowanie do notatek :frowning:
Wiecie jak to naprawić? Czy jebnąć tym w krzaki i pobrać Sparka na telefon i kompa?
Dzwoniłem do Apple ale niestety Pan tylko zasugerował mi utworzenie hasła dla aplikacji, żeby obejść podwójną weryfikację.

jak w mail.app ustawić szukanie tak aby szukało wiadomości WSZĘDZIE? Lubię inbox close to 0 więc nie-bieżące wiadomości lecą do archiwum.
Jak wyszukuję to mam informację, że “searching all inboxes” ale w ogóle nie wyrzuca wątków z archiwum. Aby je przeszukać muszę wejść na konkretne konto pocztowe, wejść w folder archiwum i dopiero wtedy pokazuje wiadomości. Można to jakoś obejść?

Airmail dostał update do 5. Ktoś korzystał i może napisać jak pierwsze wrażenia? Czy dorósł do tego żeby do niego wrócić?

Generalnie nadal uzywam Mail.App systemowego dla mojej poczty glownej. Ale chcialem odseparowac pozostale 2 skrzynki ktorych nie uzywam tak intensywnie jak glownej.
Sprawdzilem Spark - nie podoba mi sie ze oni trzymaja moje dane do logowania = kosz. EMClient - ten to sie w ogole nie chcial zsynchronizowac z Gmail (mimo ze mam wesje na Windows i chodzi slicznie) = kosz. Nawet bylem tak zdesperowany zeby sprawdzic Thunderbird ale sie okazalo ze przestali go rozwijac. I na koniec stwierdzilem ze dam szanse Outlook z Office 365 (i tak mam to wykupione to dlaczego nie).
No w jakim szoku bylem jak sie okazalo ze Outlook przeszedl naprawde niezla rewitalizacje. Wyglada calkiem spoko. Nareszcie zaczal dzialac z kontem Google tak jak apka z telefonu (poprzednia wersja to dramat byl). Dziala kalendarz nawet :wink:
Potestuje i zobacze. Ale mam wrazenie ze zostane przy tym bo jest OK, a ja nie mam za duzych wymagan akurat dla tych kont.

1 polubienie

Ja swego czasu również wiele razy szukałem lepszego rozwiązania dla poczty niż Mail.app, ale zawsze wracałem do systemowej poczty. Czemu?
Ano dlatego, że mimo wszystko uważam że i tak najlepiej integruje się z systemem.
Dzwoni do Ciebie ktoś, czyjego numeru nie masz, ale kiedyś napisał do Ciebie maila… Siri wyświetli “może to Jan Kowalski z firmy xxx”…
Działa to wyśmienicie i docenią to wszyscy przedsiębiorcy.
Poza tym co mega dla mnie istotne to Mail Drop. Wiele razy zdarzyło mi się, że nie mogłem wysłać komuś maila, bo jego skrzynka nie przyjmowała większych załaczników.
W takim wypadku poczta Apple wysyła załącznik przez Mail Drop, a odbiorca dostaje ją w formie linku do ściągnięcia. Można w ten sposób wysyłać nawet pełne filmy i działa to wyśmienicie…
Podpowiadanie adresów, synchronizacja z kontaktami z systemu, tworzenie grup z tych kontaktów, obsługa załaczników, obsługa kalendarza, pomoc Siri…
Pomimo że Mail.app zarzucić można wiele brakujących rzeczy to jednak dla mnie nie ma poczty lepszej i zawsze do niej wracałem…

2 polubienia

Potwierdzam i tez korzystam. Jedyne czego nie mogę po prostu zdzierżyć w codziennym obcowaniu to wyświetlanie załączników jako ikony. Na pdfach większych niż jedna strona to działa ale reszta jest „rozwinięta”. To jest dramatyczne rozwiązanie jak ktoś pracuje z duża liczba załączników.
I wewnątrz maillapp odpala sie opcja rozpoznawania tekstu na zdjęciach. Tyle razy co mi to zfreezowalo aplikacje…

To czego mi najbardziej brakuje to tagowanie maili (czy tam etykietowanie, zależy jak kto to nazwie).
Niby można to rozwiązać katalogami, ale czasami chciałbym dwie (lub więcej) etykiet nałożyć na maila i się nie da :frowning:

1 polubienie

Ostatnie zmiany ze Sparkiem utwierdzają mnie w przekonaniu, że lepiej trzymać się natywnego rozwiązania… Póki co jestem zadowolony. Jedno co jeszcze bym poprawił to to, że w momencie kiedy włączę sobie przypomnienia o jakimś mailu żeby on znikał mi ze skrzynki

3 polubienia

ktoś coś jakieś nowości, czy dalej Mail.app najlepszy?

Jasię próbowałem do mail.app zmusić, ale i tak skończyłem na thunderbirdzie
Może jest brzydki i archaiczny, ale skróty klawiszowe są idiotycznie proste

1 polubienie

Daj znać jak cos znajdziesz.
Mnie denerwują „tylko” 2 sprawy - załączniki nie w formie ikon (pomimo hackowania jpg i single site PDF wyświetla duże) oraz po archiwizacji maila od razu otwiera kolejny i jeśli jest nieprzeczytanych to go oznacza jako read (nie da się ustawić na to np. 3 sec delay).

Do tego stopnia mnie to wnerwia ze daily mam mimestream. Jest kurewsko blisko idealowi ale działa tylko na gmail i g-Workspace. No i nie ma apki na iOS.

1 polubienie

Sytuacja z mojego frontu: Mimestream do pracy, a prywatny Fastmail jako przypięta zakładka w przeglądarce. Taki aktualny setup. Mail.app po prostu zaczął się zacinać, zakładam, że to przez zbyt wiele maili? Nie wiem, pewno nie mam ich nawet aż tak dużo.

Na urządzeniach mobilnych mam po prostu aplikację Fastmail w docku zawsze, działa super. Szczególnie, że można robić snoozowanie i bardzo szybko odświeża się mail na innych klientach. Natomiast z minusów - nie ma trybu offline, co mi przeszkadza (ale chyba nie na tyle, żeby przestać z niej korzystać).

+1 na to co ten Pan powiedział.

Odnośnie do Mail.app - czy zauważyliście żeby zawieszało wam się odświeżanie w trakcie pracy? Widzę to zarówno przy podpiętym Fastmailu jak i Gmailu.
Mam ustawione odświeżanie co godzinę. Mimo to, zdarza mi się że na koniec dnia zauważam brak nowych maili. Po zrobieniu Force Quit nagle przychodzi lawina wiadomości.